Nyråd Cup 2015

NYRÅD CUP 2015


Spillested: Vintersbøllehallen, Bakkebøllevej 6, Nyråd, 4760 Vordingborg.

Lørdag d. 3/1 2015

Drenge U 8 (årgang 07)
Drenge U 10 (årgang 05)
Drenge U 13 (årgang 02)

Søndag d. 4/1 2015

Piger U 11 (årgang 04)
Piger U 14 (årgang 01)
Drenge U 12 (årgang 03)

Fredag d. 9/1 2015

Drenge U 19 (årgang 96/97)

Lørdag d. 10/1 2015

Drenge U 9 (årgang 06)
Drenge U 14 (årgang 01)
Drenge U 17 (årgang 98/99)

Søndag d. 11/1 2015

Drenge U 7 (årgang 08)
Drenge U 11 (årgang 04)
Drenge U 15 (årgang 00)

Bemærk:

Der spilles med max 6 spillere på hvert hold. (7 spillere i årgang U7+U8+U9)

Præmier: U19, U17, U15 og U14 drenge:
 

1. præmie: 2400 kr. til holdet
2. præmie: 1200 kr. til holdet
3. præmie: 600 kr. til holdet

U13, U12, U11, U10, U9, U8, U7 og pigerækker:

Pokaler til 1.- 2. og 3.pladsen (en til hver spiller)
Medaljer til puljevindere, som ikke når finalerne.
I U7 får alle spillere en medalje.
Alle hold får en slikpose.

I alle årgange kåres stævnets bedste spiller.

Tilmeldingsgebyr:

U19, U17, U15 og U14 drenge: 500 kr.
Øvrige rækker: 400 kr.

Betaling: Konto nr. 0040 5907 253 793 Husk at anføre holdnavn og årgang.

Tilmelding: www.staevner.dk http://staevner.dk/staevne/8782/nyraad-cup-2015.aspx eller
Sussie Andersen mail sussiea@nyraad.net eller tlf. 55372241 / 20759848

Holdet er først tilmeldt, når vi har modtaget betaling og I har modtaget en bekræftelse.

Tilmeldingsfrist: Senest den 14. December 2014

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 Mixed 7 400 Søndag d. 11/1-2015 12 1
U-8 Mixed 7 400 Lørdag d. 3/1-2015 3 0
U-9 Mixed 7 400 Lørdag d. 10/1-2015 7 0
U-10 Mixed 6 400 Lørdag d. 3/1-2015 12 0
U-11 Mixed 6 400 Søndag d. 11/1-2015 14 1
U-12 Mixed 6 400 Søndag d. 4/1-2015 9 0
U-13 Mixed 6 400 Lørdag d. 3/1-2015 12 0
U-14 Mixed 6 500 Lørdag d. 10/1-2015 12 1
U-15 Mixed 6 500 Søndag d. 11/1-2015 11 0
U-17 Mixed 6 500 Lørdag d. 10/1-2015 11 0
U-19 Mixed 6 500 Fredag d. 9/1-2015 7 0
U-11 Piger Mixed 6 400 Søndag d. 4/1-2015 7 0
U-14 Piger Mixed 6 400 Søndag d. 4/1-2015 7 2

Signetud teams

U-7 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 11/1-2015

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing FC rød B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing FC blå B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Sakskøbing Hvid Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Fk05 rød C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk05 grøn B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 3/1-2015

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Farmor og Farfar A

U-9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 10/1-2015

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing FC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing FC (Bears) C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
RIF 1 B Rønnede IF Logo Rønnede IF
RIF 2 B Rønnede IF Logo Rønnede IF
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Nif 1 Næstved IF Logo Næstved IF

U-10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 3/1-2015

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
NFC A NFC rød
NFC A NFC blå
VIF Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Møn sort B Møns FK Logo Møns FK
Møn hvid C Møns FK Logo Møns FK
Nyråd 1
Nyråd 2
Nyråd 3
Østmøn C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Ørslev C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-11 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 11/1-2015

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Sakskøbing 2 Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Nykøbing FC Rød B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Nykøbing FC Blå B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Ørslev B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Manchester United
Nyråd Gul C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Præstø B Præstø IF Logo Præstø IF
Nyråd 05
Ørslev X B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 4/1-2015

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
HB03 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Østmøn Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Apto IT B Apto It
D&M Design B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Julles tromler A Næstved IF Logo Næstved IF
Præstødrengene

U-13 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 3/1-2015

Teamname LVL Logo Club
Ørslev Gif C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Langebæk Alliancen Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Bad Boys B Næstved IF Logo Næstved IF
Stevns Print 1 B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Stevns Print 2 C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Nyråd 1 Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd 2 Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd 3 Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Fk sydsjælland B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Dark Horses A
Langebæk Alliancen Blå B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U-14 11 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 10/1-2015

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Karise IK B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
HB01 A
FC. Sammenbragt A
Nyråd 1
Nyråd 2
SFA A
HB Gul A
HB Blå
Team North Næstved IF Logo Næstved IF

U-15 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 11/1-2015

Teamname LVL Logo Club
Andersens Isolering ApS A
Eliten A
Maribo B Maribo BK Logo Maribo BK
Nyråd 01
Höjtryk A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Ørslev B Ørslev IF Logo Ørslev IF
HG-1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
jesper`s Auto C
VIF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U-17 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 10/1-2015

Teamname LVL Logo Club
#LordBendtner Taastrup FC Logo Taastrup FC
About A week ago Taastrup FC Logo Taastrup FC
FC Fargi
Business Boys B MUIF
Marius Mortensen FC B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Østmøn 1 B Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Østmøn 2 Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Østmøn 3 Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Langebæk Alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
HIS +

U-19 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 9/1-2015

Teamname LVL Logo Club
GP Nordic
Bo`s drenge
klausheidemand.dk
Sportigan Vordingborg A
Soccershoppen.dk
Holbæk Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
ABU smedene A Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub

U-11 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 4/1-2015

Teamname LVL Logo Club
Fk05 b FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk05 a FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Nyråd - Ørslev Pigerne Ørslev IF Logo Ørslev IF
Nyråd - Ørslev Tøserne Ørslev IF Logo Ørslev IF
Nfc A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Svend Gønge C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge

U-14 Piger 4 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 4/1-2015

Teamname LVL Logo Club
VIF 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 2 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nyråd - Ørslev Pigerne Ørslev IF Logo Ørslev IF
Nyråd - Ørslev Tøserne Ørslev IF Logo Ørslev IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
3. - January 11 2015

Organisation
Nyråd Idrætsforening
Place
Vintersbøllehallen
Address
Bakkebøllevej 6
Postalcode
4760
City
Vordingborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview