Vestjysk bank cup 2015

Vestjysk bank cup 2015 Igen i år afholder vi Vestjyskbank cup i Hallerne i Hadsten og Voldum I år er der en nyhed for U12 til U14 både drenge og piger. De spiller på en håndboldbane med 7 mands mål og målmand, dette giver et hurtigt og sjovt spil prøv det børnene vil elske det. Bemærk der er 10% rabat ved tilmelding inden d 1-1-2015 På Hadstensportsklubs hjemmeside kan du se invitationen. Adressen er Hadstensportsklub.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
u 6 piger Mixed 5 250,- lørdag 14-2-2015 0 0
u 7 piger Mixed 5 250,- lørdag 14-2-2015 0 0
u 8 piger Mixed 7 350,- lørdag 14-2-2015 0 0
u9 piger Mixed 7 300,- lørdag 14-2-2015 5 0
u10 piger Mixed 7 300 lørdag 14-2-2015 5 0
U 11 piger Mixed 7 300,- søndag 15-2-2015 3 0
u 12 piger Mixed 8 400,- Søndag 15-2 2015 Voldum 0 0
U 13 piger Mixed 8 400,- Søndag 15-2 2015 Voldum 6 0
U 14 piger Mixed 8 400,- Søndag 15-2-2015 Voldum 1 0
U 6 drenge Mixed 5 250,- Lørdag 14-2-2015 12 0
U7 drenge Mixed 5 250,- lørdag 14-2-2015 10 0
u 8 drenge Mixed 7 350,- lørdag d 14-2-2015 8 0
U 9 Drenge Mixed 7 300,- lørdag d 14-2-2015 19 0
U 10 drenge Mixed 7 300,- lørdag d 14-2-2015 11 0
U 11 Drenge Mixed 7 300,- Søndag d 15-2-2015 7 0
U 12 drenge Mixed 8 400,- Søndag d 15-22015 Voldum 12 0
U 13 drenge Mixed 8 400,- Søndag 15-2 2015 Voldum 6 0
u14 drenge Mixed 8 400 Søndag 15-2 2015 voldum 5 0

Signetud teams

u 6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 14-2-2015

Teamname LVL Logo Club

u 7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 14-2-2015

Teamname LVL Logo Club

u 8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 14-2-2015

Teamname LVL Logo Club

u9 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 14-2-2015

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG Hinnerup 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Sorring pigerne B
Galtens friske piger A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber

u10 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 14-2-2015

Teamname LVL Logo Club
Lystrup if B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup If 2. B Lystrup If 2
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HOG1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U 11 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 15-2-2015

Teamname LVL Logo Club
De Seje Piger A Foulum IF
BFF Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

u 12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 15-2 2015 Voldum

Teamname LVL Logo Club

U 13 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 15-2 2015 Voldum

Teamname LVL Logo Club
HGF Hammel B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
HOG C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Sportliga.dk 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
BMI A Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
BMI A Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening

U 14 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 15-2-2015 Voldum

Teamname LVL Logo Club
HSK Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U 6 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 14-2-2015

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HSK Hadsten sportsklub
HSK 2 Hadsten sportsklub
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Oif B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Skødstrup SF 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 4 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U7 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 14-2-2015

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 3 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
HSK(1) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK(2) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK(3) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK(4) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Banditterne 1 C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Banditterne 2 C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Oif B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

u 8 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d 14-2-2015

Teamname LVL Logo Club
Ry 1 A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Ry 2 B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
HSK 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
VIK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
BT/SVIF B Bruunshåb-Tapdrup Idrætsforening Logo Bruunshåb-Tapdrup Idrætsforening
Skødstrup SF 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U 9 Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d 14-2-2015

Teamname LVL Logo Club
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
HOG C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Sif A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Solbjerg IF 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg IF 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Sabro IF (1) B Sabro IF Logo Sabro IF
Vejlby IK A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Virup B Virup IF Logo Virup IF
Vejlby IK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
hei A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
hei B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
IF allliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
IF alliancen C IF Alliancen Logo IF Alliancen
TST U9 B TST
Virup 2 B Virup IF Logo Virup IF

U 10 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d 14-2-2015

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Tå-fiserne B Virup IF Logo Virup IF
Stolpe ind C Virup IF Logo Virup IF
Hsk 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hsk 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hørning 1 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Team Hørning hold 1 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Lisbjerg FC B Lisbjerg FC Logo Lisbjerg FC
Søften B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Søften GF 2 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening

U 11 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d 15-2-2015

Teamname LVL Logo Club
Byens Bedste Hold A Foulum IF
Gjern IF C Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
Gjern IF C Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten sportsklub
Lisbjerg FC B Lisbjerg FC Logo Lisbjerg FC
U 11 Drenge NVUI C Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening Logo Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening

U 12 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d 15-22015 Voldum

Teamname LVL Logo Club
Galtens friske drenge (1) A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galtens friske drenge (2) B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Lyseng U11 IF Lyseng Logo IF Lyseng
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
TMG U11 Tmg
Sif B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
RK03 A Romalt IF Logo Romalt IF
Faarvang IF B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
HSK 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Fårvang U11 C Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening

U 13 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 15-2 2015 Voldum

Teamname LVL Logo Club
HSK 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 3 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Foulum IF B Foulum IF

u14 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 15-2 2015 voldum

Teamname LVL Logo Club
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Houlbjerg IF B Houlbjerg IF
bomberne fra Fyn A
Lisbjerg FC A Lisbjerg FC Logo Lisbjerg FC
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
14. - February 15 2015

Organisation
Hadsten Sports Klub
Place
Hadsten hallen og Voldum hallen
Postalcode
8370
City
hadsten og voldum
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview