Møns FKs fastelavnsstævne 2015

Så skal der igen spilles skørt fodbold og ”sparkes Katten af Tønden” og i år bliver det endnu mere festligt. Vi er klar over du sikkert holder Vinterferie, men det skal da ikke forhindre dig i at spille en god gang indefodbold, med masser af skøre påhit.


Lørdag 14/2 2015 i Møns Hallerne,
Platanvej 40, 4780 Stege

 

  • Minimum 1 person pr. hold skal være udklædt
  • Scoring i første- og sidste minut tæller dobbelt
  • Mixed (drenge- & pige) hold er tilladt
  • Pigescoring tæller 2 mål
  • Hovedstødsmål tæller 3 mål
  • Selvmål giver udvisning til næste scoring
  • Rene pigehold kan stille op i drengerækken i en årgang under pigernes egen årgang – fx rent pige hold U11, må stille i drengerække U10
  • Bedst udklædte hold i hver række præmieres
  • Andre skøre regler forbeholdes offentliggjort på stævnedagen !

Der spilles i rækkerne (kun B og C hold)

U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14 og U15

og selv prisen for at deltage er skør. Det koster kun kr 450,- pr hold, men tilmelder din klub 3 eller flere hold, falder prisen til kr 350,- pr hold.

Du skal ikke melde til på grund af præmierne – selvom de naturligvis også er skøre – men fordi du gerne vil deltage i et skørt fodboldarrangement. Alle spillere i rækkerne U6 til og med U10 præmieres.

Skynd dig at tilmelde dit hold, og husk det inden 3. februar 2015.
”Bolde op, Bolde ned, Bolde i min mave – Hvis du ikke melder til, så laver vi ballade”.

Der afvikles Tøndeslagning for rækkerne U6 til og med U10.

Indbetaling til: Reg. nr. 6140 Konto nr. 4106348

På hjemmside klik her

De allerskøreste fodboldhilsner og på gensyn fra Møns FK
 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-15 drenge Mixed 6 450 5 0
U-15 piger Mixed 6 450 0 0
U-15 piger/drenge Mixed 6 450 0 0
U-14 piger Mixed 6 450 1 0
U-14 drenge Mixed 6 450 3 0
U-14 piger/drenge Mixed 6 450 0 0
U-13 drenge Mixed 6 450 8 0
U-13 piger Mixed 6 450 0 0
U-13 piger/drenge Mixed 6 450 0 0
U-12 drenge Mixed 6 450 8 0
U-12 piger Mixed 6 450 0 0
U-12 piger/drenge Mixed 6 450 0 0
U-11 drenge Mixed 6 450 3 0
U-11 piger Mixed 6 450 0 0
U-11 piger/drenge Mixed 6 450 0 0
U-10 drenge Mixed 6 450 4 0
U-10 piger Mixed 6 450 0 0
U-10 piger/drenge Mixed 6 450 0 0
U-9 piger Mixed 6 450 1 0
U-9 piger/drenge Mixed 6 450 0 0
U-9 drenge Mixed 6 450 7 0
U-8 drenge Mixed 6 450 0 0
U-8 piger Mixed 6 450 0 0
U-8 piger/drenge Mixed 6 450 0 0
U-7 drenge Mixed 6 450 4 0
U-7 piger Mixed 6 450 1 0
U-7 piger/drenge Mixed 6 450 1 0
U-6 drenge Mixed 6 450 2 0
U-6 piger Mixed 6 450 0 0
U-6 piger/drenge Mixed 6 450 3 0

Signetud teams

U-15 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Old Boys C
Møns FK B Møns FK Logo Møns FK
Jans vilde dyr B

U-15 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-14 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Møns FK B Møns FK Logo Møns FK

U-14 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Møns FK B Møns FK Logo Møns FK

U-14 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jorden Rundt B
MFK "Golden Stars" Møns FK Logo Møns FK
Suså IF 1 B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Suså IF 2 C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Nyråd sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U-13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Crazy Boyz B Møns FK Logo Møns FK
Skæve Ben & Lange Arme
Vordingborg IF (HVID) B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF (BLÅ) B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF (GÅSETÅRN) B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF Bjørnebanden B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Haslev FC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U-12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Møns FK B Møns FK Logo Møns FK
Lønborgs Dream Team C Møns FK Logo Møns FK
Sydsjællands Låseservice C Næstved IF Logo Næstved IF

U-11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bosen Boy's B
MFK vs MESSI B Møns FK Logo Møns FK
Østmøn B Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub

U-10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-9 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ørslev GIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Batmobilerne Næstved Næstved IF Logo Næstved IF
U9-4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
rishøj hvid B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
rishøj blå C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub

U-8 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fk grøn FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk rød FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Saksen's Drenge B Møns FK Logo Møns FK
Warmings Disco Boys B Møns FK Logo Møns FK

U-7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 piger/drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ørslev Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-6 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bomberne B
Ørslev Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 piger/drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Fk 05 gul FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Bomberne B Mfl

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
February 14 2015

Organisation
Møns FK
Place
Møns Hallerne
Address
Platanvej 40
Postalcode
4780
City
Stege
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Møns FKs fastelavnsstævne 2015 map

Tournament overview