Intersport Cup - Munkebo 2015

Intersport Cup Munkebo 2015 er stedet hvor Jyske, Sjællandske og Fynske hold mødes for at vise hvem der er Danmarks bedste i rækkerne E(U15 Elite),A, B&C. Vi forbeholder os ret til at blade B&C rækkerne, men spiller med rene rækker hvis der er nok tilmeldte. Der er masser af gode præmier. U14 & U15 spiller på små mål mens U16 & U17 spiller på store mål. Intersport Cup 2015 afholdes af Munkebo Boldklubs Forældre Forening for U14-17. Tilmelding Klik her senest 26. januar, men tilmeld jer hellere nu, så i er sikre på en plads i stævnet. Vi giver kr. 235,- i bro rabat pr hold når de skal passere Storebælt for at være med hos os! Tilmeldingen er først gældende når indbetalingen kr. 375/140,- er registreret hos: Danske Bank reg. nr: 3596 kto 3596302955. Husk at anføre IDnr., klubnavn og række! Yderligere information email til : bo@lilholst.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U14 Mixed 6 375 Lørdag 5 0
U14 Mixed 6 375 Lørdag 6 0
U14 Mixed 6 375 Lørdag 2 0
U15 Mixed 6 375 Lørdag 1 0
U15 Mixed 6 375 Lørdag 5 0
U15 Mixed 6 375 Lørdag 14 0
U15 E Mixed 6 375 Lørdag 4 0
U16 Mixed 6 375 Fredag 2 0
U16 Mixed 6 375 Fredag 3 0
U16 Mixed 6 375 Fredag 10 0
U17 Mixed 6 375 Fredag 1 0
U17 Mixed 6 375 Fredag 8 0

Signetud teams

U14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
ssv højfyn C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Tårup IF C Tårup IF Logo Tårup IF
Skovby GF C Skovby GF Logo Skovby GF
Klinte C Klinte Grindløse IF Logo Klinte Grindløse IF

U14 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BM B Marienlyst Logo Marienlyst
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Tårup IF Tårup IF Logo Tårup IF
Næsby Ninjaturtles B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Nr. Lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Traepillerfyn.dk B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U14 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
klinte Grindløse IF A Klinte Grindløse IF Logo Klinte Grindløse IF

U15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U15 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OKS B B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
ssv højfyn B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Nyborg B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF

U15 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
FC OX A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Steen Dahlstrøm A
MEDshop A
fc sympati/spiatisme A
clinical.dk
BÆRHOLMS BØLLER A SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Højby S&G A Højby S&G Logo Højby S&G
Nyborg 1 A Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Nyborg 2 A Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
OKS A2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS A1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U15 E 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 3 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Nordfyns Dræn Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS E Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U16 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 3 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF

U16 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF

U16 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
HPTI 1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Koerne FC A
Team Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
El Capitánes
Sigiline.dk A
Kerteminde Boldklub A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
HPTI 2 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
FC Nordfyn A FC Nordfyn

U17 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U17 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
FC Nordfyn A FC Nordfyn
Friends A Marienlyst Logo Marienlyst
HPTI 2 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Team Tommerup Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Rich Gang A
Team Superior A

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 30 - February 1 2015

Organisation
Munkebo Boldklub
Place
Munkebo Idræts Center
Address
Mosevangen 2
Postalcode
5330
City
Munkebo
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview