Sportmaster Cup

SPORTMASTER CUP

Boldklubben KR70 og Sportmaster Kerteminde indbyder til indestævne i Nymarkshallen fredag d. 12. december, lørdag d. 13. december og søndag d. 14. december 2014.

OBS: U6-U12 spiller modsat af DBU Fyns spilledage denne weekend.

Stævnet er et breddestævne for B og C hold. Det er dog også tilladt at tilmelde A hold i U-15 og ældre årgange.

Der spilles efter DBU Fyns regler, der må dog max. benyttes 2 udskiftere i U8 og ældre årgange.

Der er personlig præmie til alle spiller i U-6, U-7, U-8 og U-9, fine personlige præmier til de bedst placerede hold i øvrige rækker, samt masser af spurtpræmier til alle hold i rækkerne U-6 til U-12

Program vil blive tilsendt på email ca. en ugen inden stævnet.

Betaling foregår ved bankoverførsel eller kontant på dagen.

Tilmeldingsfrist:  Tirsdag d. 2. december 2014.

Kontaktperson:   Jørn Vølund.       Mobil: 22 83 93 48.       Email: jvmester29@gmail.com

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 6 250 0 0
U-7 Mixed 6 250 2 0
U-8 Mixed 7 250 2 0
U-12 Mixed 6 250 3 0
U-13 Mixed 6 250 5 0
U-14 Mixed 6 250 3 0
U-14 Mixed 6 250 1 0
U-15 Mixed 6 250 0 0
U-17 Mixed 6 250 7 0
U-9 Mixed 7 250 5 0
U-10 Mixed 6 250 1 0
U-11 Mixed 6 250 2 0
U-12 Mixed 6 250 1 0
U-19 Mixed 6 250 1 0
U-10 Mixed 6 250 0 0

Signetud teams

U-6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U-8 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIF U8 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening

U-12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSF1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vsf1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Kerteminmde B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U-13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Vindinge C Vindinge BK Logo Vindinge BK

U-14 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fjordager B Fjordager IF Logo Fjordager IF
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Nyborg B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF

U-14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bubbibjørnene B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U-15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-17 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Schrewsbury A AC Horsens Logo AC Horsens
Fucking Natterend B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Team Suprior A
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Dalum IF 3 C Dalum IF Logo Dalum IF

U-9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langeskov B Langeskov IF Logo Langeskov IF
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kassebølle Friskole B
Langeskov 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF

U-10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U-11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U-12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS piger C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U-19 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
12. - December 14 2014

Organisation
Boldklubben KR 70
Place
Nymarkshallen
Address
Nymarken 47
Postalcode
5300
City
Kerteminde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Sportmaster Cup map

Tournament overview