BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup

BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup
Lørdag d. 10. & søndag d. 11. januar 2015


Kom og vær med, når BK Skjold og Nørrebro United gentager succesen fra 2014, og afholder stævne i Nørrebrohallen d. 10. & 11. januar.

For os er den gode oplevelse knyttet til antallet af minutter på banen og kort ventetid mellem kampene. I alle rækker spiller holdene lige mange kampe (4-5 stk.) - uanset deres resultater! I U6 og U7 spiller holdene i 5-holdspuljer (4 kampe), og i U8-U13 spiller holdene i 6-holdspuljer (5 kampe). Der vil være medaljer til alle deltagere samt pokal til det vindende hold i U8-U13.

SPILFORMER
U6-U7: 3v3 på halvbane på 3-mandsmål.
U8-U9: 5v5 på fuldbane med målmand.
U10-U13: 4v4 på fuldbane uden målmand (alle kan bevæge sig frit!).

SPILPLAN
Lørdag kl. 09.00-10.30: U6
Lørdag kl. 10.30-13.00: U8 B & C
Lørdag kl. 13.00-15.30: U8 A & U10 A
Lørdag kl. 15.30-18.00: U10 B & C
Lørdag kl. 18.00-20.00: U12 B & C

Søndag kl. 09.00-10.30: U7 A & B/C
Søndag kl. 10.30-13.00: U9 B & C
Søndag kl. 13.00-15.30: U9 A & U11 A
Søndag kl. 15.30-18.00: U11 B & C
Søndag kl. 18.00-20.00: U13 B & C

PLADSER
U6, 3v3: 20 hold i rækken
U7, 3v3: 10 hold pr. række
U8-U13, 4v4/5v5: 6 hold pr. række

PRÆMIER

Der vil være medaljer til alle deltagere samt pokal til de vindende hold i U8-U13 rækkerne.

PRIS
U6-U7: 300 kroner pr. hold
U8-U10: 450 kroner pr. hold

TILMELDING
Tilmeldingen er først gældende, når holdet er bekræftet og deltagergebyret er indbetalt på følgende konto med hold ID og mærket Nyårscup: 2104-4372966683

KONTAKT
Mail: skjoldcup@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (2009) Mixed 3 300 Lørdag kl. 09.00-10.30 8 0
U8 (2007) B Mixed 5 450 Lørdag kl. 10.30-13.00 10 0
U8 (2007) C Mixed 5 450 Lørdag kl. 10.30-13.00 11 1
U8 (2007) A Mixed 5 450 Lørdag kl. 13.00-15.30 12 0
U10 (2005) A Mixed 4 450 Lørdag kl. 13.00-15.30 4 0
U10 (2005) B Mixed 4 450 Lørdag kl. 15.30-18.00 9 0
U10 (2005) C Mixed 4 450 Lørdag kl. 15.30-18.00 7 0
U12 (2003) B Mixed 4 450 Lørdag kl. 18.00-20.00 9 0
U12 (2003) C Mixed 4 450 Lørdag kl. 18.00-20.00 4 0
U11 (2004) C Mixed 4 450 Søndag kl. 15.30-18.00 4 0
U13 (2002) B Mixed 4 450 Søndag kl. 18.00-20.00 3 0
U7 (2008) B Mixed 3 300 Søndag kl. 09.00-10.30 13 0
U7 (2008) C Mixed 3 300 Søndag kl. 09.00-10.30 10 1
U9 (2006) B Mixed 5 450 Søndag kl. 10.30-13.00 8 2
U9 (2006) C Mixed 5 450 Søndag kl. 10.30-13.00 11 4
U9 (2006) A Mixed 5 450 Søndag kl. 13.00-15.30 13 0
U11 (2004) A Mixed 4 450 Søndag kl. 13.00-15.30 4 0
U11 (2004) B Mixed 4 450 Søndag kl. 15.30-18.00 3 0
U13 (2002) C Mixed 4 450 Søndag kl. 18.00-20.00 0 0

Signetud teams

U6 (2009) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09.00-10.30

Teamname LVL Logo Club
BSF U6 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kastrup u6 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Dragør Boldklub Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Husum C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub

U8 (2007) B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 10.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
Skjold Rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
skjold 3.07.1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FA 2000 Blå B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 Hvid B FA 2000 Logo FA 2000
B1903 Hvid B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Skjold Rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U8 (2007) C 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 10.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
Farum 1 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
FIX 1 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX 2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Taastrup FC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
FB 07 rød B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U8 (2007) A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.00-15.30

Teamname LVL Logo Club
B93 - Østerbros stjerner hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1903 Sort A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Husum 1 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Fremad valby A A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Team TT A
Taastrup FC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
De vilde drenge A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U10 (2005) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.00-15.30

Teamname LVL Logo Club

U10 (2005) B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 15.30-18.00

Teamname LVL Logo Club
Østerbro Hvid B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Nørrebro United B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Heroes B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
luksusdrengene B Ørestad IF Logo Ørestad IF
HIK (B2) B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U10 (2005) C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 15.30-18.00

Teamname LVL Logo Club
Østerbro Sort C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
luksusdrengene 2 C Ørestad IF Logo Ørestad IF
SSB C Studenter Settlementets Boldklub Logo Studenter Settlementets Boldklub
portugal drengene C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U12 (2003) B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 18.00-20.00

Teamname LVL Logo Club
KB B1-1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB B1-2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 ØF 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
hold henrik B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
hold kim B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Himmelev B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
The King of the cup B

U12 (2003) C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 18.00-20.00

Teamname LVL Logo Club
B93 ØF 2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
hold dennis Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
SSB C Studenter Settlementets Boldklub Logo Studenter Settlementets Boldklub

U11 (2004) C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 15.30-18.00

Teamname LVL Logo Club
Barcelona C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Real Madrid C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Skjold 2004-C C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U13 (2002) B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 18.00-20.00

Teamname LVL Logo Club
Skjold B B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold B Rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Ishøj bk B Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub

U7 (2008) B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.00-10.30

Teamname LVL Logo Club
Farum 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Skjold 3.07.2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
TIF U7 A Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Bayern München B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tottenham B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
T FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Skjoldungerne fra Nyboder B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Bk Hekla-1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B 93 OD B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HVB Løverne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Krokodillerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U7 (2008) C 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.00-10.30

Teamname LVL Logo Club
Bk Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BK Hekla-2 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BK Hekla-2 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Skjoldungerne fra Nyboder C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
KB-U7A-Real B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB-U7A-Barca B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skjold Rød C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U9 (2006) B 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 10.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
RB 1906 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
KFUMs Boldklub B KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
Jægersborg Hvid B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
BK Friheden B B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Tårnby FF 1 B Tårnby FF Logo Tårnby FF
HIK Blue Team B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U9 (2006) C 6 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 10.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
TIF U9 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
B1903 H3 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Jægersborg Grøn C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Sgif2 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
B93 Gazellerne C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BK Friheden C C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

U9 (2006) A 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 13.00-15.30

Teamname LVL Logo Club
Jægersborg Blå A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
B93 Tigerne A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Sambaholdet
e-takeaway.dk
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB A2 Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Tigrene A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skjold Rød A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U11 (2004) A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 13.00-15.30

Teamname LVL Logo Club
TIF U11 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Skjold 2004_A1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold 2004_A2 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold 2004_A3 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U11 (2004) B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 15.30-18.00

Teamname LVL Logo Club
3-6-9-12 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold 2004_B_Peter B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Bjæverskov B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

U13 (2002) C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 18.00-20.00

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
10. - January 11 2015

Organisation
Boldklubben Skjold
Place
Nørrebrohallen
Address
Nørrebrogade 208
Postalcode
2200
City
København N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview