DGI Breddestævne Hagested

Breddestævner for U8-U15 Disse stævner henvender sig til spillere på niveau B og C (Foreninger kan byde ind med en dato for afholdelse) Følgende stævner er planlagt: Lørdag den 10. januar i St. Merløse Lørdag den 17. januar i Hagested Lørdag den 31. januar i Høng
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 drenge, 1.kl. Mixed 5 200 2 0
U9 drenge, 2.kl. Mixed 5 200 0 0
U10 drenge, 3.kl. Mixed 4 200 1 0
U11 drenge, 4.kl. Mixed 4 200 2 0
U8 piger, 1.kl. Mixed 5 200 0 0
U9 piger, 2.kl. Mixed 5 200 0 0
U10 piger, 3.kl. Mixed 4 200 0 0
U11 piger, 4.kl. Mixed 4 200 0 0
U12 drenge, 5.kl. Mixed 4 200 1 0
U13 drenge, 6.kl. Mixed 4 200 1 0
U14 drenge, 7.kl. Mixed 4 200 5 0
U15 drenge, 8.kl. Mixed 4 200 5 0
U12 piger, 5.kl. Mixed 4 200 0 0
U15 piger, 8.kl. Mixed 4 200 0 0
U13 piger, 6.kl. Mixed 4 200 0 0
U14 piger, 7.kl. Mixed 4 200 0 0

Signetud teams

U8 drenge, 1.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge, 2.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge, 3.kl. 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U10 drenge Vipperød B Vipperød BK Logo Vipperød BK

U11 drenge, 4.kl. 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U11 drenge Vipperød A B Vipperød BK Logo Vipperød BK
U11 drenge Vipperød B B Vipperød BK Logo Vipperød BK

U8 piger, 1.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger, 2.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger, 3.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger, 4.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge, 5.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge, 6.kl. 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG Drengene C

U14 drenge, 7.kl. 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Celta de Vigo B Tuse IF Logo Tuse IF
Deportivo La Coruña C Tuse IF Logo Tuse IF
Valencia C Tuse IF Logo Tuse IF
Engskov FC C Engskov FC
Nielsen / munkholm C Vipperød BK Logo Vipperød BK

U15 drenge, 8.kl. 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fulton 1 B Fulton
Fulton 2 Fulton
Fulton3 B Fulton
Fulton 4 Fulton

U12 piger, 5.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 piger, 8.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger, 6.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 piger, 7.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 17 2015

Organisation
DGI Sønderjylland
Place
Hagested Hallen
Address
Damvej 23
Postalcode
4300
City
Holbæk
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview