Dybbøl Cup 2015

DYBBØL CUP 2015 Dybbøl IU fodbold har hermed fornøjelsen at indbyde til indendørs fodboldstævne i Dybbøl Hallerne, Aabenraavej 25. 6400 Sønderborg. 9 - 10 - 11 januar 2015 Der spilles i følgende rækker på følgende datoer: 9 januar• U19 (D+P), Senior herre, oldboys og veteraner 10. januar• U12(D+P),U13(D+P), U14(D+P), U15(D+P), U16(D). U17(D+P) 11. januarU6, U7, U8(D+P), U9(D+P), U10(D+P), U11(D+P) Ved evt. utilstrækkelig tilmelding i de enkelte rækker kan sammenlægning af forskellige rækker eller aflysning forekomme. Der går min. 2 hold videre fra puljerne og der spilles altid finale kampe.( dog ikke i 3x3). Der er medaljer til alle spillere i U6- U9 årgangene Hold gebyr: U17 og ældre 400,- kr. U9 –U16 300,- kr. U6-U8 (3 x 3) 200,- Kr. Der spilles efter DBU Jyllands – regelsæt. U6,U7 og U8 spiller på en halv bane med 3X3 mål, med en spilletid på 6 minutter pr. kamp. Spilletiden for øvrige hold er 10 minutter hvis ikke andet er angivet. Gebyr ved afbud: Indtil 2 dage før: Alm. gebyr. Senere: Dobbelt Gebyr. Program udsendes pr. e-mail 1 uge i januar 2015. Tilmelding og betaling: http://staevner.dk/staevne/8938/dybboel-cup.aspx Eller via e-mail og bankoverførsel E-mail: dybbelfodbold@sport.dk Reg. 8010 Konto Nr. 0232901, senest 3 dage inden spilledato (bedes samtidig oplyst pr. mail)
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Senior D B Mixed 400 Fredag 0 0
Oldboys Herre Mixed 400 Fredag 0 0
Veteran Herre Mixed 400 Fredag 1 0
U19D Mixed 400 Fredag 3 0
U19D Mixed 400 Fredag 1 0
U19P Mixed 400 Fredag 1 0
U19P Mixed 400 Fredag 1 0
Senior Herre Mixed 400 Fredag 9 0
U17D Mixed 400 Fredag 8 0
U17D Mixed 400 Fredag 1 0
U17P Mixed 400 Fredag 2 0
U17P Mixed 400 Fredag 3 0
U6 3X3 MIX Mixed 200 Søndag 1 0
U7 3X3 MIX Mixed 200 Søndag 4 0
U8 3X3 D Mixed 200 Søndag 9 0
U9D Mixed 300 Søndag 2 0
U10D Mixed 300 Søndag 5 0
U10D Mixed 300 Søndag 5 0
U10D Mixed 300 Søndag 1 0
U11D Mixed 300 Søndag 2 0
U11D Mixed 300 Søndag 9 0
U11D Mixed 300 Søndag 2 0
U8 3x3 Mixed 200 Søndag 0 0
U9P Mixed 300 Søndag 0 0
U10P Mixed 300 Søndag 2 0
U11P Mixed 300 Søndag 5 0
U12P Mixed 300 Lørdag 3 0
U13P Mixed 300 Lørdag 0 0
U13P Mixed 300 Lørdag 3 0
U14P Mixed 300 Lørdag 0 0
U14P Mixed 300 Lørdag 4 0
U15P Mixed 300 Lørdag 2 0
U15P Mixed 300 Lørdag 1 0
U12D A Mixed 300 Lørdag 1 0
U12D B Mixed 300 Lørdag 4 0
U12D C Mixed 300 Lørdag 1 0
U13D A Mixed 300 Lørdag 0 0
U13D B Mixed 300 Lørdag 4 0
U13D C Mixed 300 Lørdag 1 0
U14D A Mixed 300 Lørdag 0 0
U14D Mixed 300 Lørdag 1 0
U14D C Mixed 300 Lørdag 0 0
U15D Mixed 300 Lørdag 4 0
U15D Mixed 300 Lørdag 0 0
U15D Mixed 300 Lørdag 0 0
U16D A Mixed 300 Lørdag 3 0
U16D B Mixed 300 Lørdag 0 0

Signetud teams

Senior D B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Oldboys Herre 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Veteran Herre 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Telebilling A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U19D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Fc BMS A FC Sønderborg Logo FC Sønderborg

U19D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Løjt B Løjt IF Logo Løjt IF

U19P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
BIG A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U19P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF

Senior Herre 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl (U19) A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl (U19) B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Schulles kriger C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Schulles bitches B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Schulles bitches C Næsbjerg
Nøddenpatrujlen FC B
Broager B Broager UI Logo Broager UI
Hold1 C
Mattekøck Dreamteam B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U17D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Hutlihut A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U17D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
FC LOKOMTIV B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF

U17P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
BIG 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Big 2 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U17P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U6 3X3 MIX 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Egen UI Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U7 3X3 MIX 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hfk2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Lundtoft IF Lundtoft IF Logo Lundtoft IF

U8 3X3 D 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 4 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Løjt IF C Løjt IF Logo Løjt IF
Egen UI Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Egen UI 2 Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Lundtoft IF B Lundtoft IF Logo Lundtoft IF

U9D 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Løjt IF C Løjt IF Logo Løjt IF

U10D 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bov IF A BOV IF Logo BOV IF
Sub 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
sub 2 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U10D 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF
sub 1b B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Hørup 1 B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U10D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
sub 1c C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U11D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 1 A

U11D 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BOV IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
BOV IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
Dybbøl 2 B
Løjt 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
SUB Sønderborg 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U11D 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 3 C
Vamdrup Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U8 3x3 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U9P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
Dybbøl Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U11P 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
Dybbøl Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
HFK Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Næsby Queens 04 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Strib IF A Strib IF Logo Strib IF

U12P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
Dybbøl Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
hørup B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U13P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Girlpower B Broager UI Logo Broager UI
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U14P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U14P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U15P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Gråsten A Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U15P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF

U12D A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SUB Sønderborg 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U12D B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SUB Sønderborg 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 3 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 4 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Dybbøl 2005 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U12D C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13D A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13D B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Midtals 1 B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Team Vest B Skærbæk

U13D C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Midtals 2 C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U14D A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U14D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U14D C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U15D 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Gråsten A Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
"Serie 6" A FC Sønderborg Logo FC Sønderborg

U15D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U15D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U16D A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hutlihut A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl XI A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U16D B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
9. - January 11 2015

Organisation
Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Place
Dybbøl-Hallerne
Address
Aabenraavej 25 A
Postalcode
6400
City
Sønderborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview