Horsens FS cup 2015

HORSENS CUP 2015 Drenge U6, U7, U8, U9, U10, U11 og U12 i Vesthallen den 9., 10. og 11. januar 2015 POKALER TIL ALLE SPILLERE Max. 16 hold i hver årgang U8-U12, 8 A-hold og 8 B-hold i hver årgang. Max. 24 hold i hver årgang U6-U7, A, B og C rækker. Årgangene bliver lukket når de er fyldt, så det er først til mølle. Spilletid: 7 minutter U6 og U7 spiller 3 bold - spiller lørdag formiddag U8 spiller 5 mands bold - spiller søndag formiddag U9 spiller 4 mands bold - spiller lørdag middag U10 spiller 4 mands bold - spiller søndag eftermiddag U11 spiller 4 mands bold - spiller lørdag eftermiddag U12 spiller 4 mands bold - spiller fredag aften Holdgebyr U6 og U7 pris pr. hold kr. 350,- (præmier til max. 5 spillere pr. hold) U8 pris pr. hold kr. 450,- (præmier til max. 7 spillere pr. hold) U9 - U12 pris pr. hold kr. 500,- (præmier til max. 6 spillere pr. hold) Tilmelding foregår på staevner.dk (husk niveau skal angives ved tilmelding) og er først gældende når indbetalingen er registreret (husk at oplyse årgang, klub og holdnavn). Indbetaling skal ske ved tilmelding på konto: 5376-0000242062 Spørgsmål kan rettes til: birgithfs@gmail.com Program udsendes ca. 1 uge før stævnet. Vi forbeholder os ret til at slå niveauinddelte rækker sammen ved for få tilmeldinger.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Drenge U6 Mixed 3 350 Lørdag morgen 19 0
Drenge U7 Mixed 3 350 Lørdag formiddag 31 0
Drenge U8 Mixed 5 450 Søndag formiddag 26 0
Drenge U9 Mixed 4 500 Lørdag middag 32 0
Drenge U10 Mixed 4 500 Søndag eftermiddag 31 0
Drenge U11 Mixed 4 500 Lørdag eftermiddag 30 0
Drenge U12 Mixed 4 500 Fredag aften 21 0

Signetud teams

Drenge U6 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
HIF C Hundslund IF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vejle Boldklub Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Ninja-banden Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF

Drenge U7 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
Engum UI 2 B Engum UI Logo Engum UI
Barca United B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Grejs-drengene B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Vamdrup I A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup II B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Liverpool United B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Daugård if B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Søften GF A Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
FC Horsens 2008 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 3 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 4 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 5 FC Horsens Logo FC Horsens
RIP B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
RAP B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
RUP B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Rødderne Filskov IF Logo Filskov IF
Horsens KFUM C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Skipper Skræk B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

Drenge U8 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Gjern IF B Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
VIK A Vejlby IK Logo Vejlby IK
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Østbirk A Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
SIK Viborg A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold

Drenge U9 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hornsyld IF 1 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hornsyld IF 2 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Rybergs Rovfugle - wannabees A Brande IF Logo Brande IF
sportigan B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Bredballe 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe 2 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Horsens Freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Bredballe IF B2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Horsens FS B Horsens FS Logo Horsens FS
Hatting/Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hovedgård IF1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
FC Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Bagges boys B
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
MG&BK 2 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Gauerslund IF A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

Drenge U10 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Stensballe A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK
TEAM GIVE C Give Fremad Logo Give Fremad
FC Horsens A A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens B1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens B2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens C C FC Horsens Logo FC Horsens
De gule A AC Horsens Logo AC Horsens
FCB Herning A
sportigan Hedensted A
FC Grejsdalen A Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Daugård/Engum B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Løsning B Løsning IF Logo Løsning IF
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
MG&BK 2 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 3 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Virring/Vitved B Virring-Vitved Ungdoms- og Idrætsforening
TGI B Trelde Gymnastik- og Idrætsforening Logo Trelde Gymnastik- og Idrætsforening

Drenge U11 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
TMG, Mårslet A Tmg
TMG, Mårslet 2 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Team Invita-Sportsmaster A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
AC Horsens B AC Horsens Logo AC Horsens
Verdensklasse B FC Horsens Logo FC Horsens
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS
HFS U11 Rooney B Horsens FS Logo Horsens FS
HSF U11 Bale B Horsens FS Logo Horsens FS
Weltklasse B FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting-Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Herning Fremad 1 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 2 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
AGF 1 A Århus GF Logo Århus GF
AGF 2 Århus GF Logo Århus GF
Lokalsyn Kolding B Skibet IF Logo Skibet IF
Sportigan Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Tved 1 A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

Drenge U12 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Middelfart 1 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart 2 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart 3 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Strib 1 A Strib IF Logo Strib IF
Strib 2 B Strib IF Logo Strib IF
Team Gul B Horsens FS Logo Horsens FS
team hfs B Horsens FS Logo Horsens FS
Erritsø 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø 2 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
SS Skjold 1 A Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
SS Skjold 2 B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Middelfart 4 C Middelfart
Kerteminde A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Galtens friske drenge (1) A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galtens friske drenge (2) B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
TEAM LOGSTOR C Hedensted IF Logo Hedensted IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
9. - January 11 2015

Organisation
Horsens FS
Place
Vesthallen
Address
Fussingsvej 61
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview