Alhede/Spar-Cup 2015

Alhedens Idrætsforening indbyder til Alhede/Spar-Cup 2015 i Alhede-Hallerne i Frederiks, den 16., 17. og 18. januar 2015. Frederiks er beliggende ca. midt imellem Viborg og Herning.

Der vil være masser af spurtpræmier under stævnet!


--------------------------------------------------------------------------------

Der spilles på STORE mål i følgende rækker:

550,- kr. Herre-Senior (16 år og ældre) (Fredag den 16/1)

400,- kr. U19 Drenge (1996/1997) (Lørdag den 17/1)

350,- kr. U17 Drenge (1998/1999) (Søndag den 18/1)

350,- kr. U15 Drenge A, B og C (2000/2001) (Lørdag eller søndag)

350,- kr. U13 Drenge A, B og C (2002) (Lørdag den 17/1)

350,- kr. U12 Denge A, B,,C  (2003) (Lørdag den 17/1)

Hvert hold består af max. 7 spillere: 1 målmand, 3 markspillere og 3 udskiftere.

PS: I U15, U13 og U12 Drenge laves 3-holds-puljer ved mindst 12 hold.

Efter indledende kampe laves nye puljer: nr. 1 i A, nr. 2 i B og nr. 3 i C.

Ved 8 - 11 hold, brydes der om i A- og B-slutspil.


--------------------------------------------------------------------------------

Der spilles på almindelige håndboldmål i følgende rækker:

400,- kr. Dame-Senior A og B (15 år og ældre) (Søndag den 18/1)

400,- kr. U19 Piger A og B (1996/1997) (Søndag den 18/1)

350,- kr. U17 Piger A og B (1998/1999) (Søndag den 18/1)

300,- kr. U15 Piger A og B (2000) (Lørdag eller søndag)

300,- kr. U14 Piger A og B (2001) (Lørdag eller søndag)

300,- kr. U13 Piger A og B (2002) (Lørdag eller søndag)

300,- kr. U12 Piger A og B (2003/2004) (Lørdag eller søndag)

300,- kr. U11 Drenge A og B (2004) (Lørdag eller søndag)

300,- kr. U10 Piger A og B (2005/2006) (Lørdag eller søndag)

300,- kr. U10 Drenge A og B (2005) (Lørdag eller søndag)

300,- kr. U9 Drenge A og B (2006) (Lørdag eller søndag)

PS: Hvis der er mindst 8 hold i U9 - U19, så brydes rækkerne om efter indledende kampe.

Nr. 1 og 2 i A, nr. 3 og 4 i B.

Hvert hold består af max. 6 spillere: 4 markspillere og 2 udskiftere.


--------------------------------------------------------------------------------

Der spilles på 3-bolds-mål i følgende rækker:

250,- kr. U8 Piger (2007) (Lørdag eller søndag)

250,- kr. U8 Drenge (2007) (Lørdag eller søndag)

250,- kr. U7 Piger (2008 og yngre) (Lørdag eller søndag)

250,- kr. U7 Drenge (2008) (Lørdag eller søndag)

250,- kr. U6 Drenge (2009 og yngre) (Lørdag eller søndag)

Hvert hold består af max. 5 spillere: 3 på banen og 2 udskiftere.

Hver pulje afvikles særskilt uden videregående kampe. Dette betyder, at puljerne normalt kan afvikles inden for ca. 2 timer med efterfølgende præmieoverrækkelse.

--------------------------------------------------------------------------------

Præmier:

Dame-Senior, Herre-Senior, U19 og U17:

Penge-præmier til nr. 1 og 2

U15 - U12:

Personlige præmier og medaljer til nr. 1 og 2.

U11 - U6:

Guldmedaljer til nr. 1, Sølvmedaljer til nr. 2, Bronzemedaljer til alle øvrige hold.


--------------------------------------------------------------------------------

Tilmelding senest: Mandag den 29. december 2014.

I tilfælde af overtegning bliver rækkerne fyldt op i den rækkefølge vi modtager tilmeldingerne.

Ved udeblivelse fra stævnet, vil stævnegebyret blive opkrævet.

PS: Herre-Senior, U19- og U17 Drenge betaler ved tilmeldingen.

Deltagergebyret indsættes på:

Reg.nr. 5959. Konto.nr. 8506604

Bekræftelse fremsendes på mail eller SMS, når beløbet er modtaget.

 

Tilmelding samt yderlige oplysninger hos:

Tage Johansen

Vestergade 33

Frederiks

7470 Karup J.

Tlf. 86 66 23 04 - 40 79 79 54

Mail: tage-johansen@jubii.dk

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 Drenge Mixed 7 350 Lørdag den 17/1 2 0
U12 Drenge Mixed 7 350 Lørdag den 17/1 0 0
U12 Drenge Mixed 7 350 Lørdag den 17/1 0 0
U15 Piger Mixed 6 300 Lørdag eller søndag 0 0
U12 Piger Mixed 6 300 Lørdag eller søndag 1 0
U10 Piger Mixed 6 300 Lørdag eller søndag 0 0
U10 Piger Mixed 6 300 Lørdag eller søndag 0 0
U11 Drenge Mixed 6 300 Lørdag eller søndag 0 0
U10 Drenge Mixed 6 300 Lørdag eller søndag 2 0
U8 Piger Mixed 5 250 Lørdag eller søndag 1 0
U13 Drenge Mixed 7 350 Lørdag den 17/1 0 0
U12 Drenge Mixed 7 350 Lørdag den 17/1 1 0
Dame-Senior Mixed 6 400 Søndag den 18/1 5 0
U15 Piger Mixed 6 300 Lørdag eller søndag 1 0
U13 Piger Mixed 6 300 Lørdag eller søndag 0 0
U11 Drenge Mixed 6 300 Lørdag eller søndag 0 0
U10 Drenge Mixed 6 300 Lørdag eller søndag 1 0
U9 Drenge Mixed 6 300 Lørdag eller søndag 0 0
U7 Piger Mixed 5 250 Lørdag eller søndag 0 0
U7 Drenge Mixed 5 250 Lørdag eller søndag 0 0
U6 Drenge Mixed 5 250 Lørdag eller søndag 0 0
U17 Drenge Mixed 7 350 Søndag den 18/1 1 0
U15 Drenge Mixed 7 350 Lørdag eller søndag 0 0
U15 Drenge Mixed 7 350 Lørdag eller søndag 0 0
U15 Drenge Mixed 7 350 Lørdag eller søndag 1 0
U17 Piger Mixed 6 350 Søndag den 18/1 0 0
U13 Piger Mixed 6 300 Lørdag eller søndag 0 0
U12 Piger Mixed 6 300 Lørdag eller søndag 0 0
U8 Drenge Mixed 5 250 Lørdag eller søndag 0 0
Herre-Senior Mixed 7 550 Fredag den 16/1 4 0
U19 Drenge Mixed 7 400 Lørdag den 17/1 0 0
U13 Drenge Mixed 7 350 Lørdag den 17/1 2 0
Dame-Senior Mixed 6 350 Søndag den 18/1 2 0
U9 Drenge Mixed 6 300 Lørdag eller søndag 3 0
U17 Piger Mixed 6 350 Søndag den 18/1 1 0
U19 Piger Mixed 6 400 Søndag den 18/1 1 0
U19 Piger Mixed 6 400 Søndag den 18/1 2 0
U14 Piger Mixed 6 300 Lørdag eller søndag 0 0
U14 Piger Mixed 6 300 Lørdag eller søndag 0 0

Signetud teams

U13 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 17/1

Teamname LVL Logo Club
Trojka C IF Trojka Logo IF Trojka
FLUIF C FLUIF Logo FLUIF

U12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 17/1

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 17/1

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club
Mønsted / Sparkær II C Mønsted IF Logo Mønsted IF
cool kids B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub

U8 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 Borup Idrætsforening

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 17/1

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 17/1

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF C BT/SVIF

Dame-Senior 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 18/1

Teamname LVL Logo Club
FLUIF C FLUIF Logo FLUIF
Søstrene B Team Viborg Logo Team Viborg
Dortes fod- og skønhedsklinik B
Scalabyg B

U15 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club
Team AHF C Feldborg Haderup IF Logo Feldborg Haderup IF

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club
Mønsted Sparkær 1 A Mønsted IF Logo Mønsted IF

U9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

U6 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

U17 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 18/1

Teamname LVL Logo Club
Blicherlimo A

U15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF C BT/SVIF

U17 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 18/1

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

Herre-Senior 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 16/1

Teamname LVL Logo Club
Sportigan Viborg
Prügelknabe IK A Prügelknabe Ik
D.A.U.D.A

U19 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 17/1

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 17/1

Teamname LVL Logo Club
IF Centrum B IF Centrum, Skægkær

Dame-Senior 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 18/1

Teamname LVL Logo Club
Brande A Brande IF Logo Brande IF
Byens Guldsmed A

U9 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club
Hardhitterne B Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
kjellerup if B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF

U17 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 18/1

Teamname LVL Logo Club
Ravnsbjerg if B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF

U19 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 18/1

Teamname LVL Logo Club
FLUIF 2 A FLUIF Logo FLUIF

U19 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 18/1

Teamname LVL Logo Club
vh08 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
FLUIF 1 A FLUIF Logo FLUIF

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - January 18 2015

Organisation
Alhedens Idrætsforening
Place
Alhede-Hallerne
Address
Trehusevej 7, Frederiks
Postalcode
7470
City
Karup J.
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview