ArdaghGlass Cup 2015

Programversioner
Version 2 – ændringer
U7: Pulje 4: HGB (Holmegaard Glasværks Boldklub) var fejlagtigt opført som HG B (Herlufsholm GF) – ændret til HGB

Version 3 – ændringer
U13:
Pulje 3: Afbud fra FK Sydsjælland – Suså deltager i stedet for.



--------------------------------------------------------------------------------

 

Næstved IF Fodbold inviterer til


 Cup 2015
fredag d. 9. januar ♦ lørdag d. 10. januar ♦ søndag d. 11. januar

i Næstved Hallerne


Kom og få en god fodboldoplevelse og oplev den gode stemning i Næstved Hallerne.

Rækkerne er ikke niveauopdelt og derved åbne for alle hold, men er der hold nok tilmeldt i en specifik række, vil vi inddele rækken i flere niveauer.

Husk derfor, der skal angives det rigtige niveau for holdet ved tilmeldingen (A, B el. C).


Alle hold får mindst 4 kampe af 7 minutter.
 
Se invitationen her:
Invitation til ArdaghGlass Cup 2015

Spørgsmål kan rettes til Anders Stauner tlf. 4012 6067 eller e-mail cup@niffodbold.dk


Præmier:

I rækkerne U7 til U9 er der præmier til alle spillerne.
I rækkerne U10 til U13 er der præmier til nr. 1, 2 og 3.
 
Tilmeldingsgebyr:
Alle rækker kr. 400,-

Tilmelding er først gældende, når indbetaling er modtaget.
 
Indbetaling:
Tilmeldingsgebyret bedes indbetalt til
Reg. nr.: 6060
Kontonr.: 0005746332

Husk at påføre betalingen Holdnavn, Række og ID nr her fra Staevner.dk, så vi ved hvem betalingen kommer fra.



Fodbold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 (04) Mixed 6 400 Søndag 13 0
U9 (06) Mixed 8 400 Lørdag 15 2
U8 (07) Mixed 8 400 Lørdag 9 0
U7 (08) Mixed 8 400 Lørdag 8 0
U10 (05) Mixed 6 400 Søndag 12 0
U12 (03) Mixed 6 400 Fredag 5 0
U13 (02) Mixed 6 400 Fredag 10 0

Signetud teams

U11 (04) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Den Grønne Tornado A Næstved IF Logo Næstved IF
Framework A Næstved IF Logo Næstved IF
Suså 1 B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Suså 2 B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
karrebæk u11 B Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Sydsjællands Låseservice C Næstved IF Logo Næstved IF

U9 (06) 11 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aik 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Næstved deengene Næstved IF Logo Næstved IF
nif drengene Næstved IF Logo Næstved IF
Dragør A A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HG 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herfølge de seje A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge de rå B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Holmegaard 1 A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U8 (07) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Haslev 11 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 12 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 10 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U7 (08) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HG S Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Y Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Kaeser drengene X A Ringsted IF Logo Ringsted IF
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
hans eriks drenge C Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
HG D Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U10 (05) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Danske Fragtmæd A
Langebæk Alliancen Hvid B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
NFC rød A NFC rød
NFC blå A NFC blå
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Næstved A Næstved idræts forening
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG4 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U12 (03) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
FC Claudio A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ardagh 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Ardagh 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Julles tromler A Næstved IF Logo Næstved IF
karrebæk U12 C Karrebæk IF Logo Karrebæk IF

U13 (02) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
NIF 02 A Næstved IF Logo Næstved IF
Onlysport, Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF
AMOS C HGIF AMOS
Vallensbæk IF-2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Haagensen anlæg B
Team High Tech A
Fk sydsjælland C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
karrebæk U13 C Karrebæk IF Logo Karrebæk IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
9. - January 11 2015

Organisation
Næstved IF
Place
Næstved Hallerne, Hal 1
Address
Rolighedsvej 20
Postalcode
4700
City
Næstved
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview