Østmøn FK´s ungdomsstævne

ØSTMØN FODBOLDKLUBS UNGDOMSSTÆVNE 2015 FOR PIGE- OG DRENGEHOLD

 

Spillested:
Østmøn Hallen v/Hjertebjergskolen
Klintevej 237
4780 Stege

Spilledato:
31. januar og 1. februar 2015

Hold (programmet lægges først efter tilmeldingsfristens udløb):
U17 drenge (årg. 98)
U16 drenge (årg. 99)                                    
U14 drenge (årg. 01)
U13 drenge (årg. 02)
U12 drenge (årg. 03)
U10 drenge (årg. 05)
U9 drenge (årg. 06)
U6 mixede (årg. 09)
U5 mixede (årg. 10)

U17 piger (årg. 98/99)


Bemærk:
Alle rækker spilles i rene årgange med max 6 spillere på hvert hold (7 spillere i årgange  05 og 07)

Præmier:
U17, U16 og U14:
1 præmie: 1200 kr. til holdet
                                 2. præmie: 600 kr. til holdet

Øvrige præmier:
1. og 2. præmier: Pokaler til alle spillere
Medaljer til puljevindere, som ikke når finalen:
Medaljer til alle spillerne i årg. 05-06

Tilmeldingsgebyr:
U17, U16 og U14: Kr. 500
Øvrige rækker: Kr. 375

Betaling:
Konto nr. 6140-1065505
Husk at anføre holdnavn og årgang

Tilmelding: Klik her

Spørgsmål:
Jannie Larsen på mail: jml@post10.tele.dk eller på tlf. 55 81 28 62

Holdet er først tilmeldt, når vi har modtaget betaling.

Tilmeldingsfrist:
Senest den . 15. januar 2015

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U17 drenge Mixed 6 500 12 0
U17 piger Mixed 6 500 2 0
U16 drenge Mixed 6 500 7 0
U14 drenge Mixed 6 500 11 0
U12 drenge Mixed 6 375 2 0
U10 drenge Mixed 6 375 8 0
U9 drenge Mixed 6 375 9 0
U6 mixede Mixed 7 375 6 0
U5 mixede Mixed 7 375 1 0
U13 drenge Mixed 6 375 10 0

Signetud teams

U17 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
His His Hisserne B
Væggerløse Boldklub B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Strøby 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Strøby2 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Møns FK 1 Møns FK Logo Møns FK
Møns FK 2 Møns FK Logo Møns FK
FC Shakalerne B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U17 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Marius Mortensen FC B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Væggerløse Boldklub C Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Langebæk Alliancen sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Ørslev IF B Ørslev IF Logo Ørslev IF

U14 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Faxe Boldklub 1 B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Faxe Boldklub 2 B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Jans drenge B
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Bad Boys B

U12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
MFK hvid Møns FK Logo Møns FK
MFK sort Møns FK Logo Møns FK
MFK Stars Møns FK Logo Møns FK
VIF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
FK 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U9 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kastrup C Kastrup GIF Logo Kastrup GIF
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FK 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Ørslev GIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Vordingborg IF Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Gadstrup B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF

U6 mixede 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bomberne B Mfk
Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Præstø IF Præstø IF Logo Præstø IF
Holmegaard Holmegaard Boldklub
VIF Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 2 Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U5 mixede 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østmøn BLÅ Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
peugeot drengene næstved B
Holmegård Boldklub 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegård Boldklub 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Østmøn Rød B Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Valencia Kids B
Møns FK B Møns FK Logo Møns FK
Langebæk Alliancen Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 31 - February 1 2015

Organisation
Østmøn Fodboldklub
Place
Østmøn Hallen v/Hjertebjergskolen
Address
Klintevej 237
Postalcode
4780
City
Stege
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Østmøn FK´s ungdomsstævne map

Tournament overview