Fyrkat Cup 2015

Fyrkat Cup indbyder til bredde-indefodboldstævne i Hobro IC 23. til 25. januar 2015
Drenge og piger fra U5 til og med U15.
Der spilles i en A eller B række i årgang U11 til U15.
Der spilles efter DBU’s indendørsregler.

Sidste tilmeldingsfrist 9. januar 2015
Tilmelding til Fyrkat Cup 2015 – sker på staevner.dk 
Ved tilmelding skriv klubnavn, årgang samt ønsket pulje(U11-U15)

Pris for deltagelse:
U5-U7 250 kr., U8 350 kr.
, U9-U10 400 kr., U11 425 kr, U12-U15 450 kr.

Indbetaling af stævnegebyr sker på Spar-Nord konto:
9815 - 4574815946
Tilmeldingen er gældende når indbetalingen er modtaget.

Puljerne afvikles således:
Fredag den 23. januar 2015
Drenge U14 (A+B) og U15 (A+B)
Lørdag den 24. januar 2015
U9, U10, U11 (A+B), U12 (A+B), U13 (A+B)
Søndag den 25. januar 2015
U5/U6, U7, U8, Piger U14 (A+B) og U15 (A+B)

Hent hele indbydelsen med regler for stævnet på www.hikfodbold.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5/U6 Mixed 5 250 Søndag morgen 3 0
U7 Mixed 5 250 Søndag morgen 1 0
U7 Mixed 5 250 Søndag morgen 0 0
U8 Mixed 7 350 Søndag formiddag 12 0
U8 Mixed 7 350 Søndag formiddag 0 0
U9 Mixed 6 400 Lørdag morgen 8 0
U9 Mixed 6 400 Lørdag morgen 0 0
U10 Mixed 6 400 Lørdag formiddag 9 0
U10 Mixed 6 400 Lørdag formiddag 0 0
U11 A Mixed 6 425 Lørdag middag 3 0
U11 A Mixed 6 425 Lørdag middag 1 0
U12 A Mixed 6 450 Lørdag eftermiddag 2 0
U12 A Mixed 6 450 Lørdag eftermiddag 1 0
U12 B Mixed 6 450 Lørdag eftermiddag 5 0
U12 B Mixed 6 450 Lørdag eftermiddag 4 0
U13 A Mixed 6 450 Lørdag aften 0 0
U13 A Mixed 6 450 Lørdag aften 0 0
U13 B Mixed 6 450 Lørdag aften 0 0
U13 B Mixed 6 450 Lørdag aften 0 0
U14 A Mixed 6 450 Fredag aften 3 0
U14 A Mixed 6 450 Søndag eftermiddag 1 0
U14 B Mixed 6 450 Fredag aften 3 0
U14 B Mixed 6 450 Søndag eftermiddag 3 0
U15 A Mixed 6 450 Fredag aften 1 0
U15 A Mixed 6 450 Søndag eftermiddag 0 0
U15 B Mixed 6 450 Fredag aften 0 0
U15 B Mixed 6 450 Søndag eftermiddag 2 0
U11 B Mixed 6 425 Lørdag formiddag 3 0
U11 B Mixed 6 425 Lørdag formiddag 2 0

Signetud teams

U5/U6 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK C Hobro IK Logo Hobro IK

U7 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
9210

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Messi B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Neymar B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Aalborg freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
NFV-alliancen B Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
HIK 1 Hobro IK Logo Hobro IK
HIK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Øster Hornum C Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
Aalborg Freja 2 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 3 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Sødaldrengene C TVS
IK Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Øster Hornum B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Klejtrups drenge C Klejtrup Boldklub

U11 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
RIF A St. Restrup IF Logo St. Restrup IF

U12 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
RK03 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U12 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U12 B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK 1 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 3 B Hobro IK Logo Hobro IK

U12 B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Arden IF C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Fortuna Randers B Fortuna Randers

U13 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U13 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U13 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U13 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U14 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Hobro ik 1 A Hobro IK Logo Hobro IK

U14 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U14 B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Assens IF B Assens IF Logo Assens IF
The BomberzZ B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hobro ik 2 B Hobro IK Logo Hobro IK

U14 B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SSB B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
VH08 B Hobro IK Logo Hobro IK
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U15 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
VIBRATION NORD A

U15 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U15 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U15 B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
VH08 B Hobro IK Logo Hobro IK
SGIF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U11 B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Chang B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U11 B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 1 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
23. - January 25 2015

Organisation
Hobro IK
Place
Hobro Idrætscenter
Address
Amerikavej 22
Postalcode
9500
City
Hobro
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview