BFS 8-mandsstævne i TopDanmark hallen

Ballerup-Skovlunde Fodbold U10 afdeling invitere til 8-mands stævne for drenge i den store indendørs hal i Ballerup Idrætspark med kunst.

Topdanmark Hallen er en stor fodboldhal med kunstgræsbane, hvor man er beskyttet mod vind og vejr. Temperaturen er dog som den er udendørs.

 

Alle hold spiller 4 kampe af 20 minutter.

Det koster kr. 750,00 pr. hold at deltage.

Der er påsat dommere til kampene.

Der er en bod med salg af mad og drikke. 

Der er begrænset antal pladser, så meld jer allerede til nu. 

Vi spiller efter SBU regler.

 

 Tilmelding skal ske via staevner.dk og er først gældende når betaling er modtaget.

 

Vi spiller følgende tidspunkter:

 

 

Søndag d. 22. marts 2015 kl. 08:30 - 12:35
U10 drenge rk. A
U10 drenge rk. C/D


Søndag d. 22. marts 2015 kl. 12:40 - 16:45
U10 drenge rk. B


 

Tilmelding er først gældende, når indbetalingen er registreret på kontoen 2141-7564184637. Husk at oplyse ID nr. ved indbetalingen (fra staevner.dk).

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 drenge rk. A Mixed 11 750 8-mands,kl. 08:30 - 12:35 8 0
U10 drenge rk. B Mixed 11 750 8-mands,kl. 12:40-16:45 10 0
U10 drenge rk. C/D Mixed 11 750 8-mands,kl. 08:30-12:35 8 0

Signetud teams

U10 drenge rk. A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8-mands,kl. 08:30 - 12:35

Teamname LVL Logo Club
BSF1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Greve Fodbold 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hellerup Idræts Klub A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Farum Øst A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Ølstykke A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U10 drenge rk. B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8-mands,kl. 12:40-16:45

Teamname LVL Logo Club
BSF2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KVIFFERNE B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Hasslö GoIF P9 B Hasslö GoIF
Drengene fra Hellerup B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Gadstrup B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Farum BK - Vest B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Værløse 1 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
KB U10 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U10 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FB 1 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U10 drenge rk. C/D 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8-mands,kl. 08:30-12:35

Teamname LVL Logo Club
BSF3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KVIF C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Nivå Kokkedal C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Farum Boldklub - Vest C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FB 2 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
March 22 2015

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Topdanmark hallen (Kunst)
Address
Ballerup Idrætsby 36
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview