Februar Cup 2015

INVITATION TIL FEBRUAR CUP 2015
 

Det er med stor fornøjelse, at Kværndrup Boldklub for 37. gang kan invitere til Februar Cup.

Datoer for Februar Cup 2015
Lørdag-søndag 24. – 25. januar 2015
Lørdag -søndag 31. – 1. februar 2015
Lørdag -søndag 7. – 8. februar 2015

Holdene inddeles i puljer med 5-6 hold, hvor der spilles alle mod alle. Finalekampene afvikles i umiddelbar forlængelse af de indledende puljekampe.
Efter hver pulje er der en forfriskning til alle spillere.

Vi følger FBU’s regler MEN der må kun være flg. antal spillere på holdet:
U6 og U7
U8 og U9 3 spillere på banen + 1 udskiftning
5 spillere på banen + 1 udskiftning
Fra U10 og op 4 spillere på banen + 1 udskiftning
U6- og U7-rækkerne afvikles på podemål på små baner
Alle rækker er åbne for firmahold, sponsorerede hold og andre intersserede.

Tilmelding skal være os i hænde senest onsdag den 7. januar 2015.
Evt. henvendelse til Jørn Højager tlf.: 6227 2221 el. mob.: 2184 7818 – mail: kb1919@sport.dk
Online tilmelding her: http://www.kvaerndrupboldklub.dk/febcup.php
Startgebyr bedes indbetalt senest onsdag den 15. januar 2014:
Reg.nr.: 4692 Kontonr.: 204 8396

Tilmeldingen er bindende!!!

Startgebyr
Ungdomshold 300,00 kr.
Kvinde- og herresenior, Old Boys og
Veteraner 350,00 kr.

Spilledage
De forventede spilledage er som følger:

Forventet dato Række Fødselsår

Lørdag 24. januar 2015

U12 – piger
U13 – piger
U12 – drenge
U18 - piger
Kvinde-senior Skal være fyldt 15 år på spilletidspunkt
 

Søndag 25. januar 2015

Herre-senior Skal være fyldt 16 år på spilletidspunkt
 

Lørdag 31. januar 2015

U6, U7 – piger 2008 – 09 (og yngre)
U6, U7 – drenge 2008 – 09 (og yngre)
U8 – piger 2007
U9 – piger 2006
U8 – drenge 2007
U9 – drenge 2006
U13 – drenge 2002

Søndag 1 februar 2015

U12 – drenge 2003
U14 – drenge 2001
U15 – drenge 2000

Lørdag 7. februar 2015

U10 – piger 2005
U11 – piger 2004
U10 – drenge 2005
U11 – drenge 2004
U14 - piger 2001
U15 – piger 2000

Søndag 8. februar 2015

Old Boys Skal være fyldt 30 år på spilletidspunkt veteraner
U16, U17 – drenge 1998 – 99
U19 – drenge 1996


Da der plejer at være mange tilmeldinger, kan enkelte ændringer af spilledagene forekomme.
Programmet ventes klar ca. 10 dage før stævnet. Det sendes pr. mail og lægges på vores hjemmeside.
Gennem de senere år har der været tilmeldt over 250 hold til Februar Cup.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10-Drenge Mixed 5 300 10 0
U8-Drenge Mixed 6 300 8 0
U6-Mixede Mixed 4 300 5 0
U7-Mixede Mixed 4 300 8 0
U13-Drenge Mixed 5 300 4 0
U14-Drenge Mixed 5 300 4 0
U15-Drenge Mixed 5 300 4 0
U14-U15-Piger Mixed 5 300 8 0
U18-Piger Mixed 5 300 0 0
U17-Drenge Mixed 5 300 3 0
U19-Drenge Mixed 5 300 2 0
Kvinde Senior Mixed 5 350 1 0
Oldboys/Veteran Mixed 5 350 1 0
Herre Senior Mixed 5 350 4 0
U9-Drenge Mixed 6 300 4 0
U8-U9-Piger Mixed 6 300 3 0
U10-U11-Piger Mixed 5 300 8 0
U12-U13-Piger Mixed 5 300 9 0
U11-Drenge Mixed 5 300 0 0
U12-Drenge Mixed 5 300 6 0

Signetud teams

U10-Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
De Blå B Brenderup IF Logo Brenderup IF
sfb reserver A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Årslev C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF
sfb 3 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
NÆSBY S B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby City A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 A Dalum IF Logo Dalum IF

U8-Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tårup IF C
Næsby Team MB B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Sanderum 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
egebjerg C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold

U6-Mixede 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
egebjerg Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
egebjerg Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold

U7-Mixede 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tårup IF C
Tårup IF C
Sanderum 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
egebjerg C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
egebjerg C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Stenstrup 1/2 C Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Stenstrup 2 C Stenstrup IF Logo Stenstrup IF

U13-Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Søndersø BK B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Vindinge Boldklub B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Sanderum BK B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U14-Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tved Boldklub B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved Boldklub A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U15-Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jogges tropper B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Søndersø Boldklub B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Korup 2 B Korup IF Logo Korup IF
MEDshop

U14-U15-Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
KFUM 2 B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
De lilla piger B Dalum IF Logo Dalum IF
Swag Girls B Dalum IF Logo Dalum IF
Oranje B Ejby IK Logo Ejby IK
De Blå B Brenderup IF Logo Brenderup IF
Team KK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Team Wolves B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U18-Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17-Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Tved BK B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Koerne FC A

U19-Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tved Boldklub B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Enheden

Kvinde Senior 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub

Oldboys/Veteran 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Møller Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

Herre Senior 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Shell
Team Møller Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Team K Pension
Skovby GF B Skovby GF Logo Skovby GF

U9-Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tårup IF C
B.67 B B.67 Logo B.67

U8-U9-Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ubberud IF Ubberud IF Logo Ubberud IF
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Skårup IF C Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening

U10-U11-Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tårup IF B
Tårup IF B
Fraugde GIF B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Cool girls B Dalum IF Logo Dalum IF
De lilla piger B Dalum IF Logo Dalum IF
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U12-U13-Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søndersø pigerne 1 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø pigerne 2 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø pigerne 3 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Munkebo1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF
søhusstige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Nr. Lyndelse/Søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF

U11-Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12-Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SFB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SB B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
Thurø BK B Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 24 - February 8 2015

Organisation
Kværndrup BK
Place
Kværndrup Hallen
Address
Vængevej 2A
Postalcode
5772
City
Kværndrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Februar Cup 2015 map

Tournament overview