Karlslunde Pokal Cup

Karlslunde Pokal Cup 2015 - Karlslunde Fodbold afholder kæmpe stævne for U6 til U13, i weekenden den 6-7-8 februar 2015. Der vil være POKALER til ALLE i U6 og U7 rækken - pokaler til alle spillere i øvrige rækker, som slutter nr. 1 eller 2. Samtidig vil der være scoringspræmier, figtherpokaler, superliga billetter til ALLE deltagere og meget mere. - I U6 og U7 rækken spilles der på 1/2 bane med 4 spillere på banen af gangen inkl. målmand, spilletiden er 8 min. pr. kamp, minimum 3 kampe pr. hold - I U8 og U9 rækken spilles der på stor bane, med 5 spillere på banen inkl. målmand, spilletiden er 8 min., minimum 3-4 kampe pr. hold - Fra U10 og opefter spilles der på stor bane, med 4 spillere på banen inkl. målmand, spilletiden er 8 min. , minimum 3-4 kampe pr. hold - STÆVNET VIL HAVE DET MOTTO "INGEN VENTETIDER!!!". - DBU's regler vil være gældende for stævnet! - Tilmeldingsfrist: 29. januar 2015 - Tilmelding sker på staevner.dk - Indbetaling sker på: 0525-0000285326 (HUSK AT SKRIVE RÆKKE OG HOLDNAVN) - Program udsendes ca. 1 uge før stævnet!!! - Spørgsmål til stævnet kan rettes til: kontor@karlslundefodbold.dk - Vi glæder os til at se JER! Hilsen Karlslunde Fodbold
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 - C (2005) Mixed 6 500 Søndag 0 0
U10-Piger Mixed 6 450 Fredag 13 1
U6 - A/B/C (2009) Mixed 6 450 Lørdag 25 3
U7-A/B/C (2008) Mixed 6 450 Lørdag 37 6
U8 - A (2007) Mixed 7 450 Lørdag 14 0
U8 - B/C (2007) Mixed 7 450 Lørdag 21 5
U9 - A (2006) Mixed 7 450 Lørdag 12 0
U9 - B/C (2006) Mixed 7 450 Lørdag 18 0
U10 - A (2005) Mixed 6 500 Søndag 15 1
U10 - B/C (2005) Mixed 6 500 Søndag 20 4
U11 - A (2004) Mixed 6 500 Søndag 9 0
U11 - B/C (2004) Mixed 6 500 Søndag 9 0
U11 - C (2004) Mixed 6 500 Søndag 0 0
U12 - A (2003) Mixed 6 500 Søndag 9 0
U12 - B (2003) Mixed 6 500 Søndag 11 1
U12 - C (2003) Mixed 6 500 Søndag 13 1
U13 - A (2002) Mixed 6 500 Lørdag 8 1
U13 - B/C Mixed 6 500 Lørdag 9 3

Signetud teams

U10 - C (2005) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10-Piger 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
fk 05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fremad Valby U10B B Fremad Valby Logo Fremad Valby
FC Bella C FC Bella Logo FC Bella
Lynge-Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Ishøj Bk C Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Karlslundepigerne C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslundetøserne C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Solrød FC 1 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC

U6 - A/B/C (2009) 15 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde 3 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB BARCELONA A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Karlslunde 4 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Solrød FC 1 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
CIK B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
KB hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
fremad amager k Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
HI C Herlev IF Logo Herlev IF

U7-A/B/C (2008) 24 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KIF1 U7 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF2 U7 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF3 U7 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF4 U7 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
SB Magic Stenløse BK Logo Stenløse BK
SB Power Stenløse BK Logo Stenløse BK
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B1903 tigerne C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 løverne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
CIK1 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK2 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Haslevs helte HFC Haslev
Haslevs smølfer HFC Haslev
Haslevs blå drenge HFC Haslev
KB Blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj 1 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 3 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
AB Tårnby 1 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 2 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 3 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
kb barca A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB real B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 - A (2007) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Tåhylerne A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Tottis drenge A Vanløse IF Logo Vanløse IF
Citykøreskolen Næstved A
Farmor & Farfar A
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Roskilde 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U8 - B/C (2007) 12 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KIF 1 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF 3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Slagelse B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
JB Sort C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Svogerslev Rød Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev Hvid Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
De seje drenge B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Ishøj boldklub C Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Havdrup GI B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

U9 - A (2006) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Brøndby Blå. Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Orient A Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
LSK Ballerup A LSK
Husum Blodklub A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub

U9 - B/C (2006) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde IF 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Brede 2 C Brede IF Logo Brede IF
Orient C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Avarta C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Husum Drengene B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
SB U9 C Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
Køge Boldklub Sort B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub Hvid B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Holmegaard GB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
faxe drengene C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
KB Bayern Munchen B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U10 - A (2005) 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Haslev A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
FC Glad A
3 kampe og i bad A
Barca A
Malmø FF
TFC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Gadstrup1 A Gadstrup
Viby1 A Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
TEAM KULEK A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U10 - B/C (2005) 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KIF Rødt hold B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Nivaagaards Malerisamling C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Nivaagaards Malerisamling 2 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
dalby 1 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Karlslundes Grønne C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Agentina Vest C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Solrød C C Solrød FC Logo Solrød FC
Farum øst B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Vest 1 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Vest 2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KIF Rødt 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
BK Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
faxe drengene C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U11 - A (2004) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
U11 drengene A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Greve Hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KIF 2 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Malmø FF A
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Nykøbing FC A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Ulveungerne A

U11 - B/C (2004) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
2. Hold 2004 B Karlslunde
3. Hold 2004 C Karlslunde
Ålholm IF Ålholm If Logo Ålholm If
BK Friheden 1 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby
faxe drengene B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
BS72 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U11 - C (2004) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 - A (2003) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Claudio A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Karlslunde IF 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Solrød A Solrød FC Logo Solrød FC
AFK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Bagelsringen A
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold

U12 - B (2003) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Solrød B Solrød FC Logo Solrød FC
KIF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Store Heddinge BK B Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
KIF 2 B B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Rosenhøj BK B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Kokkedal På Vej C Kokkedal BK

U12 - C (2003) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Alle for en C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
FC Enemærke & Petersen C Ringsted IF Logo Ringsted IF
HFC C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Hold3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Møller og Olin's drenge C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Solrød 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Roskilde KFUM C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
BS72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U13 - A (2002) 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Zulu 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Kastrup BK A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup BK A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Milan2500 A

U13 - B/C 5 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
De blå C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
De blå 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
RB1906-3 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
hundige boldklub B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
6. - February 8 2015

Organisation
Karlslunde IF
Place
Karlslunde Hallerne
Address
Kongens Enge 42
Postalcode
2690
City
Karlslunde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview