Sydbank Cup 2015

LBI inviterer hermed til pigestævnet Sydbank Cup i Frederiksberg hallen i Sorø.

Lørdag og søndag d. 31. og 1. feb. 2015

Der spilles i følgende rækker:

U9 – (06) - B/C række
U10 – (05) - B/C række
U11 – (04) – B/C række
U12 – (03) – B/C række
U13 – (02) – B/C række
U14 – (01) – B/C række
U16 / U17 – (99/98/97) – A/B række

U9, U10, U11 og U15 spiller lørdag.
U12, U13, U14 og U16/U17 spiller søndag.

6 spillere pr. hold (U9 7 spillere)

Der er medaljer, pokaler / personlige præmier til nr. 1 , 2 og 3 i række U12 - U16/U17.

I U9, U10 og U11 er der medaljer til alle.

Alle hold modtager også en pose med lidt at drikke og spise.

Priser pr. hold: 350 kr. for U9 – U11
Priser pr. hold: 400 kr. for U12 – U16/U17

Evt. henvendelse på e-mail: stibbo@sport.dk

Stævnegebyret indbetales på konto: 2342 – 4386 405 153 eller via MobilPay på : 6120 5146
Indbetalingen skal være registret senest 3 dage efter tilmelding er foretaget.

HUSK: Angiv venligst holdnavn-ID og række ved indbetalingen.

Senest tilmelding og indbetaling d. 9. januar 2014.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-9 piger Mixed 7 350 Lørdag morgen / formiddag 1 0
U-10 piger Mixed 6 350 Lørdag formiddag / middag 6 0
U11-piger Mixed 6 350 Lørdag middag / eftermid. 7 0
U-12 piger Mixed 6 400 Søndag morgen / formiddag 9 0
U-13 piger Mixed 6 400 Søndag formmidag / middag 5 0
U14-piger Mixed 6 400 Søndag middag / eftermid. 5 0
U15-piger Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag / aft. 7 0
U-16 / U-17 piger Mixed 6 400 Søndag eftermiddag / aft. 12 0

Signetud teams

U-9 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen / formiddag

Teamname LVL Logo Club
Fårevejle BK C Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub

U-10 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag / middag

Teamname LVL Logo Club
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
lynge-Broby IF Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
B 73, Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
De grønne fra 73 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Vemmelev U10 C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening

U11-piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag / eftermid.

Teamname LVL Logo Club
Lbi1 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI2 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Team AS B Team AS
sorø freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Raklev(RGI) C Raklev GI Logo Raklev GI
Svend gønge C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
hrlev if C Herlev IF Logo Herlev IF

U-12 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen / formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vibypigerne C Viby IF Logo Viby IF
LBI Grøn C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI Hvid C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI Rød C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI Gul C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Haslev FC 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev FC 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
herlev if C Herlev IF Logo Herlev IF

U-13 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formmidag / middag

Teamname LVL Logo Club
HG/LIF C HG/LIF
Suså Pigerne Suså IF
Bjergby IF C Bjergby IF Logo Bjergby IF

U14-piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag / eftermid.

Teamname LVL Logo Club
FC NETTO - GRØN B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
FC NETTO - GUL B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
the High five Girls B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Tune B Tune IF Logo Tune IF

U15-piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag / aft.

Teamname LVL Logo Club
Team Sydbank B Lynge Broby IF
Sorø Freja 1 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 2 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Rønende Pigerne C Rønnede IF Logo Rønnede IF
"Tøserne" C Løve-Høng fodbold

U-16 / U-17 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag / aft.

Teamname LVL Logo Club
Team Sydbank A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Sydbank Teamet B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
PSV Sydsjælland 1 B PSV Sydsjælland
PSV Sydsjælland 2 B PSV Sydsjælland
ReUnited B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 31 - February 1 2015

Organisation
Lynge-Broby IF
Place
Frederiksberg Hallen
Address
Smedeparken 1
Postalcode
4180
City
Sorø
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview