Sparekassen Vendsyssel Cup

Brovst Idrætsforening og Sparekassen Vendsyssel  inviterer for 7. gang til Sparekassen Vendsyssel Cup i indendørsfodbold.

20-22. februar 2015 Brovst og ØAH hallen
 

I år udvider vi rækkerne med U 16 drenge samt dame- og herresenior.

Tilmelding i følgende rækker
 

U 5 Piger/drenge (2010)  
U 6 Piger/drenge (2009)  
U 7 Piger/drenge (2008)  
U 8 Piger (2007) U 8 Drenge (2007)
U 9 Piger (2006) U 9 Drenge (2006)
U 10 Piger (2005) U 10 Drenge (2005)
U 11 Piger (2004) U 11 Drenge (2004)
U 12 Piger - A eller B (2003) U 12 Drenge – A eller B (2003)
U 13 Piger - A eller B (2002) U 13 Drenge – A eller B (2002)
U 14 Piger - A eller B (2001)  U 14 Drenge – A eller B (2001)
U 15 Piger - A eller B (2000) U 15 Drenge – A eller B (2000)
 U 17 Piger - A eller B (98-99) U 16 Drenge – A eller B (1999)
U 19 Piger - A eller B (1996-97)  U 17 Drenge - A eller B (1998)
  U 19 Drenge – A eller B (1996-97)
Dame senior Herresenior A ( Serie 2 og op efter)
  Herresenior B (serie 3 og med efter)
   
  Oldboys (Fyldt 32 år)
  Veteraner (Fyldt 40 år)
  Superveteraner (Fyldt 45 år)

Stævnets afvikling
• For at opnå jævnbyrdige kampe er en del rækker opdelt i A- og B.
• Vær opmærksom på, at A-rækken er tiltænkt hold fra JBU´s A-rækker og de bedste hold fra B-rækkerne.
• Vi opfordrer klubberne til at være ærlige ved tilmelding.
• Ved for få tilmeldte hold vil A- og B-rækker blive slået sammen.
• Alle hold er garanteret 3 kampe.
• Et hold består af indtil 7 spillere – dog kun 5 spillere for U 5, U 6 og U 7 der spilles på tværs af banen.
• Max. 2 rækker som overlapper hinanden ved afviklingen.
• Der spilles med løbende tid.

Spilletid
7 minutter for U 5, U 6 og U 7.
10 minutter for øvrige rækker.

Spilleregler m.m.
• Der spilles efter JBU´s regler, herunder reglerne for aldersdispensation og deltagelse på flere hold.
• I U7, U8 og U9 desuden den regel, at piger må være et år ældre end drenge.
• Bemærk i U 5, U 6 og U 7 spilles der 3:3 (Jyske 3-bold) på minimål.
• U 8 spiller med 5 mand af gangen som i udendørs.
• Max. 7 spillere pr. hold i alle rækker dog kun 5 spillere i U 5, U 6 og U 7.
• Ved pointlighed afgøres 1. pladsen efter følgende:
o Indbyrdes opgør.
o Flest scorede mål.
o Færrest mål gået ind.
o Differencen mellem scorede mål og mål gået ind.
o Bedst af 3 straffespark.

Tilmelding
Senest tilmelding er søndag, den 8. februar 2015 på www.staevner.dk.

Link er her: http://staevner.dk/staevne/9168/sparekassen-vendsyssel-cup.aspx

Præmier
U 5 – U 11
• Der er en medalje til hver spiller.

U 12 – U 15
• 1. plads - Bowlingtur (7 personer) til det vindende hold samt en pokal (Kan ikke ombyttes til kontanter).
• Pokal til 2. pladsen i de rækker, hvor der spilles finaler.

U 16 - Superveteraner
• 1. plads – kr. 500,- samt en pokal (Kan ikke ombyttes til kontanter).
• 2. plads – kr. 300,- samt en pokal (Kan ikke ombyttes til kontanter).

Pris
Tilmeldingsgebyret udgør kr. 375,00 pr. hold dog U 5, U 6 og U 7 kr. 325,00.

Mad
Dame- og herresenior, Oldboys, Veteraner og Superveteraner spilles fredag aften med efterfølgende spisning.

Menu:
Pølsebord med sild og 1 snaps samt ostebord til dessert.
Pris kr. 75,- pr. person.

Spisning planlagt til ca. kl. 20:00 afhængig af puljerne kan tidspunktet svinge lidt.

Bestilling af fredagsspisning skal ske til jesperchr2003@yahoo.dk med angivelse af antal, klub, kontaktperson og mobilnr.

Betaling
• Betaling for deltagelse skal ske ved tilmelding samt angivelse af klub, antal hold, række, årgang og pige/dreng.
• Betaling af pølsebord (fredag) skal ske ved tilmelding af hold med angivelse af antal, klub og kontaktperson.
• Gebyret SKAL indbetales på reg.nr. 9070 – konto: 1622005693 ved tilmelding.

Stævneprogram
Stævneprogrammet forventes offentliggjort på www.brovstif.dk senest mandag, den 16. februar 2015.

Spørgsmål
Kan stilles til Jesper Christiansen, jesperchr2003@yahoo.dk, 2226 6231 eller læs mere på

http://www.brovstif.dk/user/index.php?klub_id=2567&sport=0&hold=0&page=5270
 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 14 - 2001 - Dreng Mixed 7 375 Søndag 7 0
U 6 - 2009 - Dr/Pi Mixed 5 325 Lørdag 6 0
U 7 - 2008 - Dr/Pi Mixed 5 325 Lørdag 10 0
U 8 - 2007 - Pige Mixed 7 375 Søndag 1 0
U 8 - 2007 - Dreng Mixed 7 375 Søndag 16 0
U 9 - 2006 - Pige Mixed 7 375 Lørdag 4 0
U 9 - 2006 - Dreng Mixed 7 375 Lørdag 14 0
U 10 - 2005 - Pige Mixed 7 375 Lørdag 5 0
U 10 - 2005 - Dreng Mixed 7 375 Søndag 17 0
U 11 - 2004 - Pige Mixed 7 375 Søndag 1 0
U 11 - 2004 - Dreng Mixed 7 375 Søndag 6 0
U 12 - 2003 - Pige Mixed 7 375 Søndag 3 0
U 12 - 2003 - Dreng Mixed 7 375 Søndag 12 0
U 13 - 2002 - Pige Mixed 7 375 Søndag 3 0
U 13 - 2002 - Dreng Mixed 7 375 Søndag 5 0
U 15 - 2000 - Pige Mixed 7 375 Lørdag 4 0
U 15 - 2000 - Dreng Mixed 7 375 Lørdag 10 0
U 17 - 1998 - Dreng Mixed 7 375 Lørdag 8 0
U 17 - 98-99 - Pige Mixed 7 375 Lørdag 4 0
U 19 - 96-97- Dreng Mixed 7 375 Lørdag 7 0
Old Boys - + 32 år Mixed 7 375 Fredag 1 0
Veteraner - + 40 år Mixed 7 375 Fredag 0 0
Superveter - + 45 år Mixed 7 375 Fredag 0 0
U 5 - 2010 - Dr/Pi Mixed 5 325 Lørdag 0 0
Damesenior Mixed 7 375 Fredag 2 0
Herresenior Mixed 7 375 Fredag 1 0
Herresenior Mixed 7 375 Fredag 0 0
U 14 - 2001 - Pige Mixed 7 375 Søndag 2 0
U 16 - 1999 - Dreng Mixed 7 375 Lørdag 1 0
U 19 - 96-97 - Pige Mixed 7 375 Lørdag 3 0

Signetud teams

U 14 - 2001 - Dreng 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Åbybro 1 B Åbybro
Åbybro 2 B Åbybro
LKB 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB 2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Team jj A Brovst IF Logo Brovst IF
Ulsted B Ulsted
Skovsgård A Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub

U 6 - 2009 - Dr/Pi 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BIF B Brovst IF Logo Brovst IF
Jetsmark U6 1 A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Jetsmark U6 2 A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Ørebro C Ørebro
Biersted Biersted IF Logo Biersted IF
Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub

U 7 - 2008 - Dr/Pi 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Jetsmark IF 1 B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Jetsmark IF 2 B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
De 3 måske 4 B Ulsted Boldklub
BTI Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
Jetsmark U7 Piger A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Vadum IF B Vadum IF Logo Vadum IF
Vadum IF 2 B Vadum IF Logo Vadum IF
Biersted Biersted IF Logo Biersted IF
Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
BTI 2 Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF

U 8 - 2007 - Pige 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub

U 8 - 2007 - Dreng 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Aabybro 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aabybro 1 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
FC United Thisted FC Logo Thisted FC
FC SKILLS A Brovst IF Logo Brovst IF
Morten og Michaels drenge&piger B Ulsted Boldklub
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
jetsmark if Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
NB 1 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
NB 2 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Skovsgaard Boldklub B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Ik Vest B I.K.Vest Logo I.K.Vest
Brønderslev U8 drenge B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Trekroner IF Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98

U 9 - 2006 - Pige 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brovst Pigerne C B.I.F. ØHIK
Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
IF Fremad Nørhalne C Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne

U 9 - 2006 - Dreng 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BIF/ØHIK Brovst IF Logo Brovst IF
Drengene fra Ulleren Ulsted Boldklub
Ørebro C Ørebro
Skovsgaard Boldklub B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Nubi B NUBI Logo NUBI
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hjallerup IF 1 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup IF 2 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Trekroner IF Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98
LKB LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
IF Fremad Nørhalne B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
Thisted FC Thisted FC Logo Thisted FC

U 10 - 2005 - Pige 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skovsgaard Boldklub B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Brovst Pigerne B.I.F. ØHIK
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U 10 - 2005 - Dreng 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AaiF A Aabybro IF Logo Aabybro IF
AaiF B Aabybro IF Logo Aabybro IF
U10 (2) C Brovst IF Logo Brovst IF
U10 (1) C Brovst IF Logo Brovst IF
Ørebro B Ørebro
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Jetsmark IF 1 B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Jetsmark IF 2 C Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Hals Hals Forenede Sportsklubber Logo Hals Forenede Sportsklubber
Vodskov IF B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Grindsted-drengene C Grindsted gsk
NUBI B NUBI Logo NUBI
skalborg C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Trekroner IF Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98
Fjerritslev IF C Fjerritslev IF

U 11 - 2004 - Pige 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U 11 - 2004 - Dreng 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Saltum IF C Saltum IF Logo Saltum IF
BIF/øhik/sb 1 B Brovst IF Logo Brovst IF
BIF/øhik/sb 2 B Brovst IF Logo Brovst IF
BIF/øhik/sb 3 B Brovst IF Logo Brovst IF
Trekroner IF Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98

U 12 - 2003 - Pige 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SIV B Saltum IF Logo Saltum IF
Skovsgård B Skovsgård

U 12 - 2003 - Dreng 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Team Cold Hawaii A
Team Fantasy Football B Brovst IF Logo Brovst IF
Team Dream Football B Brovst IF Logo Brovst IF
Saltum IF B Saltum IF Logo Saltum IF
ørebro C Ørebro
Biersted IF Biersted IF Logo Biersted IF
Thorup-Klim Boldklub B Thorup-Klim Boldklub Logo Thorup-Klim Boldklub
Trekroner IF Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98
Frøstrup-Hannæs B Frøstrup-Hannæs if

U 13 - 2002 - Pige 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Aabybro IF B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Biersted/Nørhalne IF B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne

U 13 - 2002 - Dreng 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Jetsmark IF B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
BIF/ØHIK A Brovst IF Logo Brovst IF
BIF/ØHIK B Brovst IF Logo Brovst IF
BIF/ØHIK 1 B Brovst IF Logo Brovst IF
IF Fremad Nørhalne B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne

U 15 - 2000 - Pige 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BIF/ØHIK B Brovst IF Logo Brovst IF
Fortuna Hjørring A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Humlebierne B Skovsgård Boldklub
Biersted/Nørhalne IF B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne

U 15 - 2000 - Dreng 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
TKB B Thorup-Klim Boldklub Logo Thorup-Klim Boldklub
Trekroner IF A Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98
Trekroner IF B Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98
Dream Team A
Auto Nik B Auto Nik

U 17 - 1998 - Dreng 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SIV C Saltum IF Logo Saltum IF
Smiff B SMIFF Logo SMIFF
Blå hold B Rebild Syd
Gul Hold A Rebild Syd
Skovsgaard Boldklub B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Ik vest B I.K.Vest Logo I.K.Vest
Ørebro A Ørebro

U 17 - 98-99 - Pige 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Illuminati B
BIF/ØHIK B Brovst IF Logo Brovst IF
Fortuna Hjørring A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Biersted/Nørhalne IF A Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne

U 19 - 96-97- Dreng 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Smiff B SMIFF Logo SMIFF
små sure B
Ik vest B I.K.Vest Logo I.K.Vest
Ørebro A Ørebro
Brovst IF A Brovst IF Logo Brovst IF
de små sure rivaler B

Old Boys - + 32 år 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Brovst IF A Brovst IF Logo Brovst IF

Veteraner - + 40 år 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Superveter - + 45 år 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U 5 - 2010 - Dr/Pi 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Damesenior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Herresenior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Herresenior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U 14 - 2001 - Pige 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U 16 - 1999 - Dreng 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 19 - 96-97 - Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
20. - February 22 2015

Organisation
Brovst IF
Place
Sport og Kulturcenter Brovst (Brovst hallen)
Address
Damengvej 2
Postalcode
9460
City
Brovst
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Sparekassen Vendsyssel Cup map

Tournament overview