Gorms Cup

Indbydelse til Gorms Cup 2015 i Jelling

Gorms Cup 2015 afvikles i samarbejde med vores hovedsponsor Den Jyske Sparekasse for drenge i følgende rækker og på følgende tider:

 

  • U-17 (årgang 98/99) Fredag den 9. januar 2015
  • U-15 (årgang 00/01) Lørdag den 10. januar 2015
  • U-13 (årgang 02) Søndag den 11. januar 2015
  • U-12 (årgang 03) Lørdag den 10. januar 2015
  • U-11 (årgang 04) Søndag den 11. januar 2015
  • U-10 (årgang 05) Søndag den 11. januar 2015
  • U-9 (årgang 06) Lørdag den 10. januar 2015
  • U-8 (årgang 07) - 5-mands Lørdag den 10. januar 2015

Præmier:
• En overraskelse til spillerne til og med U-13
• Pæne persnolige præmier til alle hold i finalerunder
• Præmier til 5 spillere i U-15 og U-17 rækkerne
• Præmier til 6 spillere i U-9 til U-13 rækkerne
• Præmier til 7 spillere i U-8 rækkerne
• Forventet præmiesum udgør minimum 50.000 kr.
Hovedpræmien i U-15 og U-17 rækkerne forventes at blive billetter til Jelling Musikfestival 2015.


Turneringsform:
Til og med U-10 spilles så vidt muligt ABC stævne. Øvrige rækker afvikles som AB stævner.
Alle hold garanteres 4 kampe.


Tilmelding senest den 12. december 2014 via staevner.dk under Gorms Cup (uden årstal) Husk at oplyse årgang, holdets navn, forventet styrke (A,B,C) og navn, telefonnummer og mailadresse på kontaktperson.
Startgebyr, som skal indbetales senst den 12. december 2014 på reg.nr. 9551 - konto nr. 0002155508 udgør:
U-15 og U-17: 400 kr.
U-10 til U-13:  375 kr.
U-8 og U-9:     350 kr.


Kampprogram:
Mailes til holdets kontaktperson umiddelbart efter nytår. Kampprogram i papirform udleveres ved ankomst.
Vi kan supplerende henvise til vores hjemmeside: www.jellingfsfodbold.dk under stævner med mere - Gorms Cup. Her kan du også finde indbydelsen.
 

Med venlig hilsen

Gorms Cup 2015

Jakob Hauge

gormscup@hotmail.com

Tlf. 25 68 14 50

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-8 (5-mands) Mixed 7 350 Lørdag formiddag 7 0
U-9 Mixed 6 350 Lørdag formiddag 33 0
U-10 Mixed 6 375 Søndag formiddag 17 0
U-11 Mixed 6 375 Søndag formiddag 16 0
U-12 Mixed 6 375 Lørdag eftermiddag 8 0
U-13 Mixed 6 375 Søndag eftermiddag 10 0
U-15 (+U-14) Mixed 5 400 Lørdag eftermiddag/aften 15 0
U-17 (+U16) Mixed 5 400 Fredag eftermiddag/aften 15 0

Signetud teams

U-8 (5-mands) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FC grejsdalen B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Optimera C Give Fremad Logo Give Fremad
Ammitsbøl C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Gauerslund IF A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
VSF1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF2 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF3 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U-9 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Give Fremad 1 A Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
Simons Drenge C Give Fremad Logo Give Fremad
Simons Knægte C Give Fremad Logo Give Fremad
Driblekongerne A Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Vi sparker hårdt B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Danseal A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 3 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hedensted1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
TIF / ØB 1 C Tørring IF Logo Tørring IF
TIF / ØB 2 C Tørring IF Logo Tørring IF
Vejle Kammeraterne B Vejle Kammeraterne Logo Vejle Kammeraterne
Vejle Kammeraterne C Vejle Kammeraterne Logo Vejle Kammeraterne
Roi C Rask Mølle-Aale IF Logo Rask Mølle-Aale IF
ØSVN IF A Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Champagne vaskerne A Ammitsbøl{Egtved
Vinding Drengene B
BGIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 3 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 4 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe IF 1 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 C Bredballe IF Logo Bredballe IF

U-10 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
jelling 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
jelling 2 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hokus Pokus Neymar A Billund IF Logo Billund IF
Vejle Boldklub 1 A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Brædstrup IF 1 A Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Dankøl B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Tørring-IF B Tørring IF Logo Tørring IF
Skibet IF Skibet IF Logo Skibet IF
FC Kibæk A Kibæk Idrætsforening Logo Kibæk Idrætsforening
FC Kibæk 2 B Kibæk Idrætsforening Logo Kibæk Idrætsforening
FC Kibæk 3 C Kibæk Idrætsforening Logo Kibæk Idrætsforening
Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U-11 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Team SilpCon B
Rask Mølle B Rask Mølle-Aale IF Logo Rask Mølle-Aale IF
Jelling 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 3 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Åstruplund Smede- og Maskinværksted B Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Tørring-IF C Tørring IF Logo Tørring IF
Hover United B Hover if Logo Hover if
Hover City B Hover if Logo Hover if
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
Sole IF B Sole IF Logo Sole IF
Brande IF B Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 2 B Brande IF Logo Brande IF

U-12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team EV Metal B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Jelling fs 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling fs 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling fs 3 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
TIF/ØB B Tørring IF Logo Tørring IF
Vsf 1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF

U-13 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
Jelling 1 A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 3 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Uldum/Lindved C Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Entreprenør Thorkild Jensen B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Pappas Pizza Tørring A
FC Grejs-Dalen B FC Ådalen
Brædstrup IF B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
CASA Horsens A Stensballe IK Logo Stensballe IK

U-15 (+U-14) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Mølholms drenge B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Universal Transport U14 A Skibet IF Logo Skibet IF
KSL GRØN SERVICE B Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Worldtrans B
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
illuminati B FC Horsens Logo FC Horsens
Faxe kondi drengene B
SSV 1 B Stillinge IF Logo Stillinge IF
SSV 2 B Stillinge IF Logo Stillinge IF
GF Forsikring Trekantområdet A Skibet IF Logo Skibet IF
Why Always us? A
FC Iskold B Engum UI Logo Engum UI
Jelling FS 1 A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U-17 (+U16) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
VIES Heroes A
Guds Gaver A
Elefanterne B
Bøflerne B
ÅE Banden A
Hvalerne B
Toastmaskinerne C
Ole´s Jungs A
Aabæk Efterskole A
Team Din Nødhjælp A Kolding IF Logo Kolding IF
Givskud El A
Vandel Efterskole A

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
9. - January 11 2015

Organisation
Jelling Forenede Sportsklubber
Place
Gormshallerne
Address
Kathrinelund 1
Postalcode
7300
City
Jelling
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview