Møllehøj Indoor 2015

BT/SVIF indbyder til MØLLEHØJ INDOOR 2015.

Stævnet henvender sig til spillere på B/C-niveau og bliver afholdt efter FAIR-PLAY-regler og der henstilles til at der ikke anvendes A-spillere eller spillere på højere niveau end B/C. Der er medaljer til og med U10 og personlige præmier til alle deltagere i alle rækker. Vi spiller i følgende rækker: U10P og U12 Piger samt U7 Mix, U8D (Lang bane), U9D, U10D, U11D, U12 D, U14 D og U15 Drenge.
For U7 mix:
Alle spiller mod alle i sin egen pulje.
Der må deltage op til 5 spillere (3 på banen og 2 udskiftere). (Der er medalje og præmie til max 5 spillere pr. hold, men kun til de spillere, der har deltaget i stævnet).
Spilletiden er 6 min pr kamp.
For U8-U15:
I hver række er der 2 puljer med 3 (6-pulje) eller 4 hold i hver (8-pulje). I puljerne spiller alle mod alle. Nr. 1 og 2 i hver pulje går videre til A-slutspillet og nr. 3-4 går videre til B-slutspillet. I puljer med 6 hold er point og målforskel afgørende for om man deltager i A eller B-slutspillet.
I slutspillet spiller man så vidt muligt mod de hold man ikke har mødt før, men man tager resultatet af kampen med over i slutspillet.
Hvert hold i 8-holds puljer spiller dermed 3 kampe i indledende pulje og 2 kampe i slutspillet. I 6-holds puljer spilles dermed 2 kampe i indledende pulje og 2 kampe i slutspillet.
På U8-U15 må der deltage 7 spillere (4 på banen og 3 udskiftere). (Der er kun præmier til max 7 spillere pr. hold, men kun til de spillere, der har deltaget i stævnet).

Spilletiden for U8 er 7 min pr kamp & for U9-U15 er 8 min pr kamp.


For alle:
Alle hold er garanteret 4 eller 5 kampe. Hver række afvikles indenfor 3 timer.
Uanset hvordan holdene klarer sig i turneringen, så er der præmier til de enkelte spillere.
Turneringsprogrammet vil være tilgængeligt her på siden senest 4. Januar 2015.
I tilfælde af for få/mange tilmeldinger forbeholdes ret til at reducere/nedlægge/udbygge rækker.
Udover ovennævnte afvikles kampe i overensstemmelse med reglerne gældende i DBU Jylland Region 2.
Betaling sker ved bankoverførsel inden stævnet og senest d.30 dec.2014 på konto 9255-7563803724.
Afvent med indbetaling indtil du har fået godkendt din tilmelding. (Mail 1 bekræfter din tilmelding; Mail 2 bekræfter eller afviser deltagelse). Husk at angive ID og Klub/Navn på betalingen.
Stævnet kan hurtigt blive overtegnet og tilmeldingerne godkendes efter Først til Mølle. Der er mulighed for at blive optaget på venteliste, hvis puljerne er overtegnet.
Sidste tilmeldingsfrist; 30. December 2014.
Med venlig hilsen
Stævneudvalget BT/SVIF (MollehojIndoor@live.dk)
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mix Mixed 5 275 Søn; Morgen 17 0
U8 D Mixed 7 375 Søn; Formiddag 8 0
U14 D Mixed 7 375 Lør; Aften 5 0
U9 D Mixed 7 375 Søn; Eftermiddag 11 1
U10 D Mixed 7 375 Lør; Morgen 10 1
U11 D Mixed 7 375 Lør; Middag/Eftermid. 8 0
U10 P Mixed 7 375 Fre; Eftermiddag 6 0
U12 P Mixed 7 375 Fre; Sen eftermid./Aften 9 0
U15 D Mixed 7 375 Søn; Sen eftermid/aften 6 0
U12 D Mixed 7 375 Lør; Sen eftermid/aften 8 0

Signetud teams

U7 Mix 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn; Morgen

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF 1 C BT/SVIF
BT/SVIF 2 C BT/SVIF
Løgstrup G&IF 1 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup G&IF 2 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
TVS 1 Tjele Vest Sport
TVS 2 Tjele Vest Sport
Fuik 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Fuik 2 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
OGF 1 OGF 1
OGF 2 Overlund GF Logo Overlund GF
OGF 3 Overlund GF Logo Overlund GF
Bjerringbro IF 1 A Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Bjerringbro IF 2 B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Bjerringbro IF 3 C Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Overlund 3 Overlund GF Logo Overlund GF

U8 D 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn; Formiddag

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF 1 C BT/SVIF
TVS 1 Løvel B Løvel Ungdoms og Idrætsforening Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening
TVS 2 Løvel C Løvel Ungdoms og Idrætsforening Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening
SIK Viborg 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Overlund C Overlund GF Logo Overlund GF
Vff B Viborg FF Logo Viborg FF

U14 D 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør; Aften

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF 1 C BT/SVIF
BT/SVIF 2 C BT/SVIF
TVS C Tjele Vest Sport
VBK1 B Vejrumbro boldklub
VBK2 B Vejrumbro boldklub

U9 D 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søn; Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF 1 B BT/SVIF
FC Bavian B Houlkær IF Logo Houlkær IF
FC Bjørn B Houlkær IF Logo Houlkær IF
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Nørremarken B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Struer Boldklub B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
TVS 1 B Løvel Ungdoms og Idrætsforening Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening
TVS 2 C Løvel Ungdoms og Idrætsforening Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening

U10 D 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lør; Morgen

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF 1 B BT/SVIF
BT/SVIF 2 B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
houlkær 1 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
houlkær 2 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Sødaldrengene C TVS
Sønder Allé C
Overlund GF C Overlund GF Logo Overlund GF

U11 D 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør; Middag/Eftermid.

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF 1 B BT/SVIF
Alhedens IF C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Løgstrup G&IF 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup G&IF 2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Tjele Vest Sport C Tjele Vest Sport
FLUIF C FLUIF Logo FLUIF
VBK1 B Vejrumbro boldklub
VBK2 B Vejrumbro boldklub

U10 P 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre; Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF 1 C BT/SVIF
Klejtrup pigerne Boldklubben Sydhimmerland Logo Boldklubben Sydhimmerland
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
bmk90 B BMK 90 Logo BMK 90
Overlundtøserne C Overlund GF Logo Overlund GF
BT/SVIF 2 B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U12 P 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre; Sen eftermid./Aften

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF 1 B BT/SVIF
BT/SVIF 2 C BT/SVIF
Eastside 1 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Eastside 2 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
BMK90 C BMK 90 Logo BMK 90
VFF-Pigerne C Viborg FF Logo Viborg FF
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Mejrup B Mejrup GU Logo Mejrup GU

U15 D 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn; Sen eftermid/aften

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF 1 C BT/SVIF
BT/SVIF 2 C BT/SVIF
Hussis drenge B Hussis drenge
TVS B Tjele Vest Sport
AUTONIK B

U12 D 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør; Sen eftermid/aften

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF 1 C BT/SVIF
sik C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Overlund GF C Overlund GF Logo Overlund GF
NUGF B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
HIF B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Alhedens IF C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
9. - January 11 2015

Organisation
Bruunshåb-Tapdrup Idrætsforening
Place
Møllehøj Hallen Bruunshåb
Address
Bruunshåbvej 25 B
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview