Åbent kommunemesterskab for Holstebro Kommune

Der spilles i følgende rækker på følgende dage:

Fredag den 23-1-2015:

Oldboys kl 21.00 og u 17 kl. 18.00

Fredag den 30-1-2015:

Senior kl 19.00

Lørdag den 31-1-2015

U 11 drenge/piger til U 15 drenge/piger

Søndag den 1-2-2015

U 5 mix til U 10 drenge/piger

Præmier:

Pokal til alle rækker

Medaljer til alle U-5 til U 9

Medaljer til 1,2 og 3 i U10-U17

Medaljer til nr. 1 og 2 i herre senior og Oldboys

Pris/hold:
U5-U8: kr. 200
U9-Oldboys: kr. 300

Fakta:
Sidste tilmeldingsfrist 11. januar 2015

Der spilles efter DBU indefodboldregler. 

I tilfælde af for få tilmeldte, forbeholder vi os retten til at slå rækker/niveauer sammen.

Spørgsmål vedr.stævnet Mads Jensen Tlf 2778 3507 Mail:  jensen.sevel@mail.dk

Spørgsmål vedr. tilmelding Ole Schmidt Mail ole.schmidt@dgi.dk

Ved tilmelding sendes betalingslink pr. mail
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 9 Mixed 4 300 Søndag 1. februar 14 0
U 9 Mixed 4 300 Søndag 1. februar 0 0
U 9 Mixed 4 300 Søndag 1. februar 0 0
U 10 Mixed 4 300 Søndag 1. februar 1 0
U 10 Mixed 4 300 Søndag 1. februar 9 0
U 10 Mixed 4 300 Søndag 1. februar 0 0
U 5/6/7 Mixed 3 200 Søndag 1. februar 12 0
U 8 Mixed 3 200 Søndag 1. februar 6 0
U 9 Mixed 4 300 Søndag 1. februar 1 0
U 10 Mixed 4 300 Søndag 1. februar 1 0
U 11 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 3 0
U 11 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 5 0
U 11 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 0 0
U 11 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 1 0
U 12 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 4 0
U 12 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 1 0
U 12 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 0 0
U 12 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 1 0
U 13 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 1 0
U 13 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 0 0
U 13 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 0 0
U 13 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 0 0
U 14 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 0 0
U 14 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 4 0
U 14 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 0 0
U 14 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 0 0
U 15 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 2 0
U 15 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 3 0
U 15 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 0 0
U 15 Mixed 4 300 Lørdag 31. Januar 2 0
U 17 Mixed 4 300 Fredag 23. Jan. kl. 18.00 0 0
U 17 Mixed 4 300 Fredag 23. Jan. kl. 18.00 1 0
U 17 Mixed 4 300 Fredag 23. Jan. kl. 18.00 0 0
U 17 Mixed 4 300 Fredag 23. Jan. kl. 18.00 2 0
Senior Mixed 4 300 Fredag 30. Jan. kl. 19.00 8 0
Oldboys Mixed 4 300 Fredag 23. Jan. kl. 21.00 0 0

Signetud teams

U 9 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 1. februar

Teamname LVL Logo Club
Sevel IF B Sevel-Mogenstrup Idrætsforening Logo Sevel-Mogenstrup Idrætsforening
Sevel IF B
Sevel IF B Sevel-Mogenstrup Idrætsforening Logo Sevel-Mogenstrup Idrætsforening
Sevel IF B
Sevel IF B Sevel-Mogenstrup Idrætsforening Logo Sevel-Mogenstrup Idrætsforening
Maabjerg IF 2 B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Maabjerg IF 3 B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Mejrup 1 B Mejrup
Mejrup 2 B Mejrup
Ejsing B. B Ejsing Boldklub Logo Ejsing Boldklub
VIK 1 B Vinderup IK Logo Vinderup IK
VIK 2 B Vinderup IK Logo Vinderup IK
Idom-Råsted IF Idom-Råsted idrætsforening Logo Idom-Råsted idrætsforening

U 9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 1. februar

Teamname LVL Logo Club

U 9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 1. februar

Teamname LVL Logo Club

U 10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 1. februar

Teamname LVL Logo Club
Måbjerg IF B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF

U 10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 1. februar

Teamname LVL Logo Club
Sevel IF B Sevel-Mogenstrup Idrætsforening Logo Sevel-Mogenstrup Idrætsforening
Sevel IF B Sevel-Mogenstrup Idrætsforening Logo Sevel-Mogenstrup Idrætsforening
Cool kids B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Vinderup IK 1 B Vinderup IK Logo Vinderup IK
Ulfborg B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Sammenholdet B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Mejrup 1 B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mejrup 2 B Mejrup GU Logo Mejrup GU

U 10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 1. februar

Teamname LVL Logo Club

U 5/6/7 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 1. februar

Teamname LVL Logo Club
Sevel IF C Sevel-Mogenstrup Idrætsforening Logo Sevel-Mogenstrup Idrætsforening
Vinderup 1 C Vinderup IK Logo Vinderup IK
Vinderup 2 C Vinderup IK Logo Vinderup IK
Mejdal U5
Mejrup 1 Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mejrup 2 Mejrup GU Logo Mejrup GU
Idom-Råsted IF 1 Idom-Råsted idrætsforening Logo Idom-Råsted idrætsforening
Idom-Råsted IF 2 Idom-Råsted idrætsforening Logo Idom-Råsted idrætsforening
Struer 1 Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer 2 Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer 3 Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U 8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 1. februar

Teamname LVL Logo Club
Sevel IF C Sevel-Mogenstrup Idrætsforening Logo Sevel-Mogenstrup Idrætsforening
VIK A Vinderup IK Logo Vinderup IK
SHN/Ulfborg 1 C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Idom-Råsted IF Idom-Råsted idrætsforening Logo Idom-Råsted idrætsforening
Mejrup 1 B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mejrup 2 B Mejrup GU Logo Mejrup GU

U 9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 1. februar

Teamname LVL Logo Club
Maabjerg IF 1 A Måbjerg IF Logo Måbjerg IF

U 10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 1. februar

Teamname LVL Logo Club
Vinderup IK 2 C Vinderup IK Logo Vinderup IK

U 11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club
Ringkøbing I. F. 1 A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Måbjerg IF 1 A Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
SIK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U 11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club
Sevel IF B Sevel-Mogenstrup Idrætsforening Logo Sevel-Mogenstrup Idrætsforening
Mejdal-Halgård Fodbold B Mejdal-Halgård Fodbold
Måbjerg IF Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
VIK1 B Vinderup IK Logo Vinderup IK
VIK2 B Vinderup IK Logo Vinderup IK

U 11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club

U 11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club
Måbjerg IF B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF

U 12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club
Vinderup IK 1 Vinderup IK Logo Vinderup IK
Vinderup IK 2 Vinderup IK Logo Vinderup IK
Vinderup IK 3 Vinderup IK Logo Vinderup IK

U 12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club
Sevel IF B Sevel-Mogenstrup Idrætsforening Logo Sevel-Mogenstrup Idrætsforening

U 12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club

U 12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club
idom-Råsted IF Idom-Råsted idrætsforening Logo Idom-Råsted idrætsforening

U 13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU

U 13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club

U 13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club

U 13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club

U 14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club

U 14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club
BORBJERG´S DRENGE B Borbjerg gymnastik og ungdomsforening Logo Borbjerg gymnastik og ungdomsforening
Ejsing B. C Ejsing Boldklub Logo Ejsing Boldklub
VIK B Vinderup IK Logo Vinderup IK
Idom-Råsted IF Idom-Råsted idrætsforening Logo Idom-Råsted idrætsforening

U 14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club

U 14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club

U 15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club
MAGIC MEJDAL A
SGI A Sædding/Guldager IF

U 15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club
Sevel IF C Sevel-Mogenstrup Idrætsforening Logo Sevel-Mogenstrup Idrætsforening
Ejsing B. C Ejsing Boldklub Logo Ejsing Boldklub
VIK 2 B Vinderup IK Logo Vinderup IK

U 15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club

U 15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31. Januar

Teamname LVL Logo Club
Ejsing B. C Ejsing Boldklub Logo Ejsing Boldklub
Idom-Råsted IF Idom-Råsted idrætsforening Logo Idom-Råsted idrætsforening

U 17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 23. Jan. kl. 18.00

Teamname LVL Logo Club

U 17 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 23. Jan. kl. 18.00

Teamname LVL Logo Club
#Holdet B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub

U 17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 23. Jan. kl. 18.00

Teamname LVL Logo Club

U 17 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 23. Jan. kl. 18.00

Teamname LVL Logo Club
vik 1 B Vinderup IK Logo Vinderup IK
Vik 2 B Vinderup IK Logo Vinderup IK

Senior 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 30. Jan. kl. 19.00

Teamname LVL Logo Club
Odens fc
Ulfborg BG 1 SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
ulfborg BG 2 SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Vinderup ik C Vinderup IK Logo Vinderup IK
Vinderup 2 C Vinderup IK Logo Vinderup IK
Vinderup ik 3 C Vinderup IK Logo Vinderup IK
Hellas IF B Vinderup IK Logo Vinderup IK
ejsing bk B ejsing bk

Oldboys 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 23. Jan. kl. 21.00

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 23 - February 1 2015

Organisation
Sevel-Mogenstrup Idrætsforening
Place
Sevel hallen
Address
halallè 8
Postalcode
7830
City
Vinderup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview