DGI Breddestævne Høng

Breddestævner for U8-U15 Disse stævner henvender sig til spillere på niveau B og C (Foreninger kan byde ind med en dato for afholdelse) Følgende stævner er planlagt: Lørdag den 10. januar i St. Merløse Lørdag den 17. januar i Hagested Lørdag den 31. januar i Høng
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 drenge, 1.kl. Mixed 5 200 6 0
U9 drenge, 2.kl. Mixed 5 200 3 0
U10 drenge, 3.kl. Mixed 4 200 8 0
U11 drenge, 4.kl. Mixed 4 200 2 0
U8 piger, 1.kl. Mixed 5 200 0 0
U9 piger, 2.kl. Mixed 5 200 0 0
U10 piger, 3.kl. Mixed 4 200 0 0
U11 piger, 4.kl. Mixed 4 200 0 0
U12 drenge, 5.kl. Mixed 4 200 3 0
U13 drenge, 6.kl. Mixed 4 200 1 0
U14 drenge, 7.kl. Mixed 4 200 2 0
U15 drenge, 8.kl. Mixed 4 200 1 0
U12 piger, 5.kl. Mixed 4 200 0 0
U15 piger, 8.kl. Mixed 4 200 0 0
U13 piger, 6.kl. Mixed 4 200 0 0
U14 piger, 7.kl. Mixed 4 200 0 0

Signetud teams

U8 drenge, 1.kl. 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Slagelse Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Benløse Benløse IF Logo Benløse IF
B 73 Hold 1 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B 73 Hold 2 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U9 drenge, 2.kl. 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sørbymagle 1 C Sørby Fodbold Logo Sørby Fodbold
Sørbymagle 2 C Sørby Fodbold Logo Sørby Fodbold
Høng gf C Høng GF Logo Høng GF

U10 drenge, 3.kl. 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Raklev2 B Raklev GI Logo Raklev GI
Raklev3 B Raklev GI Logo Raklev GI
Raklev4 C Raklev GI Logo Raklev GI
U10 drenge Vipperød B Vipperød BK Logo Vipperød BK
Sørbymagle C Sørby Fodbold Logo Sørby Fodbold
Viby3 C Vify IF
Viby4 C Viby IF Logo Viby IF

U11 drenge, 4.kl. 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U11 drenge Vipperød A B Vipperød BK Logo Vipperød BK
U11 drenge Vipperød B B Vipperød BK Logo Vipperød BK

U8 piger, 1.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger, 2.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger, 3.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger, 4.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge, 5.kl. 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Raklev 1 B Raklev GI Logo Raklev GI
Raklev 2 B Raklev GI Logo Raklev GI
Raklev 3 B Raklev GI Logo Raklev GI

U13 drenge, 6.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge, 7.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 drenge, 8.kl. 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Akinfenwas slavere B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U12 piger, 5.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 piger, 8.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger, 6.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 piger, 7.kl. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 31 2015

Organisation
DGI Sønderjylland
Place
Høng Hallen
Address
Rosenvænget 23
Postalcode
4270
City
Høng
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview