Rema 1000 Marienlund Indestævne 2015

 

 

 

Indstævne i Marienlyst den 21-22 februar 2015

Rema 1000 og forældreforeningen i Marienlyst indbyder til indestævne. Stævnet bliver et ungdomsstævne for årgangene U6-U10 og vi satser på mindst 20 hold fra hver årgang, og vi regner med masser af fodbold, sjov og præmier til alle.  

De yngste

Der spilles i følgende grupper

U6 3:3
U7 3:3

Der kønsopdeles ikke i disse rækker. Disse kampe afvikles i 4-5 holds puljer med et mini finalespil. Der er medaljer og ”spurt” præmier til alle hold samt pokal til vinderholdene.

Deltagergebyr; 250 kr/hold som skal betales ved tilmelding - konto 2063 0726721769

Piger

Der kan tilmeldes rene U8 og rene U9 eller mix heraf (som så spiller U9).

U8 5:5
U9 5:5

Drenge

Tilmeldes iht niveau og række man træner i til daglig.

U8 A 5:5
U8 B 5:5
U8 C 5:5

U9 A 5:5
U9 B 5:5
U9 C 5:5

U10 A 5:5
U10 B 5:5
U10 C 5:5

Deltagergebyr for U8-10, 300 kr pr hold som skal betales ved tilmelding - konto 2063 0726721769 Henvendelse vedr stævnet kan ske til peter@dallerup.dk, 26332626

Mvh Forældrerforeningen i Marienlyst

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 5 250 lørdag formiddag 0 0
U6 Mixed 5 250 lørdag formiddag 20 0
U7 Mixed 5 250 lørdag formiddag 32 0
U9 Piger Mixed 7 300 Lørdag 8 0
U8 Mixed 7 300 Søndag 14 0
U8 Mixed 7 300 Søndag 20 0
U8 Mixed 7 300 Søndag 13 0
U9 Mixed 7 300 Søndag 2 0
U9 Mixed 7 300 Søndag 16 0
U9 Mixed 7 300 Søndag 16 0
U8 Piger Mixed 7 300 Lørdag 0 0
U10 Mixed 7 300 Lørdag eftermiddag 0 0
U10 Mixed 7 300 Lørdag eftermiddag 2 0
U10 Mixed 7 300 Lørdag eftermiddag 3 0

Signetud teams

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BM 1 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 3 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 4 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Sanderum 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Fraugde 1 Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Munkebo bk Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Søhus Stige Boldklub B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Vindinge BK C Vindinge BK Logo Vindinge BK
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U7 29 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Nr. Lyndelse / Søby FC B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Sanderum 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
BM 1 Marienlyst Logo Marienlyst
BM 2 Marienlyst Logo Marienlyst
BM 3 Marienlyst Logo Marienlyst
BM 4 Marienlyst Logo Marienlyst
BM 5 Marienlyst Logo Marienlyst
Brylle C Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 3 B Højby S&G Logo Højby S&G
kerteminde kerteminde bk
Munkebo2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo3 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Søhus Stige Boldklub C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Dalum 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 4 Dalum IF Logo Dalum IF
OKS 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 4 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BM 6 Marienlyst Logo Marienlyst

U9 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
MARIENLYST U9 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
MARIENLYST 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Ubberud IF 2 Ubberud IF Logo Ubberud IF
Ubberud IF 1 Ubberud IF Logo Ubberud IF
Turbo Tøzerne A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Rødderne Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF

U8 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Næsby - Team MH A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
BBB1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
VSF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Dalum 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U8 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
FIF 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Næsby Boldklub - Team JR B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Team MB B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
FIF 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
BBB2 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
VSF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Kolding IF B Kolding IF Logo Kolding IF
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening

U8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Næsby Boldklub - Team JD C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Vestfalens helte C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
BM 3 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 4 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OKS 3 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Brylle C Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
all stars u8 C Ejby IK Logo Ejby IK
TPI 1 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U9 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Middelfart 3 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Fjordager 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
BBB U9B B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Munkebo U9 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
B.67 1 B B.67 Logo B.67
Fraugde 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Morud if B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Brenderup B Brenderup IF Logo Brenderup IF
Dalum B Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum Boldklub B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Aunslev IF B Aunslev IF Logo Aunslev IF

U9 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KFUM C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Middelfart 4 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Fjordager 3 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
BM 1 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Munkebo U9 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
B.67 2 C B.67 Logo B.67
SSV Højfyn 1 C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
SSV Højfyn 2 C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
BBB U9C C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum C Dalum IF Logo Dalum IF
Vindinge BK C Vindinge BK Logo Vindinge BK
Brenderup C Brenderup IF Logo Brenderup IF
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Fjordager 4 C Fjordager IF Logo Fjordager IF

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
U10'erne B Marienlyst Logo Marienlyst
Rudkøbing Boys B Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
CU10 C Marienlyst Logo Marienlyst
Vindinge BK C Vindinge BK Logo Vindinge BK

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
21. - February 22 2015

Organisation
Boldklubben Marienlyst
Place
Marienlystcenteret
Address
Windelsvej 138
Postalcode
5000
City
Odense C
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview