Strøby Cup 2015

 

 

Kampprogram - AIK 65 Strøby Cup 2015

Afholdes i weekenderne:
23., 24. & 25. januar og 30., 31. januar & 1. februar 2015


Velkommen til AIK 65 Strøby Cup 2015.
Igen i år har vi fornøjelsen af at afholde et stort indendørsstævne 
i Strøby Idrætscenter.
I løbet af de 6 stævnedage skal der spilles over 300 kampe, 
og mere end 900 børn og unge kommer til at spille fodbold i Strøby Idrætscenter.
Vi håber, at alle deltagere, trænere og tilskuere vil få nogle fornøjelige timer 
sammen, og at alle vil tage del i, at stævnet bliver afholdt i en god, fair og
sportslig ånd.

Lidt af det praktiske:
Mødetid: 
Mødetiden er senest 20 min. før første kamp.
Når I ankommer til Strøby Idrætscenter, skal I sende en repræsentant op ad trapperne
i foyeren ved hal kontoret, hvor stævne-indskrivningen befinder sig modsat
cafeteriet på 1. sal. Her melder holdet sin ankomst, og der udfyldes holdkort.

Betaling: 
Betalingen skal være sket på forhånd gennem staevner.dk.
Prisen er 400,- pr.hold.
Tilmelding skal ske senest 8. januar 2015. Tilmelding er først gældende, når indbetalingen er registreret på reg. nr. 4424 konto nr. 4865705301. HUSK at oplyse ID nr. ved indbetalingen (fra staevner.dk)

Præmier: 
Der er erindrings-præmier til alle deltagere, der spiller på følgende årgange:
U-6 og U-7, som spiller ½ bane, samt U-8 som spiller hel-bane.
Til alle øvrige hold der jo spiller på hel-bane,
er der medaljer til 1., 2. og 3. pladsen samt pokal til vinderholdet.
Der er også scoringspræmmier til alle deltagende hold.
Disse kan afhentes på stævnekontoret efter holdets sidste kamp.

Regler:
Der spilles til små bande-mål i ½ bane stævnerne, 
og til håndboldmål i hel-bane stævnerne.
Der spilles efter DBUSjællands regler for indefodbold til små mål.
Kampene afvikles med varighed af 7 - 9 minutter, alt efter antal tilmeldinger
af hold i årgangene.
I kampene er dommerens kendelser uomstødelige og skal respekteres.
Og det forventes af stævneledelsen, at alle deltagere, trænere og tilskuere,
er med til at efterleve dette, så stævnet kan afvikles i god, fair og sportslig ånd..!!

Points:
Sejr = 3 points, uafgjort = 1 point og tabt kamp = 0 point

Yderlligere oplysninger:
Hvis der sker væsentlige ændringer i programmet, modtager I automatisk
en email herom.

Spillested:
Strøby Idrætscenter, Lendrumvej 3. 4671 Strøby

Stævne-ledelse:
Egon Wille, mobil: 4241 4000, email: egon@wille.dk

Conni Olsgaard, mobil 4036 6798, email: conni.lars@privat.dk

Lasse Høy, mobil 2880 4776, email: lasseh@dk.ibm.com



Arrangør: AIK 65 Strøby Fodbold - Ungdoms-afd.







 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 piger Mixed 400 fredag 23/1 8 0
U14 piger Mixed 400 fredag 30/1 12 0
U9 piger Mixed 400 søndag 1/2 2 0
U10 piger Mixed 400 søndag 1/2 4 0
U11 piger Mixed 400 søndag 1/2 2 0
U12 piger Mixed 400 søndag 1/2 1 0
U6 drenge Mixed 400 lørdag 24/1 3 0
U7 drenge Mixed 400 lørdag 24/1 12 0
U8 drenge Mixed 400 lørdag 24/1 11 0
U9 drenge Mixed 400 søndag 25/1 14 1
U10 drenge Mixed 400 søndag 25/1 14 1
U11 drenge A Mixed 400 lørdag 31/1 1 0
U11 drenge B/C Mixed 400 lørdag 31/1 12 0
U12 drenge Mixed 400 lørdag 31/1 10 0
U13 drenge A Mixed 400 lørdag 24/1 4 0
U13 drenge B/C Mixed 400 søndag 25/1 10 0

Signetud teams

U13 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag 23/1

Teamname LVL Logo Club
De Grønne B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Roskilde Pigefodbold B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
TFC Dream team B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Fredensborg B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
AIK 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Julles piger C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Jimmis piger C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U14 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag 30/1

Teamname LVL Logo Club
AIK 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 2 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Young stars

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 1/2

Teamname LVL Logo Club

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 1/2

Teamname LVL Logo Club

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 1/2

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 1/2

Teamname LVL Logo Club

U6 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 24/1

Teamname LVL Logo Club
Østmøn C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Gul B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Sort B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U7 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 24/1

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Gul B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Herfølge 1 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge 2 B Herføkge bk
B 93 OD Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Haslevs helte HFC Haslev
Haslevs smølfer HFC Haslev
Haslevs blå drenge HFC Haslev

U8 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 24/1

Teamname LVL Logo Club
Strøby U8 C C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
De stribet vildkatte C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
Slagelse B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Køge 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Vikingerne A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Store heddinge C Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK

U9 drenge 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: søndag 25/1

Teamname LVL Logo Club
Aik Sort Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Aik Gul Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
BK Friheden B B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden C C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
KB A2 Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Tigrene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Holmegaard Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
SB u9 B Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK

U10 drenge 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: søndag 25/1

Teamname LVL Logo Club
PINK STARS A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
AIK X B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK Z C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Østmøn C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
HIF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Danske Fragtmænd B
VIF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Køge Boldklub B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U11 drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 31/1

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 Strøby A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U11 drenge B/C 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 31/1

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 Strøby GUL C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 Strøby SORT C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 Strøby DHL C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Fk sydsjælland B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Ejby IF 1 B Ejby IF Logo Ejby IF
Ejby IF 2 C Ejby IF Logo Ejby IF
Pigernes venner B Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
AIK 65 ACTAS C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Langebæk-Alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
EVIF C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF

U12 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 31/1

Teamname LVL Logo Club
Blå tornado C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Store Heddinge BK B Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
young stars 1 B
AIK B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Herfølge 03-3 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
D&M Design B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U13 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 24/1

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge B/C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 25/1

Teamname LVL Logo Club
Sort C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Gul C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Blå C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Suså IF B Suså IF
sbi B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
bad boys B Næstved IF Logo Næstved IF
Young Stars 2 B
Stevns Print B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Hvid Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK65 Rød B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 23 - February 1 2015

Organisation
Strøby AIK 65
Place
Strøby Hallen
Address
Lendrumvej 3
Postalcode
4671
City
Strøby
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview