HIF CUP 2015

Målsætningen for stævnet er, at alle spillere, trænere og forældre
skal have en god oplevelse, minimum 4 kampe.
Der er præmier og spurtpræmier til alle.
 
U9 og opefter spiller på 8 mands mål, som giver masser af målchancer
og underholdning. De mindre årgang spiller på håndboldmål.
I U7 til U9 satser vi på jævnbyrdige hold, mens vi i U10 – U16 gerne vil have
tilmelding i A og B række. Målmænd husk handsker.

Pris for deltagelse er kun 400,-. Der spilles efter DBU ´s regler –
se http://www.dbusjaelland.dk/page.aspx?id=2768

Antal spillere er for U9 og opad max 6 pr. hold og 4 på banen.
For U8 og nedad max 7 pr. hold og 4 på banen.


 
Kampprogrammet vil også kunne findes her fra medio januar.
Seneste frist for tilmelding er den 15. December 2014
 
Bemærk vi lukker rækkerne, når der er nok tilmeldte hold til en række.
Der er mulighed for at komme på venteliste , så meld bare til.
Spørgsmål til stævnet: Ib Buelund, tlf. 2344 7209 eller mail: ib@buelund.com
 
kampprogram.

http://www.tournamentsoftware.com/sport/events.aspx?id=E7BD5809-44F6-445D-A6DA-E1AB2169C899


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Piger Mixed 6 400 2 0
U13 piger Mixed 6 400 1 0
U14 Piger Mixed 6 400 0 0
U15 Piger Mixed 6 400 0 0
U7 Drenge Mixed 7 400 4 0
U8 Drenge Mixed 7 400 15 0
U9 Drenge Mixed 6 400 13 0
U10 Drenge A Mixed 6 400 3 0
U10 Drenge B Mixed 6 400 11 1
U11 Drenge A Mixed 6 400 6 0
U11 Drenge B Mixed 6 400 6 0
U12 Drenge A Mixed 6 400 1 0
U12 Drenge B Mixed 6 400 4 0
U13 Drenge A Mixed 6 400 1 0
U13 Drenge B Mixed 6 400 2 0
U14 Drenge A Mixed 6 400 2 0
U14 Drenge B Mixed 6 400 8 0
U15 Drenge A Mixed 6 400 0 0
U15 Drenge B Mixed 6 400 3 0
U16 Drenge A Mixed 6 400 3 0
U16 Drenge B Mixed 6 400 1 0

Signetud teams

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sunds IF 1 B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Sunds IF 2 B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
HIF1 Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
HIF2 Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening

U8 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vildbjerg B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg 2 C Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Sunds IF 1 Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Sunds IF 2 Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Sunds IF 3 Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
ATI fodbold
HIF1 Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
HIF2 Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Ikast FS 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS 3 C Ikast FS Logo Ikast FS
Spjald if A Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening

U9 Drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIF 1 Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
HIF 2 Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
HIF 3 Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Brande IF Brande IF Logo Brande IF
Hif4 Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
TEAM LMT/UG Metal A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vildbjerg 1 Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg 2 Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg 3 Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Sunds 1 Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Sunds 2 Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
ATI fodbold A
ATI fodbold B

U10 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast drengene Ikast FS Logo Ikast FS
Sunds A Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
HIF1 A Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening

U10 Drenge B 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast drengene 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
Coolshop FC B Skibet IF Logo Skibet IF
Sunds B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Vildbjerg SF 1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 2 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
HIF2 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
HIF3 C Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Cool kids B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Søndermarkens entreprenør B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U11 Drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hammerum IF 1 A Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Vildbjerg SF1 A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF2 A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Team Sunds 1 B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening

U11 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hammerum IF 2 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Hammerum If 3 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Team Sunds 2 C Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Lemvig GF B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Skrive 1 Skive IK Logo Skive IK
Skive 2 Skive IK Logo Skive IK

U12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Coolshop FC C Skibet IF Logo Skibet IF

U14 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EMR A
Thisted FC A Thisted FC Logo Thisted FC

U14 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rif B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Struer 1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer 2 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer 3 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Linde B C Linde Boldklub
FREESKILLERZ B

U15 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hammerum IF 1 C Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Hammerum IF 2 C Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening

U16 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NNE U16 A
Fremads Drenge A Herning Fremad Logo Herning Fremad
IFS A FC Ikast Logo FC Ikast

U16 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Indersiden B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 30 - February 1 2015

Organisation
Hammerum Idrætsforening
Place
Hammerum hallen
Address
Palle Fløes Vej 28
Postalcode
7400
City
Herning
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview