Sportigan Langebæk-cup 2015

 

                                                         Sportigan Langebæk Cup 2015

Langebæk Alliancen gentager succen, fra de foregående år.

Igen i år, vil indendørsstævnet blive afviklet, over to weekender.

Det sker i weekenderne d. 16-17-18 januar og d. 23-24-25 januar.

Der vil vanen tro, være masser af scoringspræmier.

Alle hold får minimum 3 kampe.

I hver række kårer vi stævnes spiller..

I årgangene U7-U8-U9 vil der være medaljer til alle.

I drenge-rækkerne U10-U11-U12-U13,

samt i pige-rækkerne U11p-U13p,

vil der være flotte præmier til nr 1 og 2.

I U14 og opefter... Bliver der spillet om, flotte pengepræmier..

Gebyr pr hold

U7-U9 er 350 kr.

U10-U13 er 400 kr. 

U14-U15-U17-U19 er 500 kr. 

Der bliver spillet i følgende rækker :

FREDAG D. 16 JANUAR

U14 DRENGE

LØRDAG D. 17 JANUAR

U10 DRENGE

U12 DRENGE

U17 DRENGE

SØNDAG D. 18 JANUAR

 U9 DRENGE

U11 PIGER

U13 PIGER

FREDAG D. 23 JANUAR

U19 DRENGE

 

LØRDAG D. 24 JANUAR

U11 DRENGE

U13 DRENGE

U15 DRENGE

SØNDAG D. 25 JANUAR

U7 MIX

U8 MIX

 

 

Årgang

Spillere på holdet

Spillere på banen

1 mand over midten

1 Målmand. Der må tage med hænder

U7-U9

7

5

NEJ

JA

U10-U12 D+P

6

4

NEJ

NEJ

U13-U19 D+P

6

4

JA

NEJ

 

Tilmelding og betaling...

Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret ! og tilmeldingen er bindene. Gebyret indbetales på  Reg.nr: 5041 konto nr : 0001231942

HUSK ved indbetaling at opgive holdets navn og det id nr, som du får tilsendt pr. mail, når vi har registreret din tilmelding på stævner.dk.

Sidste frist for tilmeldinger er Søndag d. 4 januar 2015.

Efter d. 4 januar gives holdgebyr ikke retur.

Programmet bliver sendt på mail, og kan ses på stævner.dk 1 uge før stævnet start.

 

Yderligere oplysninger fås ved henvendelse til Kontakt person:                                          

Jannic Andersen mobil 51212148, Mail  jna@nrdc.dk

 

Med sportslig hilsen

Langebæk Alliancen og Sportigan Præstø.

 

  

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 7 350 Søndag d. 25 januar 6 0
U8 Mixed 7 350 Søndag d. 25 januar 9 0
U9 Mixed 7 350 Søndag d. 18 januar 11 0
U10 Mixed 6 400 Lørdag d. 17 januar 17 0
U11 Mixed 6 400 Lørdag d. 24 januar 15 0
U12 Mixed 6 400 Lørdag d. 17 januar 8 0
U13 Mixed 6 400 Lørdag d. 24 januar 13 0
U14 Mixed 6 500 Fredag d.16 januar 17 0
U15 Mixed 6 500 Lørdag d. 24 januar 13 0
U17 Mixed 6 500 Lørdag d. 17 januar 15 0
U19 Mixed 6 500 Fredag d. 23 januar 7 0
U11 Piger Mixed 6 400 Søndag d. 18 januar 4 0
U13 Piger Mixed 6 400 Søndag d. 18 januar 14 0

Signetud teams

U7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 25 januar

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing FC blå Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing FC rød Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NAB 2 B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NAB 1 B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Ørslev A Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U8 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 25 januar

Teamname LVL Logo Club
Store Heddinge C Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
Langebæk Alliancen Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
NFC-3 A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
NFC-2 A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
NFC-1 A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Farmor og Farfar A
toksværd B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Citykøreskolen Næstved A

U9 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 18 januar

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Ørslev C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 3 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Næstved drengene Næstved IF Logo Næstved IF
FK 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Tårnby FF 1 B Tårnby Boldklub Logo Tårnby Boldklub

U10 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 17 januar

Teamname LVL Logo Club
Goal
Langebæk Alliancen Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Møn hvid Møns FK Logo Møns FK
Møn sort Møns FK Logo Møns FK
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
FK 05 K B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Nfc B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Østmøn C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
dalby B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
NFC rød B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
FK 05 F B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
VIF Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Ørslev C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Langebæk Alliancen Blå Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U11 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 24 januar

Teamname LVL Logo Club
Manchester United B
Langebæk alliancen Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Nykøbing FC Blå B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Nykøbing FC Rød B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Faxe Ladeplads IF(2) B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Faxe Ladeplads IF(1) B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Fk sydsjælland C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Nyråd Gul C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
MFK 2 C Møns FK Logo Møns FK
MFK 1 C Møns FK Logo Møns FK
Ørslev B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev X B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U12 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 17 januar

Teamname LVL Logo Club
RONALDOS DRENGE A
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Sakskøbing C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Sakskøbing Hvid B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Østmøn B Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub

U13 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 24 januar

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Milan 2500 A
Fk sydsjælland B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
AIK Strøby Sort A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Nyråd gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
nyråd sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Langebæk Alliancen Blå Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
HB02 Blå A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Ørslev C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
AIK Strøby Gul A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U14 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d.16 januar

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Bayern mûnchen B Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
FC. Sammenbragt A
Bad Boys B
Jans drenge B
Østmøn Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Team X A
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Jans drenge B
Nordisk Firmareklame A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nyråd 2 B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd 1 A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
karise IK B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
kik1 C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub

U15 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 24 januar

Teamname LVL Logo Club
Ørslev sort B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Væggerløse Boldklub B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
De Sløve Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Maribo 2 B Maribo BK Logo Maribo BK
Maribo 1 A Maribo BK Logo Maribo BK
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Langebæk Alliancen sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Gutterne
kik2 C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Eliten A
Höjtryk A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U17 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 17 januar

Teamname LVL Logo Club
Marius Mortensen FC B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Maribo B Maribo BK Logo Maribo BK
Ørslev B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
QPR B
Strøby 1 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Strøby 2 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Team Hjort B
Legestuen Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Beatles
Næver4ever C
Østmøn 2 B Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Østmøn 3 B Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Langebæk Alliancen sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Gunserne
Østmøn 1 B Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub

U19 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 23 januar

Teamname LVL Logo Club
GP Nordic
Bo`s drenge
Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Sportigan Vordingborg A
klausheidemand.dk
koldblodige bodybuildere A Asnæs Boldklub Logo Asnæs Boldklub

U11 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 18 januar

Teamname LVL Logo Club
Nyråd-Ørslev C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF

U13 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 18 januar

Teamname LVL Logo Club
VIF 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 2 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Fk 05 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk 05 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Viby IF Årgang 2002 B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Viby IF Årgang 2002 B2 B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Viby IF Årgang 2002 C1 C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Nyråd-Ørslev C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
16. - January 25 2015

Organisation
Langebæk Alliancen
Place
Langebækhallen
Address
Åløkkevej 1
Postalcode
4773
City
Stensved
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview