VÆRLØSE CUP 2015

Værløse Boldklub har i samarbejde med Sportigan i Værløse hermed fornøjelsen for 13. gang at invitere til VÆRLØSE CUP.
Stævnet afvikles i Farum Arena, hal 1 + 2, Stavnsholtvej 41, 3520 Farum.

STÆVNET AFVIKLES I FØLGENDE ÅRGANGE
LØRDAG D. 17. JANUAR 2015 KL. 09.00-19.00

U-10 (Miniput) årg. 2005A (VENTELISTE) & 2005B (VENTELISTE)
max. 7 spillere, 4-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

 

U-09 (Miniput) årg. 2006A (VENTELISTE) & 2006B (VENTELISTE)

max. 7 spillere, 5-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

U-08 (Mikroput) årg. 2007A (VENTELISTE) & 2007B (VENTELISTE)
max. 8 spillere, 5-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

U-07 (Mikroput) årg. 2008A (2 PLADSER) & 2008B (VENTELISTE)
max. 8 spillere, 5-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

U-06 (Poder) årg. 2009/2010 (1 PLADS)
max. 8 spillere, 5-mands, max. 8 hold


Da der er begrænset antal pladser er det efter først til mølle princippet.

Bemærk:
A-rækkerne er forbeholdt udendørssæsonens række 1/2 hold, mens B-rækkerne er forbeholdt række 3/4 hold.

Spilletid:
7 min. pr. kamp. Alle hold er garanteret min. 3 kampe.

Turneringsreglement:
Vi spiller efter DGI Turneringsreglement for Indefodbold, U-9 og yngre målmand.

Hvad får hver enkelt deltager?:
Der er personlige præmier til 1 og 2. plads i såvel A- som B-rækken samt medaljer til samtlige hold i årgang 08 & 09/10.

Deltagergebyr:
Stævnegebyr kr. 500, pr. hold.
Betaling skal ske via netbank til konto nr: 3169-3169193843 Hurtigst muligt efter tilmelding, holdet bliver ikke tilmeldt stævnet, hvis stævnegebyret ikke er betalt. Husk: Id nummer på hold fra staevner.dk Klubnavn, holdnavn, kontaktperson og mobilnummer.

Tilmelding:
Er du og din klub interesseret i at deltage – så udfyld tilmeldingen hurtigst muligt dog senest d. 5. januar 2015

Program:

Stævneprogram udsendes pr. mail til de tilmeldte holds kontaktpersoner i pdf. format.  ca. 7 dage før stævnet og kan ses på Værløse Boldklubs hjemmeside – www.vbold.dk

Spørgsmål:
Kan rettes til undertegnede.


Med venlig hilsen
Værløse Boldklub

Claus Christoffersen
2138 6364

claus@vbold.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
2005 (U-10) Mixed 4 500 12 0
2006 (U-09) Mixed 5 500 14 0
2006 (U-09) Mixed 5 500 11 0
2007 (U-08) Mixed 5 500 8 0
2007 (U-08) Mixed 5 500 13 2
2008 (U-07) Mixed 5 500 9 0
2008 (U-07) Mixed 5 500 11 0
2009/2010 (U-06) Mixed 5 400 14 0
2005 (U-10) Mixed 4 500 24 2

Signetud teams

2005 (U-10) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Værløse United B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse City B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Atletico Værløse B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Farum øst 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HIK 1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

2006 (U-09) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Værløse.1 A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse.2 A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skovshoved I.F. A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
KB BARCELONA A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skjold Rød A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Hvid A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FB øst A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

2006 (U-09) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Værløse BK1 C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse BK2 C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Skovshoved I.F. B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skjold Rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Hvid C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FB øst 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B1903 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

2007 (U-08) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GVI Champions A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Husum 1 A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
HUI Grøn A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Skjold Rød A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HUI Hvid A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Espergærde A Espergærde IF Logo Espergærde IF
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
AFK1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

2007 (U-08) 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FB- sort B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Albertslund IF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Værløse B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Espergærde B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Hornbæk B1 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF

2008 (U-07) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farum 1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
TIF U7 A Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
B93 - Onsdagsdrengene A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

2008 (U-07) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farum 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Værløse 1 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse 2 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Skjold C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Nødebo B Nødebo IF Logo Nødebo IF
Rishøj 08 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
B 93 OD B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

2009/2010 (U-06) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skylanders 1 A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Skylanders 2 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Herlev if 2 Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev if 1, og Herlev if 2 Herlev IF Logo Herlev IF
KB U5A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Farum 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

2005 (U-10) 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Værløse FC A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
B1903 A1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Fremad Valby - A A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Farum øst 1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Sport Invaders A
birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 17 2015

Organisation
Værløse Boldklub
Place
Farum Arena
Address
Stavnsholtvej 41
Postalcode
3520
City
Farum
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
VÆRLØSE CUP 2015 map

Tournament overview