Nordea Cup 2015, Give

Nordea Cup 2015, Give

Nordea og Give Fremad byder igen i år velkommen til vores indendørs fodboldstævne i Give den 3-4. Januar 2015.
Turneringen foregår som tidligere i Søndermarkshallen og Ikærhallen i Give samt Givskudhallen, og alle holdene vil blive belønnet med spurtpræmier skænket af lokale virksomheder.
I U6 til U10 er der guld-medaljer til vinderne, sølv-medaljer til 2. pladsen og alle øvrige deltagere modtager bronze-medaljer.

I U11 til U16 opdeles i A- og B-række ved 10 hold per række. Her er der præmier til  nr. 1 og 2 i hver række.

Vi forbeholder os ret til at slå rækker sammen i tilfælde af for få tilmeldte. 
Alle præmier er skænket af Nordea og lokale sponsorer, hvilket vi er meget taknemmelige for.
Har I spørgsmål til stævnet kan I kontakte Peter Eriksen på mobil 50 74 89 12.
Der skal betales ved tilmelding på reg.nr. 7622 og konto nr. 1279003 eller alternativt via MobilePay 20 35 83 86. DER KAN IKKE RINGES TIL DETTE NUMMER.

Der må anvends 1 kvartalsspiller pr. hold og dette SKAL oplyses ved tilmelding. Kvartalsspillere kan kun deltage i én aldersgruppe.  

 Husk at angive holdnavn, ID og kontaktperson på jeres betaling.
Vi glæder os til at se jer alle igen.

Med venlig hilsen
Nordea og Give Fremad

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-8 Mixed 3 325 Lørdag 2 0
U-9 Mixed 4 325 Lørdag 3 0
U-9 Mixed 4 325 Lørdag 2 0
U-10 Mixed 4 325 Lørdag 2 0
U-10 Mixed 4 325 Lørdag 6 0
U-11 Mixed 4 325 Søndag 1 0
U-11 Mixed 4 325 Søndag 5 0
U-12 Mixed 4 375 Søndag 8 0
U-13 Mixed 4 375 Søndag 6 0
U-13 Mixed 4 375 Søndag 18 0
U-14 Mixed 4 375 Søndag 14 0
U-15 Mixed 4 375 Søndag 2 0
U-15 Mixed 4 375 Lørdag 9 0
U-7 Mixed 3 325 Lørdag 0 0
U-14 Mixed 4 375 Søndag 2 0
U7 Mixed 3 325 Lørdag 0 0
U16 Mixed 4 375 Lørdag 5 0
U6 Mixed 3 325 Lørdag 0 0
U8 Mixed 3 325 Lørdag 0 0
U12 Mixed 4 375 Søndag 9 0

Signetud teams

U-8 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FREM Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Grindsted GIF B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF

U-9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Harte G&IF B Harte G&IF Logo Harte G&IF
FREM Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Vb Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U-9 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Buy Best Solution B
sportigan B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club

U-10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FREM Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Vb Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U-10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hokus Pokus Neymar B Billund IF Logo Billund IF
Jay Jay Okocha B Billund IF Logo Billund IF
FREM Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Danseal B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Spangsbjerg IF A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U-11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FREM Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod

U-11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FREM Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Vindmøllerne B
Østbasen Østbasen
BIF 3 B
FREM Thyregod 2 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod

U-12 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Erritsø 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø 2 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
VSF team2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
TIF/ØB B Tørring IF Logo Tørring IF
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Michael Andersen, Brande A Brande IF Logo Brande IF
Team Henning A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U-13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
De Seje Piger A Billund IF Logo Billund IF
FREM Thyregod 2 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
FREM Thyregod 1 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
ATI FODBOLD PIGER A
Østbasen B Østbasen

U-13 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FREM Thyregod 1 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
FREM Thyregod 2 C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
FREM Thyregod 3 C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Champagnevaskerne A
Pappas Pizza Tørring A
Brande IF 1 A Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 2 B Brande IF Logo Brande IF
MEETING Horsens A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team Juul B Team Billund Kommune
Sportigan Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bad BoyZ B Hedensted IF Logo Hedensted IF
PP Consult B Hedensted IF Logo Hedensted IF
De røde lyn B Skibet IF Logo Skibet IF
Hasta La Victoria Siempre B Østbirik IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U-14 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hair Style Horsens A AC Horsens Logo AC Horsens
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
FREM Thyregod 1 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
FREM Thyregod 2 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
FREM Thyregod 3 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
VSF White A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF Blue B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Skibet A Skibet IF Logo Skibet IF
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
Rask mølle Rask mølle IF
thansen.dk A FC Fredericia Logo FC Fredericia
FC Fredericia Partners A FC Fredericia Logo FC Fredericia

U-15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FREM Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Erritsø banden A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U-15 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Firehøje 1 B Firehøjes IF Logo Firehøjes IF
Firehøje 2 B Firehøjes IF Logo Firehøjes IF
FREM Thyregod 1 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
FREM Thyregod 2 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Steen Dahlstrøm A
Worldtrans B
Østbasen A Østbasen
MAGIC MEJDAL A
De undervurderede B FC Horsens Logo FC Horsens

U-7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-14 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
skovbakken A IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U16 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
De Våde Willy'er C
Hatting-Torsted U-16 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
de Undervurdere Reserver A
Spaabæk RealEstate A

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Funky Fussball B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens tøserne A FC Horsens Logo FC Horsens
FREM Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Bredballe 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Super Kids A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Næsbjerg A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Næsbjerg A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Bredballe 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
3. - January 4 2015

Organisation
Give Fremad
Place
Ikærhallen, Sdr.markshallen og Givskudhallen
Address
Torvegade 75
Postalcode
7323
City
Give
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Nordea Cup 2015, Give map

Tournament overview