Vildmose CUP 2014

 Kongerslev IF's ungdomsafdeling afholder i år den 27. udgave af Vildmose CUP, et indendørs fodbold-stævne for ungdom.

Stævnet  holdes i Kongerslev Idrætscenter lørdag og søndag den 29. og 30. November og 6. , 13. og 14. December 2014.

pris pr. hold er 200 kr. For U6 til og med U8. 

300 kr. for U9 til og med u12 og 350 kr. For U13 til og med U 15.

der spilles efter DBU turneringsreglement.

Præmier: i U6 til og med U9 er def personlig præmie til alle spillere. Øvrige rækker er personlig præmie til nr. 1 og nr. 2. Yderligere er der præmie til alle puljevindere samt pokal til det vindende hold i alle rækker.

sidste frist for tilmelding er 10. Nov. Til kif@kongerslevnet.dk 

Yderligere information til Morten Andersen 3089 6476

 Ved betaling via netbank oplys venligst klubnavn og række

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 3mands Mixed 5 200 Søndag 30. Nov. Formiddag 11 0
U9 Mixed 7 300 Lørdag 29. Nov. 1 0
U10 Mixed 7 300 Lørdag 29. Nov. 1 0
U11 Mixed 7 300 Søndag 30. Nov. 0 0
U12 Mixed 7 300 Søndag 30. Nov. 1 0
U13 Mixed 7 350 Lørdag 6. Dec. 0 0
U6 3mands Mixed 5 200 Søndag 30. Nov. Formiddag 0 0
U12 Mixed 7 300 Lørdag 13. Dec. 0 0
U13 Mixed 7 350 Lørdag 6. Dec 3 1
U7 3mands Mixed 5 200 Søndag 30. Nov. Formiddag 4 0
U10 Mixed 7 300 Lørdag 29. Nov. 6 0
U11 Mixed 7 300 Lørdag 13. Dec. 1 0
U14 Mixed 7 350 Søndag 14. Dec. 3 0
U15 Mixed 7 350 Søndag 14. Dec. 0 0
U9 Mixed 7 300 Lørdag 29. Nov. 0 0
U15 Mixed 7 350 Søndag 14. Dec. 1 0

Signetud teams

U8 3mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 30. Nov. Formiddag

Teamname LVL Logo Club
VFB/NFK C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
VFB/NFK (2) C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
RKG 1 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
De seje knægter B Gudumholm IF Logo Gudumholm IF
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 3 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Biersted IF Biersted IF Logo Biersted IF
Biersted C Biersted IF Logo Biersted IF

U9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29. Nov.

Teamname LVL Logo Club
SIF 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29. Nov.

Teamname LVL Logo Club
RKG Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 30. Nov.

Teamname LVL Logo Club

U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 30. Nov.

Teamname LVL Logo Club
Vejgaard C Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 6. Dec.

Teamname LVL Logo Club

U6 3mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 30. Nov. Formiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13. Dec.

Teamname LVL Logo Club

U13 2 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 6. Dec

Teamname LVL Logo Club
ASV C ASV Logo ASV
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U7 3mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 30. Nov. Formiddag

Teamname LVL Logo Club
RKG 1-u7 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 - U7 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SIF 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29. Nov.

Teamname LVL Logo Club
VFB/NFK C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Viborg Søndermarken 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
MIK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
LKB 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB 1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13. Dec.

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U14 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 14. Dec.

Teamname LVL Logo Club
Dream Team A
Aalborg KFUM B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Vejgaard B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 14. Dec.

Teamname LVL Logo Club

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29. Nov.

Teamname LVL Logo Club

U15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 14. Dec.

Teamname LVL Logo Club
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
November 29 - December 14 2014

Organisation
Kongerslev IF
Place
Kongerslev idrætscenter
Address
Idrætsvej 3
Postalcode
9293
City
Kongerslev
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview