Fraugde Cup - 2014

Fraugde Cup i dagene 5.12 - 7.12 2014.

 

Fraugde GIF er glade for igen i år at indbyde alle fodboldglade ungdomsspillere til vort traditionelle indestævne med fokus på spillet og legen med den runde bold. Stævnet afholdes igen i år den første weekend i december.

Fredag og lørdag glæder det drengene, mens pigerne spiller på vores berømte pigesøndag.

Fraugde hallen finder du nemt, lige midt på Fyn, let og tilgængelig at komme til lige ved det store motorvejskryds midt på øen.

Tilmelding sker via siden her og stævnegebyret indbetales samtidig med tilmeldingen.

Til reg. 4703 konto 166 46 776.

Tilmelding i november - SENEST 22.11 - Prisen er kr. 300 pr. hold.

I rækkerne U-6 til U-9 - præmie til alle

I rækkerne U-10 til U-14 - præmie til de 3 bedste hold

I rækkerne U-15 til U-19 - pengepræmie til de 3 bedste hold

Spørgsmål omkring stævnet skal rettes til larsmartinsen@glenten.dk evt. på telefon 2673 9697. Vi glædes os til at se jer til endnu en festlig og fornøjelig fodboldweekend i Fraugdehallen - stævnet med liv og glade dage både på og udenfor banen. Vel mødt

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 - Drenge år 09 Mixed 5 250 Lørdag - forventet 2 0
U7 - Drenge år 08 Mixed 5 250 Lørdag - forventet 6 0
U8 - Drenge år 07 Mixed 7 300 Lørdag - forventet 3 0
U9 - Drenge år 06 Mixed 7 300 Lørdag - forventet 5 0
U10 - Drenge år 05 Mixed 6 300 Lørdag - forventet 2 0
U11 - Drenge år 04 Mixed 6 300 Lørdag - forventet 7 0
U12 - Drenge år 03 Mixed 6 300 Lørdag - forventet 10 0
U13 - Drenge år 02 Mixed 6 300 Lørdag - forventet 4 0
U14 - Drenge år 01 Mixed 6 300 Lørdag - forventet 3 0
U15 - Drenge år 00 Mixed 6 300 Fredag - forventet 18 0
U17 - Drenge år 98/9 Mixed 6 300 Fredag - forventet 17 0
U10 - Pige år 05/06 Mixed 6 300 Søndag 9 0
U11 - Pige år 04 Mixed 6 300 Søndag 5 0
U12 - Pige år 03 Mixed 6 300 Søndag 8 0
U13 - Pige år 02 Mixed 6 300 Søndag 5 0
U14 - Pige år 01 Mixed 6 300 Søndag 11 0
U15 - Pige år 00 Mixed 6 300 Søndag 5 0
U17 - Pige år 98/99 Mixed 6 300 Søndag 5 0
U19 - Pige år 96/97 Mixed 6 300 Søndag 1 0

Signetud teams

U6 - Drenge år 09 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - forventet

Teamname LVL Logo Club
Pode 2 Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U7 - Drenge år 08 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - forventet

Teamname LVL Logo Club
Fraugde C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
OKS 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U8 - Drenge år 07 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - forventet

Teamname LVL Logo Club
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening

U9 - Drenge år 06 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - forventet

Teamname LVL Logo Club
Allesø A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Fraugde 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 3 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U10 - Drenge år 05 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - forventet

Teamname LVL Logo Club
Fraugde U10 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U11 - Drenge år 04 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - forventet

Teamname LVL Logo Club
Fraugde 1 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Middelfart Blå A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart Hvid B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U12 - Drenge år 03 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - forventet

Teamname LVL Logo Club
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
HPTI 1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Fraugde C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
HPTI 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Nr. Lyndelse/Søby FC B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

U13 - Drenge år 02 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - forventet

Teamname LVL Logo Club
Årslev BK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Pappa's Pizza Tørring A
Multiwood A

U14 - Drenge år 01 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - forventet

Teamname LVL Logo Club
Brian's Drenge A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Mummitroldene B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U15 - Drenge år 00 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - forventet

Teamname LVL Logo Club
Næsby 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Korup 2 B Korup IF Logo Korup IF
Årslev BK 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev BK 2 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
clinical.dk Ørbæk Boldklub Logo Ørbæk Boldklub
Otterup 2 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Nr Lyndelse/Søby Fc B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
team tommerup B Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
team tommerup A Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
nÆSBY 6 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS Stribet A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Gul A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Fraugde GiF B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U17 - Drenge år 98/9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - forventet

Teamname LVL Logo Club
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Nr. Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Langeskov A Langeskov
Hpti 1 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Hpti 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Den Røde Stjerne A
Los bolles A Dalum IF Logo Dalum IF
FC. nordfyn A FC.Nordfyn

U10 - Pige år 05/06 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo u9 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
SUB C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Fortuna svendborgfor B Fortuna Svendborg Logo Fortuna Svendborg
Næsby Boldklub C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Smølferne B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Nr.Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

U11 - Pige år 04 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens

U12 - Pige år 03 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nr.Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Fraugde GIF C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Søhusstige B Søhusstige
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Super Kids A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Green Girls B Hedensted I.F.

U13 - Pige år 02 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fraugde GIF B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
MG & BK B B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Højby S&G C Højby S&G Logo Højby S&G
Højby S&G C Højby S&G Logo Højby S&G

U14 - Pige år 01 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Fraugde GIF B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Grisen flyver A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Marienlyst Gunners A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst United A Marienlyst Logo Marienlyst
OB de hvide A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB de blå A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby United A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fjordager B Fjordager IF Logo Fjordager IF

U15 - Pige år 00 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nr.Lyndelse/Søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
ÅB1 A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
ÅB2 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Højby S&G B Højby S&G Logo Højby S&G
Marienlyst Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U17 - Pige år 98/99 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nissebanden A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B-Girls B

U19 - Pige år 96/97 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
ÅB B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
5. - December 7 2014

Organisation
Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Place
Fraugde Fritidscenter - Hallen
Address
Stat-Ene-Vej 18-22
Postalcode
5220
City
Odense SØ
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview