Midtsjællands cup 2015

Såby Fodbold inviterer igen i år til Midtsjællands Cup 2015 i Såby Hallen d. 30. januar 2015 - 1. februar 2015 som er et B/C stævne for U6-U14 og for alle i U16. B og C spiller sammen.

For årgangene: U16 drenge(99),  U14 drenge(01), U14 piger (01), U13 drenge(02),  U12 drenge(03),                                     U9 drenge(06), U8 drenge(07), U7 drenge(08) og U6 drenge(09).

Tiderne er vejledende.

U8-U16 spiller på håndboldbane, med bander og håndboldmål.        

U6 og U7 spiller på ½ bane med 4 spillere på banen samtidigt. En af spillerne skal være målmand.

Kampe på 7. min. med max. 7 spillere pr. hold dog 6 spillere for U6 og U7.

Der spilles efter DFU's regler med følgende undtagelse:

For årgangene U8 og U9 drenge må der pr. hold være op til 5 spillere på banen samtidigt. En af spillerne skal være målmand.                                                                                                                                                                  

For årgangene U12 - U14 drenge, U16 drenge og U14 piger må der pr. hold være op til 4 spillere på banen samtidigt og der spilles uden fast målmand.

Medaljer til alle i række U6, U7, U8 og U9. Pokaler til nr. 1, 2 og 3 i række U12, U13 og U14.                                    I U16 1.pr. 1.500 kr., 2.pr. 800 kr. og 3.pr. 500 kr.

Pris pr. hold: 400 kr. indbetales på konto: 9011-6500029909.

Spørgsmål vedr. tilmelding: saaby.fodbold@gmail.com
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U14 (01) Mixed 7 400 Lørdag mellem kl. 14-16 5 0
U7 (08) Mixed 6 400 Søndag formiddag 12 0
U8 (07) Mixed 7 400 Søndag mellem kl. 12-15 2 0
U9 (06) Mixed 7 400 Søndag mellem kl. 12-15 6 0
U13 (02) Mixed 7 400 Lørdag mellem kl. 11-14 6 0
U14 (01) Mixed 7 400 Fredag aften 6 0
U6 (09) Mixed 6 400 Søndag formiddag 1 0
U12 (03) Mixed 7 400 Lørdag formiddag 10 0
U16 (99) Mixed 7 400 Lørdag mellem kl. 16-19 6 0

Signetud teams

U14 (01) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag mellem kl. 14-16

Teamname LVL Logo Club
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Såby/Gevninge Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold

U7 (08) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rødvig C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
RB1906 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
hvalsø miniputter Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 2 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Såby Fodbold Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
KIF1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF3 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Tølløse Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Smølferne C Gevninge IF Logo Gevninge IF

U8 (07) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag mellem kl. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Såby Fodbold Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Vor Frue U8 C Vor Frue IF Logo Vor Frue IF

U9 (06) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag mellem kl. 12-15

Teamname LVL Logo Club
KB A2 Tigrene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Leoparderne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vor Frue U9 C Vor Frue IF Logo Vor Frue IF
Borup IF B Borup IF Logo Borup IF
Såby Fodbold Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Hvalsø IF C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U13 (02) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag mellem kl. 11-14

Teamname LVL Logo Club
KFUM03 Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
RB1906-3 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
sbi B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Såby/Gevninge C Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold

U14 (01) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
såby C Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Team såby B Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Kværkebydrengene B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Søren´s Diciple B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
A/s Bent Rasmussen B Vipperød BK Logo Vipperød BK

U6 (09) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Såby Fodbold Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold

U12 (03) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KFUM Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FK Odsherred C Fælles Klub Odsherred
Himmelev B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Tølløse - OK Benzin C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Tølløse - Longo Vital C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Såby/Gevninge C Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Såby/Gevninge 2 C Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold

U16 (99) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag mellem kl. 16-19

Teamname LVL Logo Club
Ølsted I.F. C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Banter Bois A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Bramsnæs 1 B Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
QPR
De rigtig gode fodboldspillere A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Såby Fodbold Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 30 - February 1 2015

Organisation
Saaby Fodbold
Place
Såby Hallen
Address
Egevej 6
Postalcode
4060
City
Kirke Såby
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview