ØLHOLM CUP 2015

---------------------------------------

Ølholm Boldklub afholder ØLHOLM CUP 2015 den 23.-25. januar samt 31.januar -1. februar for U6 - U13 samt U15 piger.

U14 - U17 drenge spiller den 30. december  - se her 

Sidste år deltog omkring 250 hold i hele stævnet. Vi glæder os til at se nye som tidligere spillere 

Personlige præmier til alle finalehold (max 6 spillere)
Erindringsmedalje til alle spillere i U9 og yngre.
Spurtpræmiepose til og med U12
3-bold for U6 og U7 (medalje til max. 5 spillere)

Der spilles i indledende puljer á 4 hold. Afhængig af antal hold bestræbes det, at nr. 1 og 2 derefter spiller CUP-kamp eller mellemrunde om plads i A-finale og nr. 3 og 4 om plads i B-finalen. Der garanteres således min 4 kampe, og der spilles efter DBU's regler dog ikke med sænket overligger. U8 spiller dog 4 mand på hel bane.
3-bold spilles på tværs af banen, og der registreres ingen resultater. Vi sørger for kampledere.

Tilmelding og betaling senest 5. januar 2015
Holdets styrke bedes angivet ved tilmeldingen.

Betaling sker ved tilmelding på hjemmesiden (du tilmelder ikke igen)
Tilmelding er først endeligt registreret, når stævnegebyret er betalt.

Vi forbeholder os retten til af aflyse en række ved for få tilmeldinger samt til at oprette venteliste, når rækkerne er fyldte.

Program mailes ca. 1 uge før.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Drenge Mixed 6 350 Søndag, 25. januar 17 0
U11 piger Mixed 6 350 Søndag, 25. januar 3 0
U11 drenge Mixed 6 350 Lørdag, 24. januar 17 0
U10 piger Mixed 6 350 Lørdag, 31. januar 12 0
U10 drenge Mixed 6 350 Lørdag, 24. januar 20 0
U9 drenge Mixed 6 350 Søndag, 1. februar 12 0
U9 piger Mixed 6 350 Lørdag, 31. januar 7 0
U8 drenge Mixed 6 350 Søndag, 1. februar 19 1
U8 piger Mixed 6 350 Lørdag, 31.januar 2 0
U15 piger Mixed 6 375 Fredag, 23. januar 6 0
U13 piger Mixed 6 375 Søndag, 25. januar 9 0
U13 drenge Mixed 6 425 Lørdag, 24. januar 11 0
U12 piger Mixed 6 350 Søndag, 25. januar 11 0
U7 Mixed 5 250 Lørdag, 31. januar 9 0
U6 Mixed 5 250 Lørdag, 31. januar 6 0

Signetud teams

U12 Drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, 25. januar

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Team EV Metal B Hedensted IF Logo Hedensted IF
TIF/ØB
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting/Torsted b2 B
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
U12 drenge A FC Horsens Logo FC Horsens
Horsens Freja B Horsens Freja Logo Horsens Freja
Horsens Freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Hatting Torsted 2 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
RK03 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
BDO 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Daugaard/Engum A Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening

U11 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, 25. januar

Teamname LVL Logo Club
Tørring-IF C Tørring IF Logo Tørring IF
Rask Mølle
Stensballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK

U11 drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, 24. januar

Teamname LVL Logo Club
Team Invita-Sportsmaster A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
AC Horsens A AC Horsens Logo AC Horsens
Verdensklasse B FC Horsens Logo FC Horsens
Weltklasse B FC Horsens Logo FC Horsens
Tørring-IF C Tørring IF Logo Tørring IF
Åstruplund Smede- og Maskinværksted ApS B Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Automatic Syd El-tavler B
Østbasen Østbasen
Vindmøllerne
Hatting/Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 B Højby S&G Logo Højby S&G
Kolt/Hasselager IF B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
UIF B Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub
Midt-Jysk Entreprenør Service B

U10 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, 31. januar

Teamname LVL Logo Club
Vi gir den gas
Rask Mølle 1
Rask Mølle 2
Jelling FS Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
VB B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Carlsberg pigerne A Harte G&IF Logo Harte G&IF
Kolt-Hasselager C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
VSF U10 Piger B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U10 drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, 24. januar

Teamname LVL Logo Club
danseal B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
jelling C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Torsted IF 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Torsted IF 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Torsted IF 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Brædstrup IF 1 A Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
sportigan hedensted A
Inner Action B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Tørring-IF C Tørring IF Logo Tørring IF
Brædstrup IF 4 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
HFS X A Horsens FS Logo Horsens FS
HFS Z B Horsens FS Logo Horsens FS
Hedensted C Hedensted IF Logo Hedensted IF
DANSEAL A/S 2006 A
Sills friske drenge B Bording IF Logo Bording IF

U9 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, 1. februar

Teamname LVL Logo Club
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Buy Best Solution B
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
sportigan B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Driblerne B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe IF B2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Ravn Arkitektur A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
GGIF C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF

U9 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, 31. januar

Teamname LVL Logo Club
FC skanderborg I
FC Skanderborg 2
VB Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
VB X Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U8 drenge 17 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag, 1. februar

Teamname LVL Logo Club
Søvind C Søvind GIF Logo Søvind GIF
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stensballe IK 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
hedensted IF 3 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
BIF 1-A A Bredballe IF Logo Bredballe IF
BIF 1-C C Bredballe IF Logo Bredballe IF
BIF 1-B B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bayern München B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Real Madrid C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Grejsdalen ik B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Hovedgård IF B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hatting-Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, 31.januar

Teamname LVL Logo Club

U15 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, 23. januar

Teamname LVL Logo Club
Rask Mølle C Rask Mølle (ROI)
Botjek Center Trekanten B
Dalby GF I
Dalby GF 2
TIF/ØB
Vorbasse A

U13 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, 25. januar

Teamname LVL Logo Club
Hatting Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2. B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
sportliga.dk 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
sportliga.dk 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Østbasen Østbasen
team teenz A
Team 10 A Team 10 Logo Team 10

U13 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, 24. januar

Teamname LVL Logo Club
TIF/ØB-Drengene C TIF/ØB
Sportigan Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Horsens Freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Røde Stjerner
henning lund A
Uldum/Lindved C Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Team Juul B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Pappas Pizza Tørring A
BechGranit.dk B FC Horsens Logo FC Horsens
Ringkøbing if A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
PP Consult A Hedensted IF Logo Hedensted IF

U12 piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, 25. januar

Teamname LVL Logo Club
Rask Mølle C Rask Mølle-Aale IF Logo Rask Mølle-Aale IF
FC Funky Fussball B FC Horsens Logo FC Horsens
Østbasen Østbasen
Østbirk B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Team HEG B Ejstrupholm
Green Girls C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Super Kids A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stensballe A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Team Viborg B Team Viborg Logo Team Viborg

U7 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, 31. januar

Teamname LVL Logo Club
Daugård if B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
U7X
Jelling fS A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Rårup B
Løsning De Blå Drenge Løsning IF Logo Løsning IF

U6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, 31. januar

Teamname LVL Logo Club
U6
Lindved GF
Rårup B
Løsning De Blå Drenge Løsning IF Logo Løsning IF
Bredsten 1 Bredsten SG&I Logo Bredsten SG&I
Bredsten 2 Bredsten SG&I Logo Bredsten SG&I

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 31 - February 1 2015

Organisation
Ølholm Boldklub
Place
Langskovhallen
Address
Skolevej 80
Postalcode
7160
City
Tørring
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview