Sportsmaster/Hjem-IS Cup 3-bold

U6 rækken 1 plads tilbage.

U7 rækken lukket.

U8 rækken 2. Pladser tilbage.

For andet år i træk afvikler Løjt IF sammen med Sportsmaster og Hjem-IS et 3-bold stævne for U6, U7 og U8. 

Vi har plads til ialt 70 hold fordelt på 14 U6 hold, 28 U7 hold og 28 U8 hold. Stævnet var en stor succes sidste år hvor det var helt udsolgt.
 
Vores mål er at afvikle et 3-bold stævne med de bedste vilkår for de mindste årgange.

 

OBS: Gratis JYSKE BANK kaffe under hele stævnet.

- U6-U7 spiller på 12x18 meter baner.

- U8 spiller på 20x20 meter baner.

- I begge haller vil der være opstillet 3-bold bander som gør spillet helt optimalt for børnene.

- Kun dommere over 18 år som dømmer efter reglerne men som har fornemmelse for "spændingsniveauet".

- Vi starter først kl. 10 så ingen skal tidligt op.

- Alle kampe varer 8. min.

- Håndhævelse af Fairplay.

 - Alle spillere får en medalje og en fodbold i præmie.
 


Lyder dette interessant så skynd dig at tilmelde dig.

Prisen er 300,- som skal indbetales på konto 7910-1722712

Program kommer 1 uge før via mail.

Spørgsmål kan rettet til:

Stinus Jensen 26393371
 

sportsmasterhjemiscup@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 mix Mixed 5 300 Søndag 10-13 14 0
U7 mix Mixed 5 300 Lukket for tilmelding 26 0
U8 mix Mixed 5 300 Søndag 13-16 32 0

Signetud teams

U6 mix 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10-13

Teamname LVL Logo Club
TIF KIDS Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Toftlund KIDS 2 Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Hammelev HSUF
Løjt IF 1 C Løjt IF Logo Løjt IF
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Hammelev HSUF C

U7 mix 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lukket for tilmelding

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF I Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
VAMDRUP IF II Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Rødekro IF 4 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 3 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
CIF Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
GIF Gram 2 C Gram Idrætsforening Logo Gram Idrætsforening
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 3 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Basserne Rødding IF
Løjt IF 3 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
Hfk1
Hfk2
Hfk3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk4 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Starup Starup UIF Logo Starup UIF
Højbydrengene B Højby S&G, Odense
Lundtoft IF Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
GIF Gram 1 C Gram Idrætsforening Logo Gram Idrætsforening

U8 mix 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13-16

Teamname LVL Logo Club
Ensted IF piger 2 C Ensted IF Logo Ensted IF
De hurtige blå B Team Haderslev kfum
De små blå B Team Haderslev kfum
CIF 1 Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
CIF 2 Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
CIF 3 Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Bredebro piger 1 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Bredebro piger 2 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Compass Conference Center A Løjt IF Logo Løjt IF
Per's piger B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF piger U8 C Løjt IF Logo Løjt IF
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Hørup UI 2 B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup UI 1 B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
Steff piger B Løjt IF Logo Løjt IF
Sub 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Sub 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Ensted Piger 1 C Ensted IF Logo Ensted IF
U8 Toftlund B Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Lundtoft IF B Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Avgif Piger C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
March 1 2015

Organisation
Løjt IF
Place
Løjt hallerne
Address
Løjt Skolegade 17
Postalcode
6200
City
Åbenrå
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview