FA København PigeCup 2014

 FA København er stolte over igen at kunne byde jer velkommen til vores indestævne. Vi håber igen at se en masse glade piger til vores indestævne i Nørrebrohallens dejlige omgivelser. Igen i år har vi igen mange kampe i fokus, således at alle hold får minimum 5 kampe. Vi har to baner til rådighed, og derfor kan vi tilbyde mange kampe uden lang ventetid. 

Vi glæder os til at byde jer velkommen til en dejlig søndag i Nørrebrohallen.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6/U7 Mixed 4 425 Søndag formiddag 0 0
U8 Mixed 4 425 Søndag formiddag 3 0
U9 Mixed 5 425 Søndag formiddag 0 0
U10 Mixed 5 425 Søndag formiddag 1 0
U10 Mixed 5 425 Søndag formiddag 1 0
U11 Mixed 4 425 Søndag middag 0 0
U11 Mixed 4 425 Søndag middag 1 0
U12 Mixed 4 425 Søndag middag 3 0
U12 Mixed 4 425 Søndag middag 2 0
U13 Mixed 4 425 Søndag eftermiddag 3 0
U13 Mixed 4 425 Søndag eftermiddag 2 0
U14 Mixed 4 425 Søndag eftermiddag 2 0
U14 Mixed 4 425 Søndag eftermiddag 0 0
U15 Mixed 4 425 Søndag eftermiddag 1 0
U15 Mixed 4 425 Søndag eftermiddag 2 0

Signetud teams

U6/U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
miniulve B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Øbro pigerne B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vestia 1 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vestia 2 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
LBI B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
De Røde Djævle A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
FA København Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FCDamsø 1 A FC Damsø Logo FC Damsø

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
De Rød Djævle B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
FA København 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FA København hvid A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FA København sort A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FCDamsø 2 A FC Damsø Logo FC Damsø

U13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HIK U13 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
De Grønne B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U14 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FA København 1 A FV København Logo FV København
FA København U14 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fa København Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
November 16 2014

Organisation
Boldklubben Skjold
Place
Nørrebrohallen
Address
Bragesgade 5
Postalcode
2200
City
København N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview