Bilka Cup

 For 29.gang afholder Spangsbjerg IF, Bilka Cup. Det er syddanmarks største præmiestævne, hvor vi uddeler over 600 spurtpræmier over 2 dage. Der gives præmier for fede scoringer, seje tricks, super redninger og meget mere. Der er også flotte pokaler + personlige vinder T-shirts til vinderne af hver række fra u9 og op ad.

Tilmelding er gældende, når betaling er modtaget.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 250 Lørdag middag 17 0
U7 Mixed 5 250 Lørdag middag 18 0
U8 Mixed 5 250 Lørdag middag 30 0
U9 Mixed 7 400 Lørdag morgen 18 0
U10 A Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 5 0
U10 B Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 14 0
U11 A Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U11 B Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 19 0
U12 A Mixed 6 400 Søndag morgen 0 0
U12 B Mixed 6 400 Søndag morgen 8 0
U13 A Mixed 6 400 Søndag middag 5 0
U13 B Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 12 0
U11 piger Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 8 0
U12 piger Mixed 6 400 Søndag morgen 0 0
U13 piger Mixed 6 400 Søndag middag 5 0
U10 C Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 6 0
U11 C Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 5 0
U12 C Mixed 6 400 Søndag morgen 8 0
U13 C Mixed 6 400 Søndag 10 0
U14 A Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 4 0
U14 B Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 2 0

Signetud teams

U6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
MOT C MOT G&U
hold 3 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
hold1 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Hjerting IF 1 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hjerting IF 2 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Sølsted Sølsted
Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Ribe B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
EfB 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EfB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
SGI 1 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI 2 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF

U7 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjer IF 1 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Phønix A
SGI B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Alslev united B Alslev Sport & Kultur Logo Alslev Sport & Kultur
FC Barcelona A Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
HIF Hjerting IF Logo Hjerting IF
Tjæreborg IF 1 A Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
Tjæreborg IF 2 A Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
Dalby 1 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby 2 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
EFB 1 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 2 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 3 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
SGI 2 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF

U8 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Super Boys C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Dalby U8, 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby U8, 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Spangsbjerg IF 1 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 3 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
SGI 1 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Nr. Nebel IF B Nr. Nebel IF
SGI 2 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
HIF1 Hjerting IF Logo Hjerting IF
Tarp U8 - 2 Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Tarp U8 - 3 Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Tarp U8 - 1 Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Tjæreborg IF 1 B Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
Tjæreborg IF 2 B Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
SGI 3 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
De røde djævle 1 B Jerne IF Logo Jerne IF
De røde djævle 2 B Jerne IF Logo Jerne IF
Toftlund C Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Bramming 2 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
EfB 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EfB 2 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
Ribe B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U9 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
FC Jubazz B
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Ask Alslev Sport & Kultur Logo Alslev Sport & Kultur
SSK Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Tarp B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
sportigan B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Hjerting B Hjerting IF Logo Hjerting IF
IF 92 1 IF 92
IF 92 2 IF 92
Varde IF 1 Varde IF Logo Varde IF
Varde IF 2 Varde IF Logo Varde IF
Toftlund C Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
EfB 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EfB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U10 A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg If A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
EfB U10A A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Lokalsyn Vejen A Skibet IF Logo Skibet IF
FC Grejsdalen A Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Oksbøl A Boldklubben Vestkysten Logo Boldklubben Vestkysten

U10 B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg If B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Tarp P B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Monster Truckerne Lunde boldklub Logo Lunde boldklub
EfB U10B B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Tarp B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
De Kuip B Billund IF Logo Billund IF
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Jerne IF B Jerne IF Logo Jerne IF
FC Barcelona C Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
Chelsea B Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Kvaglund IF B Kvaglund IF Logo Kvaglund IF
SGI B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF

U11 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team SlipCon B
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Varde United B Varde IF Logo Varde IF
Team Vest 1 B Team Vest
Team Vest 2 B Team Vest
De Blå Djævle B Kvaglund IF Logo Kvaglund IF
Hjerting IF B Hjerting IF Logo Hjerting IF
EFB2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB3 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
SSK Tarp B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Billund B Billund IF Logo Billund IF
SGI 1 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI 2 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
IF92 B IF92
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
SSK/Tarp B

U12 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club

U12 B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg if 1 U11 A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
EFB U11 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
IF92 U11 B if92
Brørup B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
EfB 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EfB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EfB 3 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U13 A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Team Blåholm 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Team Blåholm 2 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Jerne IF 1 A Jerne IF Logo Jerne IF
Jerne IF 2 A Jerne IF Logo Jerne IF
JB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U13 B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FIFA 15 Lunde boldklub Logo Lunde boldklub
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Kvaglund IF 1 B Kvaglund IF Logo Kvaglund IF
Team Juul B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
EFB 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 2 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Bramming B B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Vi ses i finalen B Esbjer IF92
varde if U12 A Varde IF Logo Varde IF
JB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Team Vest SUBK
Jerne IF 2 B Jerne IF Logo Jerne IF

U11 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
De Blå B
Blåbjerg 1 B
Blåbjerg 2 B
Hviding IF B Hviding IF Logo Hviding IF
Dream Team
OB B

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
HIF A Hjerting IF Logo Hjerting IF
HTS pigerne B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Team VAB B Team VAB Logo Team VAB

U10 C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
esbjerg if92 C Esbjerg if92
U10 C C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Superboys C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
IF92 2 C IF92
Kvaglund IF C Kvaglund IF Logo Kvaglund IF

U11 C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
De Blå Lyn C Kvaglund IF Logo Kvaglund IF
EFB4 C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Spangsbjerg IF C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Varde City C Varde IF Logo Varde IF
IF92 C IF92

U12 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF I C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF II C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Penge er godt C Jerne IF Logo Jerne IF
Pøllerne Jerne IF Logo Jerne IF
Cheeseburger United C Jerne IF Logo Jerne IF
EfB C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Hjerting IF 1 C Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hjerting IF 2 C Hjerting IF Logo Hjerting IF

U13 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Tarp C Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Kvaglund IF 2 C Kvaglund IF Logo Kvaglund IF
Spangsbjerg IF C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Jerne IF C Jerne IF Logo Jerne IF
Mors Drenge C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Mmmh... ymerdrys C Esbjerg IF92
Jerne IF 2 C Jerne IF Logo Jerne IF
Team Vest SUBK

U14 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Boys in Black A

U14 B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjer IF 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
14. - February 15 2015

Organisation
Spangsbjerg IF
Place
EFI-hallerne
Address
Sportsvej 21
Postalcode
6705
City
Esbjerg Ø
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview