BK friheden cup

Traditionen tro afholder BK Friheden hyggeligt bredde stævne i Hvidovre, vi afholder stævnet i to skønne haller, hvor de mindste årgange er i den ene og de ældste i den anden. Stævnet er bygget op om DBU`s retningslinjjer og regler for indestævner.

 

Stævnet henvender sig til klubber og hold på B-C nivaeu, og er derfor IKKE egnet til hold som er højre rangeret end dette.

 Vi har som noget nyt i år, fået muligheden for at udvide med en enkelt pige række i U7, hvilket vi er meget stolte af.

der vil for de mindste årgange ikke spilles slutspil og alle spillere modtager en deltager pokal til minde om en god dag.

de ældste årgange spiller slutspil om bedste 1 & 2 i hver pulje.

 

STÆVNEGEBYRET INDBETALES PÅ KONTO: 5342-0352675

 

Vi håber at I vil deltage og være med til at gøre denne Weekend til en fantastisk en af slagsen i fodboldens tegn.

 

 

Mange sportslige hilsner

 

Boldklubben Friheden
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 årgang 2009 Mixed 6 400 Lørdag morgen - Halv bane 18 3
U7 årgang 2008 lør Mixed 6 400 Lørdag morgen - Halv bane 27 5
U8 årgang 2007 - Mixed 7 400 Søndag morgen - Hel bane 23 4
U9 årgang 2006 Mixed 7 400 Søn.Eftermiddag -Hel bane 22 3
U10 årgang 2005 Mixed 7 400 Lør.Eftermiddag -Hel bane 19 3
U11 årgang 2004 Mixed 7 400 Lør.Eftermiddag -Hel bane 16 3
U12 årgang 2003 Mixed 7 400 Lør. formiddag - Hel bane 13 0
U13 årgang 2002 Mixed 7 400 Lør.Eftermiddag -Hel bane 7 0
U14 årgang 2001 Mixed 7 400 Lør.Eftermiddag -Hel bane 14 0
U7 årgang 2008 Søn, Mixed 6 400 Søndag morgen - Halv bane 15 0
U7 årgang 2008 Mixed 6 0 0

Signetud teams

U6 årgang 2009 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen - Halv bane

Teamname LVL Logo Club
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Friheden 1 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 1 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Gladsaxe-Hero B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Kastrup u6 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup u 6 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Dragør BK Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hekla 1 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 2 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 3 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U7 årgang 2008 lør 10 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen - Halv bane

Teamname LVL Logo Club
TIF U7 1 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
BK Friheden 1 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK friheden 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Hvidovre if 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre if 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Bk Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Bk Hekla-2 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HVB Løverne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvidovre if 3 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BK friheden 3 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

U8 årgang 2007 - 10 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen - Hel bane

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK friheden 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Citykøreskolen Næstved A
DE SEJE DRENGE A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KB's hurtigste B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
FIX 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Farmor & Farfar A

U9 årgang 2006 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søn.Eftermiddag -Hel bane

Teamname LVL Logo Club
skovserne C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
BK Friheden 2006 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 2006 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Greve Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B93 Gazellerne C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
RB 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
VB1 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
VB2 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Turbo-drengene B Vanløse IF Logo Vanløse IF

U10 årgang 2005 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lør.Eftermiddag -Hel bane

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden 1 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Greve Fodbold A C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold B C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Husum B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Fremad Valby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby

U11 årgang 2004 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lør.Eftermiddag -Hel bane

Teamname LVL Logo Club
TIF U11 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Estate B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Albertslund 2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Sengeløse 1 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
BK Friheden 1 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
JBK B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U12 årgang 2003 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør. formiddag - Hel bane

Teamname LVL Logo Club
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 ØF 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 ØF 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BK Friheden 1 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK friheden 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
B.93 Jakob B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Tosserne B
tif u12 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
kokkedal fc B
Rishøj C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub

U13 årgang 2002 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør.Eftermiddag -Hel bane

Teamname LVL Logo Club
Hold A C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Hold B C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KFUM03 Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Nicks hold C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U14 årgang 2001 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør.Eftermiddag -Hel bane

Teamname LVL Logo Club
Lynge B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
SIF B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
kik1 C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
kik2 C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
BSF 1 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Krea Companiget B
Stenløse Boldklub B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Kokkedal på vej C
BK friheden U14 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

U7 årgang 2008 Søn, 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen - Halv bane

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben friheden´s tøser B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Gladsaxe-Hero B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Gladsaxe-Hero 2 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
IF Hjorten C IF Hjorten Logo IF Hjorten
BK friheden 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Dragør Boldklub 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør Boldklub Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HIK Lions C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1903 Tigerne C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 A B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U7 årgang 2008 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 31 - February 1 2015

Organisation
Boldklubben Friheden
Place
Frydenhøj hallen / Frihedens idrætscenter
Postalcode
2650
City
Hvidovre
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview