Sommer CL

 Skal I være med til at spille Champions League?

Vi har lavet et brag af en turnering, der bliver spillet over 3 runder. Vi har lagt de to indledende runder, så de ikke falder sammen med JBU-turnering og evt. andre stævner.

Alle rækker spiller 3 runder - To indledende runder og et finalestævne.

Der bliver 2 puljer med 4 i i hver, hvor man de første runder spiller alle mod alle. Stillingen efter de to første runder er afgørende for hvem man skal møde i finalerunden (hvor alle hold også får 3 kampe). Vi spiller i finalerunden om placeringer fra 1-8, så alle får en finale.

Efter hver runde vil stilingen blive opdateret og sendt rundt til alle hold. 

 

U8 - U9 - U10:

Spiller 5-mands.

Hvert hold spiller 3 kampe a´ 2x15 minutter i hver runde.

Førstnævnte hold stiller med en baneleder.

Deltagergebyr for alle 3 runder: 600 kr. pr. hold

 

Spilledage:

 

Fredag den 8. maj kl. 1700-2000

 

Søndag den 31. maj fra kl. 1600-1900

 

Søndag den 7. juni fra kl. 1400-1800 – FINALE

 

I U9 til U10 har vi kun plads til 8 hold i hver række! 

 

Vi glæder os til at se Jer på banerne i Hinnerup.

 

Holdgebyr indbetales på 5479-0003209994 (husk at angive årgang og klub)

 

Vi forbeholder, at slå rækker sammen, hvis vi får en bedre turnering af det (med baggrund i antal tilmeldte hold)

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 6 500 8/5 - 31/5 - 7/6 0 0
U7 Mixed 6 500 8/5 - 31/5 - 7/6 0 0
U8A Mixed 8 600 8/5 - 31/5 - 7/6 9 0
U8BC Mixed 8 600 8/5 - 31/5 - 7/6 6 0
U9A Mixed 8 600 8/5 - 31/5 - 7/6 1 0
U9BC Mixed 8 600 8/5 - 31/5 - 7/6 4 0
U10A Mixed 8 600 8/5 - 31/5 - 7/6 3 0
U10BC Mixed 8 600 8/5 - 31/5 - 7/6 6 0
U11A Mixed 11 600 8/5 - 31/5 - 7/6 6 0
U11B Mixed 11 600 8/5 - 31/5 - 7/6 2 0
U11C Mixed 11 600 8/5 - 31/5 - 7/6 1 0
U12A Mixed 11 600 8/5 - 31/5 - 7/6 0 0
U12B Mixed 11 600 8/5 - 31/5 - 7/6 0 0
U12C Mixed 11 600 8/5 - 31/5 - 7/6 0 0

Signetud teams

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8/5 - 31/5 - 7/6

Teamname LVL Logo Club

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8/5 - 31/5 - 7/6

Teamname LVL Logo Club

U8A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8/5 - 31/5 - 7/6

Teamname LVL Logo Club
HEI Team Ronaldo A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
IF Lyseng A 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng A 2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Vri A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
AGF A Århus GF Logo Århus GF
AIA Tranbjerg A A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg

U8BC 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8/5 - 31/5 - 7/6

Teamname LVL Logo Club
HEI Team Messi B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
IF Lyseng B B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Vri B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hovedgård IF B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF

U9A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8/5 - 31/5 - 7/6

Teamname LVL Logo Club
TRIF 1 A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U9BC 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8/5 - 31/5 - 7/6

Teamname LVL Logo Club
Liverpool FC B Hornslet IF Logo Hornslet IF
TRIF 2 C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U10A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8/5 - 31/5 - 7/6

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lyseng A A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng A A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U10BC 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8/5 - 31/5 - 7/6

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lyseng B B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Christoffers knægte B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK

U11A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8/5 - 31/5 - 7/6

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
De grønne stjerner A

U11B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8/5 - 31/5 - 7/6

Teamname LVL Logo Club
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U11C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8/5 - 31/5 - 7/6

Teamname LVL Logo Club
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U12A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8/5 - 31/5 - 7/6

Teamname LVL Logo Club

U12B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8/5 - 31/5 - 7/6

Teamname LVL Logo Club

U12C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8/5 - 31/5 - 7/6

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 8 - June 7 2015

Organisation
No Club
Place
HH-hallen
Address
Svinget 4
Postalcode
8382
City
Hinnerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview