Spar Nord Cup 2015


Spar Nord Cup 2015

Dragør Boldklub afholder sit traditionsrige pinsestævne for drenge og piger, elite og bredde. Dette i dagene 23/24 maj 2015.

Årgangene U5-U14 på drengesiden.

Årgangene U9-U13 på pigesiden.

Traditionen tro spilles der i mange forskellige årgange  og på flere niveauer på klubbens dejlige anlæg. Klubbens nye kunstbane inddrages som noget nyt i stævnearealet.

 

Årgange og banestørrelser:

Årgangene U-5, U-6 og U-7 spiller 3-mands (hjemmehold" eller ungdomsspiller dømmer). U7A spiller 5-mands.

Årgangene U-8, U-9, U-10 spiller 5-mands (påsat dommer). U10 A spiller 8-mands.

Årgangene  U-11, U-12 og U-13 spiller 8-mands (påsat dommer)

U14 spiller 11-mands.

 

Konceptet: Amagers lokale klubber plejer at være med, men mange andre klubber har også fået øjnene op for en hyggelig og udfordrende dag.

Der spilles kun en dag per række, så stævnet strækker sig kun over en dag per hold. Dette enten formiddag, ca. 9-13, eller eftermiddag, ca. 13-17.

Medaljer til alle, og gratis frugt til alle deltagere.
 

Rammerne om stævnet. Der vil være underholdning for børnene i forbindelse med stævnet.

Her kan nævnes  hoppeborge, stor legeplads, tombola, skydetelt, salg af sportstøj, salg af dametøj, biludstilling,bank- og boligrådgivning salg af fodboldmål, mad og drikke og meget mere. Aktiviteter opdateres løbende.

Vores stævnetelt vil igen holde styr på kampe, dommere og alt det praktiske.

Vi har, i lighed med sidste år, samaritter på stævnepladsen.

Tilmelding: Jeres tilmelding er først gældende, når vi har modtaget stævnegebyret på den nedenstående konto hos Danske Bank (Danske Bank Regn. 4585 kontonr. 4585115835).

Betaling: I bedes, senest 14 dage efter tilmelding og senest 10. maj betale stævnegebyret på ovenstående konto.

Ved afmelding efter sidste tilmeldingsfrist er det ikke muligt at få indbetalt gebyr retur.

Ved for sen indbetaling af stævnegebyr, forbeholder vi os retten til at slette jeres deltagelse i stævnet.

Parkering: Der vil være mulighed for parkering ved klubben/Hollænderhallen. Vi åbner dog også for parkering på vores grusbane, som ligger med indkørsel fra Kirkevej.

Omklædning: Der vil være mulighed for omklædning i Hollænderhallen, Halvejen 5. Lige ved siden af klubhuset.

Kom hurtigt ud af busken, så vi kan få god tid til at planlægge et godt stævne.


Vi glæder os til at se jer.


 


Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 (3 mands) Mixed 3 325 lørdag formiddag 36 0
U6 (3 mands) Mixed 3 325 lørdag eftermiddag 31 0
U7 (3 mands) Mixed 3 325 Søndag formiddag 30 0
U8 (5 mands) Mixed 5 525 Lørdag formiddag 17 0
U8 (5 mands) Mixed 5 525 Lørdag Formiddag 36 0
U9 (5 mands) Mixed 5 525 Søndag formiddag 13 0
U9 (5 mands) Mixed 5 525 Søndag eftermiddag 22 0
U10 (5 mands) Mixed 5 525 Lørdag eftermiddag 17 0
U11 piger (5 mands) Mixed 5 525 Lørdag eftermiddag 0 0
U10 (8 mands) Mixed 8 525 Lørdag formiddag 9 0
U11 (8 mands) Mixed 8 525 Lørdag formiddag 6 0
U11 (8 mands) Mixed 8 525 Lørdag formiddag 5 0
U11 (8 mands) Mixed 8 525 Lørdag eftermiddag 8 0
U11 piger (5 mands) Mixed 5 525 Lørdag eftermiddag 13 0
U12 (8 mands) Mixed 8 525 Søndag formiddag 5 0
U12 (8 mands) Mixed 8 525 Søndag formiddag 13 0
U12 piger (8 mands) Mixed 8 525 Søndag formiddag 1 0
U13 piger Mixed 8 525 Søndag eftermiddag 0 0
U13 piger (11 mands) Mixed 11 525 Søndag eftermiddag 4 0
U13 (8 mands) Mixed 8 525 Lørdag eftermiddag. 11 0
U13 (8 mands) Mixed 8 525 Lørdag eftermiddag 7 0
U9 (5 mands) Mixed 5 525 Søndag eftermiddag 13 0
U17 (11 mands) Mixed 11 525 Søndag eftermiddag 1 0
U7 (5 mands) Mixed 5 525 Søndag formiddag 12 0
U9 piger (5 mands) Mixed 5 525 Søndag eftermiddag 2 0
U10 piger (5 mands) Mixed 5 525 Lørdag eftermiddag 1 0
U13 C Mixed 8 525 Lørdag formiddag 4 0

Signetud teams

U5 (3 mands) 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dragør Boldklub 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør Boldklub 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB D2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB D1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
fremad amager k B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
fremad amager k B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
kastrup Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FC Holte drengene B FC Holte Logo FC Holte
KB U5A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U5A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løverne BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Tigerne B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Orient 1 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 2 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Jægersborg Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Vallensbæk Hugo's - 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Hugo's - 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Hugo's - 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Karlslunde IF (1) B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF (2) B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
De frække drenge C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Vallensbæk Hugos 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U6 (3 mands) 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Dragør BK 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør BK 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør BK 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Husum C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Dragør BK 4 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
fremad amager Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
fremad amager Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
FA2000(1) B FA 2000 Logo FA 2000
FA2000(2) B FA 2000 Logo FA 2000
FA2000(3) FA 2000 Logo FA 2000
FA2000(4) B FA 2000 Logo FA 2000
J&L BYG
Greve C B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Kastrup Boldklub A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
AB Tårnby Øst 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Øst 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Jægersborg Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Dragør BK 5 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hekla 1 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 2 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
FIX1 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX2 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX3 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U7 (3 mands) 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Farum 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
HIF U7 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
hekla1 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
hekla 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
FC Jyllinge B Jyllinge FC
FCJyllinge B Jyllinge FC
FC Jyllinge B Jyllinge FC
RB 1906 - 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 - 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Dragør 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 4 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 5 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hekla United C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
CIK2 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Hold C B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Stjernerne B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hvidovre 3 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U8 (5 mands) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B1903 Sort A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Fremad Valby A A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Gen A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Dragør Tigerne A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør Pumaerne A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB´s Vildeste Drenge 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Fc Holte 1 A FC Holte Logo FC Holte
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Skovshoved 2 A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
ØFC A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
HUI 2 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Team TT A

U8 (5 mands) 32 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B1903 Hvid B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Striber B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
U8 FREMAD VALBY B Fremad Valby Logo Fremad Valby
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B93 t&t B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 T&T 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Dragør Bjørne B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør Ulvene B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB's hurtigste B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Glostrup U8 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Glostrup 2 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Skovshoved IF B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Fremad 1 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad 2 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Hellas - Vest Bedst B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas - Øst Kyst B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
HGI 1 B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
HGI 2 B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
KB's sejeste B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Tæskeholdet fra Tølløse C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
BIFU8-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BK Vest C Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
Dragør Leoparderne B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
ØFC B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
FIX 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fremad 3 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
kastrup boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U9 (5 mands) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bk Olympic Grøn A Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
Bk Olympic Hvid B Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
TFF 1 A Tårnby FF Logo Tårnby FF
ABT Vest A A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Sundby A A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BSV Tigers A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

U9 (5 mands) 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Dragør 3 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
TFF 2 B Tårnby FF Logo Tårnby FF
TFF 3 B Tårnby FF Logo Tårnby FF
ABT Vest B B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Sundby B B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
KB UNO B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BK Real Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Fremad Amager B B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Husum Boldkub Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Fremad U9 B B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Hellas Neymar B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas Messi B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Orient B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Husum Drengene B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
BK Favoritten 1 B BK Favoritten

U10 (5 mands) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby Blå C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Vanløse IF E&N B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Dragør 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup Boldklub 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Hellas05 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Viby if C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Jyllinge FC2 Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
CIK 1 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK2 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Karlslunde IF - Rød B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
HIK B2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Kastrup Boldklub 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Skovserne B B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U11 piger (5 mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 (8 mands) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dragør Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup Boldklub 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Solrød A Solrød FC Logo Solrød FC
Jyllinge FC1 A Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Fremad Amager A A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Humlebæk BK A Humlebæk BK Logo Humlebæk BK

U11 (8 mands) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dragør U11A A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Jægersborg A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Greve U11-2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold

U11 (8 mands) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dragør U11B 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Fremad 2 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
HIK U11 B B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U11 (8 mands) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Dragør U11B 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør U11C C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B1908-2 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Fremad 3 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
BK Vest C Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B1903 U11C C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HIK C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U11 piger (5 mands) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj superpiger A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Dragør U11 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
VSB Piger 2004 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
B93 C C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Sundby 1 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby 2 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B93 - 2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Fremad Valby U10 Piger A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Hvidovre IF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U12 (8 mands) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vita A Spjutstorps IF
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Haslev FC A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
B93-Rød A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U12 (8 mands) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FCK B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 3 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB B2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fortuna Black B Fortuna FF
Fortuna Red B Fortuna FF
Hellas drenge 2003 C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Haslev FC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Avarta03B B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
BFC Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U12 piger (8 mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 piger (11 mands) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Dragør Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KFUM/Gentofte05 A KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
FC Damsø B FC Damsø Logo FC Damsø
Sundby B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U13 (8 mands) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag.

Teamname LVL Logo Club
N2 B IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
Kastrup BK B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Tigers B Nørrebro United Logo Nørrebro United
NBU Jaguars B Nørrebro United Logo Nørrebro United
HIK BLÅ B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
AB U13-3 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
FA2000 B B FA 2000 Logo FA 2000
Vestias bedste drenge B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U13 (8 mands) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup Boldklub A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FA2000 1 A FA 2000 Logo FA 2000
FA2000 A2 A FA 2000 Logo FA 2000
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby

U9 (5 mands) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Dragør 4 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
GFK U9 B C Glostrup FK Logo Glostrup FK
ABT Vest C C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Bk Olympic Rød C Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KB B2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør 5 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Orient C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
NBU Johnsons C Nørrebro United Logo Nørrebro United
BK Favoritten 2 C BK Favoritten

U17 (11 mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 (5 mands) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hellas 1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Real Ørestad IF A Ørestad IF Logo Ørestad IF
Sundby Boldklub A A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Kloagger
CIK1 A Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Greve 2008-B A Greve Håndbold Logo Greve Håndbold
B 1908 u7 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Tårnby FF A Tårnby FF Logo Tårnby FF
Hvidovre 2 A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U9 piger (5 mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 piger (5 mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
NBU Lions Young Stars C Nørrebro United Logo Nørrebro United
B1908 1 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
HIK HVID C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
23. - May 24 2015

Organisation
Dragør Boldklub
Place
Dragør Boldklub
Address
Halvejen 5
Postalcode
2791
City
Dragør
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview