Taastrup FC - Breddestævne 2015

Stævnet er kun for spillere der er vant til sekundære placeringer
De bedste hold/spillere er altså IKKE velkomne!

Alle får enten præmie eller medalje
 
Der vil være SCORINGSPRÆMIER i samtlige rækker.

Afhængig af antal tilmeldte hold vil der blive lavet rækkeopdeling i B og C række  – oplys derfor niveau ved tilmelding.
Pigerækkerne er på forhånd slået sammen, men skulle det ske at der er mindst 8 hold i hver årgang, bliver de opdelt igen.

Alle hold får min. 3 kampe
Der spilles efter DFU’s regler for indefodbold til små mål inkl. særregler
Max. 6 spillere pr hold - U-8 og U-9 dog max. 7 spillere.
Kampe på mindst 7 min. - 2 hold går videre fra indledende pulje
Der spilles på håndboldbane med bander og håndboldmål.

Fredag d. 23. januar 2015
U14 Drenge 01
U15 Drenge 00

Lørdag d. 24. januar 2015
U8 Drenge 07
U9 Drenge 06
U10 Drenge 05
U12 Drenge 03
U13 Drenge 02 - Sponsor: A-vask A/S 
U11 Drenge 04

Søndag d. 25. januar 2015
U10 Piger 05-06
U12 Piger 03-04
U14 Piger 01-02

U6, U7 drenge og piger kan deltage i Børnestævne den 25. januar 2015. Læs mere her.

Tilmeldingsgebyr 425,- kr. pr. hold
Tilmelding og betaling senest 12. januar 2015 via www.Staevner.dk
Bank – Nordea - Regnr: 2275 konto 590-9244-686

Programmet forventes klar på vores hjemmeside
www.TaastrupFC.com
den 20. januar

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Piger (05-06) Mixed 6 425 5 0
U12 Piger (03-04) Mixed 6 425 3 0
U14 Piger (01-02) Mixed 6 425 3 0
U8 Drenge (07) Mixed 7 425 11 0
U9 Drenge (06) Mixed 7 425 28 0
U10 Drenge (05) Mixed 6 425 16 1
U11 Drenge (04) Mixed 6 425 Lørdag 0 0
U12 Drenge (03) Mixed 6 425 15 0
U13 Drenge (02) Mixed 6 425 16 0
U14 Drenge (01) Mixed 6 425 18 0
U15 Drenge (00) Mixed 6 425 15 0

Signetud teams

U10 Piger (05-06) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De stærke tøser B Taastrup FC Logo Taastrup FC
FC Bella C FC Bella Logo FC Bella
Herlufsholm C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U12 Piger (03-04) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC C
TFC C

U14 Piger (01-02) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
TFC Dream team U 13 piger B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U8 Drenge (07) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tigerne C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KIF GRØN 1 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
FIX 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Taastrup FC 1 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Holbæk B&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
BFC Lundegården Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
KIF GRØNT 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
JB Sort C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U9 Drenge (06) 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK - Blue Team B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tfc 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
B1903 H3 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hjorten B IF Hjorten Logo IF Hjorten
KB UNO C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bayern Munchen C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
De gule djævle C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FHF hvid B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF grøn B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
RB 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Fremad Valby Rød B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby Hvid C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Vifferne C Vindinge IF Logo Vindinge IF
BFC Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Greve Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Sort B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Husum banditterne B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Husum rødderne B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Sundby duerne C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
FC Mus C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HIC C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
FHF stribet B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U10 Drenge (05) 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby Blå C Fremad Valby Logo Fremad Valby
KFUM BLÅ B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM HVID C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Bjæverskov C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tølløse C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
TPS C Torveparkens SK
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
HGI 1 B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
HGI 2 B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Bjæverskov 2 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U11 Drenge (04) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge (03) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tømrerfirma L Østergaards drenge.
Taastrup FC Goldenboys C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC Dreamteam C Taastrup FC Logo Taastrup FC
skævinge 1 C IS Skævinge Logo IS Skævinge
skævinge 2 C IS Skævinge Logo IS Skævinge
HFC C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Solrød B Solrød FC Logo Solrød FC
Himmelev B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
FC Lejre C FC Lejre Logo FC Lejre
Gladsaxe Hero C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Tølløse - OK Benzin B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Tølløse - Longo Vital C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U13 Drenge (02) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Taastrup fc B1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup fc B2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup fc C1 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup fc C2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
B.93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Prespa C Fodboldklubben Prespa Logo Fodboldklubben Prespa
Kastrup2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Team ES B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
LBK 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
LBK 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
LBK 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
LBK 4 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
LBK 5 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Listorps IF B L istorps IF

U14 Drenge (01) 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
SIF1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
SIF2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
såby C Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Team såby C Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Løverne fra Viben 2 B Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
FC Svendsen C Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
FC Schjellerup B Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
FC Hedetoft C Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
NFC 1 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 2 C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Prespa C Fodboldklubben Prespa Logo Fodboldklubben Prespa
BSF 1 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Al-Falouja Hillerød B Faloga
A/s Bent Rasmussen B Vipperød BK Logo Vipperød BK
Stenløse Boldklub C Stenløse BK Logo Stenløse BK

U15 Drenge (00) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSI - Rød hold C Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold) Logo Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold)
Transformers C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Terminators C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Løverne fra Viben 1 B Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Ølsted I.F. C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Fulton 1 B Fulton
Fulton 2 B Fulton
Fulton 3 Fulton
Fulton 4 B Fulton
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Akinfenwas slavere B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
We Dont caré C
Glostrup FK B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
23. - January 25 2015

Organisation
Taastrup FC
Place
Taastrup Idræts Haller
Address
Parkvej 78
Postalcode
2630
City
Taastrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview