Brøndby Pige Cup 2015

 

Brøndby IF arrangerer for ottende gang indendørsstævne i Brøndbyhallen for piger 31. januar – 1. februar 2015.

Fredag
U11 årgang 2004 og 2005 5-mands (7 spillere pr. hold) - kr. 450  -  NYT - 3 LEDIGE PLADSER -

Lørdag - VENTELISTE I ALLE RÆKKER
U7 årgang 2008 og yngre 3-mands (5 spillere pr. hold) - kr. 350
U8 årgang 2007 5-mands (7 spillere pr. hold) – kr. 450
U9 årgang 2006 5-mands (7 spillere pr. hold) – kr. 450
U13 årgang 2002 og 2003 7-mands (10 spillere pr. hold) – kr. 550

Søndag - VENTELISTE i ALLE RÆKKER
U11 årgang 2004 og 2005 7-mands (10 spillere pr. hold) – kr. 550
U15 årgang 2000 og 2001 7-mands (10 spillere pr. hold) – kr. 550

I U7 spilles der på tværs af en 5 mands bane.
I U8-U9-U11 (5M) spilles der på tværs af hallen, hvilket betyder at der er kampe på 2 baner ad gangen.
I U11 (7M)-U13-U15 spilles der på fuld længde i hallen

U7 3-mandsrækkerne spiller i 2 puljer á 5 hold. Intet slutspil.
Øvrige rækker inddeles i 4 puljer á 3 hold. Efter grundspillet inddeles holdene i 3 puljer efter niveau til slutspillet.


• Der er plads til 10 hold i U7 3-mands , øvrige rækker 12 hold og hvert hold er garanteret 4 kampe.
• Der tages udgangspunkt i DBU’s regler med enkelte ændringer. Ingen dispensationer for alder.
• Musik. Det sidste minut under hver kamp foregår med høj musik.
• Flotte præmier til alle spillere i U7, U8 og U9.
• Flotte præmier til gruppevindere af slutspil for U11, U13 og U15.
• Sponsorgaver, vand og frugt til alle.
• Live resultater på nettet.

Tilmelding sker via www.staevner.dk. Vi ser frem til at modtage jeres tilmelding hurtigst muligt og senest 26. januar 2015.

Betaling for deltagelse indsættes på Brøndby IF’s konto i Arbejdernes Landsbank, konto 5326-0243777. Husk oplysninger om klubbens navn, kontaktperson og rækken, der tilmeldes i. Tilmeldingen gælder først, når indbetalingen er registreret.

Vi ser frem til stort fremmøde.

Med venlig hilsen

Helle Hansen
Pigeungdomsformand
Mobil +45 3138 2481
E-mail: heha@brondbyif.net
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 årgang 2008+ Mixed 5 350 Lørdag 12 1
U8 årgang 2007 Mixed 7 450 Lørdag 14 1
U9 årgang 2006 Mixed 7 450 Lørdag 14 2
U11-7M årg 2004-05 Mixed 10 550 Søndag 28 1
U13 årgang 2002-03 Mixed 10 550 Lørdag 18 1
U15 årgang 2000-01 Mixed 10 550 Søndag 8 0
U11-5 årg. 2004-05 Mixed 7 450 Fredag - 17.30 20 0

Signetud teams

U7 årgang 2008+ 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Hvalsøs seje piger Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Greve 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Minitøserne Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Vanløsepigerne B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Damsø C FC Damsø Logo FC Damsø
U7 pige hold 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
U7 pige hold 2 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vindinge IF B Vindinge IF Logo Vindinge IF

U8 årgang 2007 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
b1973tøzerne C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
AIK 65 Strøby Fodbold C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Allerød FK U8 (1) B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Greve U8 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brøndby u9p2 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vanløsepigerne B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Pigerne B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Tåstrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U9 årgang 2006 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B93 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Vit B Gif Nike Logo Gif Nike
Röd B Gif Nike Logo Gif Nike
Brøndby u9p3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Allerød FK U9 (1) B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Greve U9 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Ølstykke FC 2 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ølstykke FC 1 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Tårnby FF C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Brøndby 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U11-7M årg 2004-05 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fc Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Vestia B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
B93 A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Röd A Gif Nike Logo Gif Nike
Carlsberg Sport Pigerne A
Kolle Pigerne B Fritidsklubben Kolle
Brøndby IF 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Gröna B Hyllie IK
Hillerød GI Damefodbold A Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
Svarta B Hyllie IK
Næsby Queens 04 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B93 C B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Køge Pige FC A Køge Pige FC Logo Køge Pige FC
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U13 årgang 2002-03 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1a A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
ROskilde pigefodbold A A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Hvidovre IF 1 A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF 2 C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Melby-Liseleje IF C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
FC Damsø B FC Damsø Logo FC Damsø
Farum BK B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Brøndby if C Brøndby IF Logo Brøndby IF
HG Guldpigerne C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
De Røde Djævle B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Lunds BK A  Lunds BK  Logo Lunds BK
FC Lejre B FC Lejre Logo FC Lejre
Roskilde Pigefodbold B B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Brøndby C Brøndby IF Logo Brøndby IF

U15 årgang 2000-01 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Karise B
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
ab tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSV/Holte B BSV/Holte
Jens`s piger B Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold

U11-5 årg. 2004-05 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - 17.30

Teamname LVL Logo Club
Fk05b C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Brøndby IF 2.2 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Nykøbing FC 1 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing FC 2 C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
AIK 65 Strøby Fodbold C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Højby IF C Højby IF Logo Højby IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 31 - February 1 2015

Organisation
Brøndby IF
Place
Brøndby Hallen
Address
Brøndby Stadion 10
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview