Mini Vinter-Cup - Ølstykke

Ølstykke Mini Vinter-Cup 2015 Turneringen bliver afviklet som en 5-mands turnering, hvor alle hold får lige mange kampe. Der bliver lavet mange baner, så der er kort ventetid mellem kampene. Det er muligt at tilmelde sig i følgende rækker: Drenge U8, U9 og U10 og for pigerne U9 og U10. Stævnet bliver afviklet d. 28. og 29. marts 2015 i tidsrummet 09.00 - 15.00. Prisen er 375 kr. og der vil være medaljer til alle. Til arrangementet vil Forældreklubben i Ølstykke opstille telt, hvor det vil være muligt at købe mad, drikkevarer, slik, kaffe m.v. til fornuftige priser. Hvis I har nogle spørgsmål, er I velkommen til at kontakte Ulrik Rasmussen på ur@trolles.net eller 40 81 78 02.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Drenge U8-A Mixed 8 375 Søndag 21 0
Drenge U9-A Mixed 8 375 Lørdag 8 0
Pige U9-A Mixed 8 375 Søndag 0 0
Pige U10-A Mixed 8 375 Søndag 1 0
Drenge U10-A Mixed 8 375 Søndag 0 0
Drenge U8-C Mixed 8 375 Søndag 9 0
Drenge U8-B Mixed 8 375 Søndag 23 0
Drenge U9-C Mixed 8 375 Lørdag 9 0
Drenge U9-B Mixed 8 375 Lørdag 9 0
Drenge U10-B Mixed 8 375 Søndag 1 0
Drenge U10-C Mixed 8 375 Søndag 0 0
Pige U9-B Mixed 8 375 Søndag 2 0
Pige U9-C Mixed 8 375 Søndag 0 0
Pige U10-B Mixed 8 375 Søndag 2 0
Pige U10--C Mixed 8 375 Søndag 0 0
Drenge U9-D Mixed 8 375 Lørdag 2 0

Signetud teams

Drenge U8-A 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Citykøreskolen Næstved A
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
FC Holte A FC Holte Logo FC Holte
BK Friheden Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Ølstykke 1 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Roskilde 1906 A A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
IDEA Graphics A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Husum A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Husum A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
AFK1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
ABT Green Strategy A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

Drenge U9-A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HUI Hvid A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Ølstykke FC A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
BK Skjold Rød A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Sort A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

Pige U9-A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Pige U10-A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Drenge U10-A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Drenge U8-C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Tigerne C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Ølstykke 2 C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
SIF rødderne C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
KB Piraterne C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Nødebo C Nødebo IF Logo Nødebo IF
BK Vest C Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre

Drenge U8-B 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KB's hurtigste B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
FC Holte B B FC Holte Logo FC Holte
BK Friheden Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Hui Hvid B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Hornbæk B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk 1 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
FIF Hillerød B FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
KB's sejeste B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Roskilde 1906 B B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Frem Hellebæk B FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KB Stjernerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
ABT AK Smeden B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Jyllinge FC B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club

Drenge U9-C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk Gul C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Ølstykke FC C ØFC
Ølstykke 2 C ØFC
Skovshoved C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
FC MUS C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

Drenge U9-B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk Sort B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
GFK U9 B B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Ølstykke FC B ØFC
HIK 06 Blue Team B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FFK B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
KB UNO B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Drenge U10-B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Drenge U10-C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Pige U9-B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Pige U9-C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Pige U10-B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Pige U10--C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Drenge U9-D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
28. - March 29 2015

Organisation
Ølstykke FC
Place
Ølstykke FCs Kunstgræsbane
Address
Tranekærvej 3
Postalcode
3650
City
Ølstykke
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview