BK Skjold Julecup

BK Skjold Julecup
Lørdag d. 20. & og søndag d. 21. december
 

BK Skjold afholder for første gang BK Skjold Julecup i Idrætshuset på Østerbro d. 20.-21. december. Stævnet er tilegnet U5-U9, og der spilles 3v3 i U5-U7 og 5v5 i U8-U9. Alle hold får lige mange kampe uanset resultater :)

SPILPLAN
Lørdag 09.00-10.45: U6 - 3v3 - 10 pladser
Lørdag 10.45-12.30: U5 - 3v3 - 5 pladser
Lørdag 10.45-12.30: U7 C - 3v3 - 5 pladser
Lørdag 12.30-14.15: U7 B - 3v3 - 10 pladser
Lørdag 14.15-16.00: U7 A - 3v3 - 10 pladser
Lørdag 16.00-17.45: U8 C - 5v5 - 5 pladser

Søndag 09.00-10.45: U8 B - 5v5 - 5 pladser
Søndag 10.45-12.30: U8 A - 5v5 - 5 pladser
Søndag 12.30-14.15: U9 A - 5v5 - 5 pladser
Søndag 14.15-16.00: U9 B - 5v5 - 5 pladser
Søndag 16.00-17.45: U9 C - 5v5 - 5 pladser

PRÆMIER
Der vil være medaljer til alle deltagende samt holdpokal til det vindende hold i U8 & U9 rækkerne.

PRIS
U5-U7: 300 kroner pr. hold
U8-U9: 450 kroner pr. hold

Tilmeldingen er gældende, når holdet er bekræftet og deltagergebyret er indbetalt på følgende konto mærket "Julecup + hold ID":
Reg.nr.: 2125
Konto.nr.: 8977602743

KONTAKT
Mail: skjoldcup@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (2009) Mixed 3 300 Lørdag kl. 09.00-10.45 16 1
U5 (2010) Mixed 3 300 Lørdag kl. 10.45-12.30 2 0
U7 (2008) C Mixed 3 300 Lørdag kl. 10.45-12.30 14 0
U7 (2008) B Mixed 3 300 Lørdag kl. 12.30-14.15 15 0
U7 (2008) A Mixed 3 300 Lørdag kl. 14.15-16.00 12 0
U8 (2007) C Mixed 5 450 Lørdag kl. 16.00-17.15 6 0
U8 (2007) B Mixed 5 450 Søndag kl. 09.00-10.45 11 2
U8 (2007) A Mixed 5 450 Søndag kl. 10.45-12.30 10 3
U9 (2006) A Mixed 5 450 Søndag kl. 12.30-14.15 6 1
U9 (2006) B Mixed 5 450 Søndag kl. 14.15-16.00 9 3
U9 (2006) C Mixed 5 450 Søndag kl. 16.00-17.45 7 1

Signetud teams

U6 (2009) 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09.00-10.45

Teamname LVL Logo Club
Skjold 1 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Rød Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Gul Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Dragør Boldklub Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Grønærterne Fremad Valby Logo Fremad Valby
SIF C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
KloAgger A
B.93 a B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U5 (2010) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 10.45-12.30

Teamname LVL Logo Club
Skjold Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U7 (2008) C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 10.45-12.30

Teamname LVL Logo Club
Farum 1 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
AB Tårnby 1 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 2 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
EIF Sejeste drenge3 C Espergærde IF Logo Espergærde IF
HUsum C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B93-1 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Julenisserne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FA 2000 C FA 2000 Logo FA 2000
bk hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U7 (2008) B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 12.30-14.15

Teamname LVL Logo Club
Skjold 08-3 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HIK Rød B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
e-takeaway.dk
BK Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BK Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BK Hekla/Kyoto B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Bayern München B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tottenham B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby 3 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
EIFS Sejeste Drenge 2 B Espergærde IF Logo Espergærde IF

U7 (2008) A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 14.15-16.00

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Blå A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Skjold 08-1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold 08-2 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
e-takeaway.dk
Tigerne A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
TIF U7 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
AB Tårnby 5 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 6 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
EIFS Sejeste Drenge 1 A Espergærde IF Logo Espergærde IF

U8 (2007) C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 16.00-17.15

Teamname LVL Logo Club
HIK 07 B2 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Skjold 07-3 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Farum C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Skjold Rød C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
AGF C Århus GF Logo Århus GF

U8 (2007) B 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.00-10.45

Teamname LVL Logo Club
HIK 07 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B93 - Blå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - Blå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
SIF Rødderne B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U8 (2007) A 5 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 10.45-12.30

Teamname LVL Logo Club
HIK 07 A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Skjold 07-1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B93 - Hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - Hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U9 (2006) A 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 12.30-14.15

Teamname LVL Logo Club
HIK 06 A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Skjold 06-1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FB øst A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Næstved drengene Næstved IF Logo Næstved IF
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U9 (2006) B 5 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 14.15-16.00

Teamname LVL Logo Club
Skjold 06-2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KFUMs Boldklub B KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
B1903 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Vanløse B Vanløse IF Logo Vanløse IF
B93 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U9 (2006) C 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 16.00-17.45

Teamname LVL Logo Club
Skjold 06-3 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
TIF U9 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
B1903 H3 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B93 - 3 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FB´erne C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
20. - December 21 2014

Organisation
Boldklubben Skjold
Place
Idrætshuset
Address
Gunnar Nu Hansens Plads 7
Postalcode
2100
City
København Ø
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview