Vinding Cup 2015

Vinding Cup 2015 Vinding SF byder igen i år velkommen til Vinding Cup. Stævnet afvikles som de tidligere år, St. Bededag d. 1/5-2015 Stævnet er et bredde stævne, hvor holdene spiller på B og C niveau. Som noget nyt tilbyder vi i år 5-mands fodbold for U-8 og U-9. U-10, U-11 og U-12 spiller i år 8-mands fodbold. På denne måde tilsikres mange gode og lige kampe. Læs mere om stævnet på vores hjemmeside www.vsf.eu under fodbold. NYT link til betaling: http://www.vsf.eu/St%C3%A6vnetilmelding Vi ses St. Bededag i Vinding. Med sporlig hilsen Michael Mortensen Stævneleder.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-8B Mixed 5 400 11 0
U-8C Mixed 5 400 5 0
U-9B Mixed 5 400 10 0
U-9C Mixed 5 400 7 0
U-10B Mixed 8 550 14 0
U-10C Mixed 8 550 3 0
U-11B Mixed 8 550 10 0
U-11C Mixed 8 550 6 0
U-12B Mixed 8 550 12 0
U-12C Mixed 8 550 0 0

Signetud teams

U-8B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Fredericia KFUM B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
BIF BLÅ B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 3 B Skibet IF Logo Skibet IF

U-8C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
KHIF C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Kolding IF C Kolding IF Logo Kolding IF
BIF GRØN C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Skibet IF 2 C Skibet IF Logo Skibet IF

U-9B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF B B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Kolding IF U8 Kolding IF Logo Kolding IF
Løjt IF piger B Løjt IF Logo Løjt IF
Team Goalshow B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Driblekongerne B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Lund IF (2) B Lund IF Logo Lund IF
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hedensted 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U-9C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF C C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
vejle fc C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Hornsyld IF C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
BGIF 1 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Lund IF (1) C Lund IF Logo Lund IF
Hedensted 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U-10B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK klitten 2 B Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
BK klitten 1 B Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
VSF1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hedensted IF U9 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Horsens C B FC Horsens Logo FC Horsens
Krisajs Knægte (U9) B Give Fremad Logo Give Fremad
KLG Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
IF Lyseng 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U-10C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSF 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
FfF 1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Silkeborg IF B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
FC Horsens B B FC Horsens Logo FC Horsens
bramdrupdam B Bgif
Højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
Gauerslund If B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U-11C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSF 2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
FC Skanderborg 2 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
KIF Kolding IF Logo Kolding IF
Virup IF C Virup IF Logo Virup IF

U-12B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Erritsø B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
SGI - Esbjerg B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
jelling fs B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VSF 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U-12C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 1 2015

Organisation
Vinding Sportsforening
Place
Vinding Stadion
Address
Nygårdsvej 10
Postalcode
7100
City
Vejle
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview