Kerteminde Cup 2015

Til udendørs fodboldstævne på Kerteminde Stadion den 26. – 27. juni - 28. juni 2015. LUKKET FOR TILMELDING 

Kære træner/leder,

Kerteminde Boldklub  har hermed fornøjelsen af, at byde velkommen til fodboldstævne i
Kerteminde.

Kerteminde Cup er andet og mere end fodbold. Det er også kammeratskab og festligt samvær med
aktiviteter for hele familien.

Kerteminde Stadion er rigtigt godt beliggende, direkte ved Kerteminde Fjord

Forældrecampingen er lige ved siden af stadion og med udsigt over fjorden.

Kerteminde Stadion er særdeles overskueligt og et perfekt sted for børn og voksne.

Vi vil bestræbe os på at gøre Kerteminde Cup til både pigernes & drengenes cup.

Det er vigtigt for os, at pigerne og drengene får en god oplevelse med fodbolden, kammeraterne og
forældrene.
 
NB - der afholdes ikke Triathlon i byen samme weekend i 2015


Lidt om aktiviteterne Info.

Der er guldmedaljer til alle spillere på alle hold, og pokal til det vindende hold i alle
rækker.

Hvis tilmeldingerne er til det, vil vi spille i A- og B rækker i samtlige årgang. Husk at skrive
hvilken række holdet spiller i til dagligt.

Pigerne spiller i U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14 & U15

Drengene spiller i U8, U9, U10-5 mands, U10-8 mands, U11, U12, U13, U14 & U15.

Som noget nyt vil vi prøve at få arrangeret en-dagsstævne for U7 Mix på vores nye multibane.

Dette afvikles lørdag med start omkring kl. 10.00 - efter fælles optog fra byen(hvis man har lyst) og indmarchen på Kerteminde Stadion

Alle hold er garanteret min. 4 kampe.

Der spilles efter "gamle" rækker.

Overnatninger.

Foregår både i hallen ved stadion samt på Kerteminde Skolerne.

Får man lyst til en dukkert, så ligger Kertemindes to dejlige badestrande også kun ca 10 minutters
gang fra skole eller fodboldbaner.
 

Lidt om det praktiske.

Tilmeldingsgebyr pr. hold kr. 950,-


Der indbetales på bankkonto Nordfyns Bank

Reg. 6864

Konto 0001070385

IBAN NR.: DK6568640001070385
SWIFT: NSBKDK21

EKSTRA PLADSER - FÅ DAGE TILBAGE  !!!

 

Seneste tilmelding og betaling af holdgebyr den 15. maj 2015 -  dette gælder også overnatning/forplejning.


Husk at oplyse klubnavn og hold på indbetalingen samt id nr. fra stævner.dk



Deltagere:

A- kort kr. 500,00 pr person med fuld forplejning fra fredag aften til og med søndag middag og overnatninger alle dage.


Deltagere tilmeldinger ske via http://www.kertemindecup.dk

1 leder er gratis med ved 5 og 8 mands
2 leder er gratis ved 11 mandshold

Indbetaling for deltagerkort senest den 15 maj 2015.

Holdgebyr ved afbud refunderes ikke efter 15. maj.

Bedes overføres på bankkonto i Nordfyns bank
Reg. 6864
Konto 0001070385

IBAN NR.: DK6568640001070385
SWIFT: NSBKDK21
 

Spørgsmål til:

Stævnekoordinator

Jan Aarenstrup

Tlf. 61 55 04 24

email: kertemindecup15@gmail.com
 

Camping:

Campingpladser á kr. 400,-

Der indbetales på bankkonto nr. 6864 0001070393
IBAN: 4368640001070393

Tilmeldinger til camping plads via www.kertemindecup.dk


Begrænset antal pladser.

Spørgsmål om camping til på mail: campingkbcup15@gmail.com
 

Isabella Aarenstrup

Tlf. 40 46 52 02
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 8 Piger Mixed 10 950 2 0
U 9 Piger Mixed 10 950 5 0
U 10 Piger Mixed 10 950 3 0
U 11 Piger Mixed 13 950 3 0
U 12 Piger Mixed 13 950 6 0
U 13 Piger Mixed 13 950 6 0
U 14 Piger Mixed 13 950 8 0
U10 Dr. 8 mands Mixed 13 950 11 0
U 15 Piger Mixed 13 950 2 0
U 8 Drenge Mixed 10 950 18 0
U 9 Drenge Mixed 10 950 25 0
U 10 Drenge Mixed 10 950 8 0
U 11 Drenge Mixed 13 950 35 0
U 12 Drenge Mixed 13 950 19 0
U 13 Drenge Mixed 13 950 10 0
U 14 Drenge Mixed 16 950 14 0
U 15 Drenge Mixed 16 950 6 0
U 7 MIX Mixed 5 250 enkeltdags stævne 7 0

Signetud teams

U 8 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI

U 9 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Glamsbjerg B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Årslev pigerne B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Nørre Aaby IK C Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
Munkebo BK B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 10 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nr.Lyndelse/søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
Morud IF A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U 11 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Glamsbjerg B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Lunderskov Piger U11 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U 12 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Glamsbjerg B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Kerteminde Boldklub B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Nr.Lyndelse/søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
Kerteminde Boldklub 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 13 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvidebæk IF B Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Greve C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Viby IF C
Båring GF B Båring Gymnastikforening Logo Båring Gymnastikforening
Munkebo BK A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 14 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Glamsbjerg B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Glamsbjerg B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
SB B Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
FC Quinder B Brenderup IF Logo Brenderup IF
Lunderskov Piger U14 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
n.i.k pigerne B Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK

U10 Dr. 8 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Nr.Lyndelse/søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Lunderskov Drenge U10 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
MGBK blå B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Engum Ul B Engum UI Logo Engum UI

U 15 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nr.Lyndelse/søby A Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Kerteminde B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 8 Drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvidebæk C Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
BK Friheden 1 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Greve E B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 2 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
FIF1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
FIF 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Ryslinge BK C Ryslinge Boldklub Logo Ryslinge Boldklub
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Ålholms "ynglinge" C Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm B B Ålholm If Logo Ålholm If
KB C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 9 Drenge 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjæverskov Blå B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov Orange B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Hornsyld IF C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Glamsbjerg B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Glamsbjerg C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Middelfart blå A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart pink B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart grøn C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup A C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup B C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Gørlev 1 B Gørlev Idrætsforening
gørlev 2 C Gørlev Idrætsforening
Odense KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Odense KFUM C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
SB B Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Bjæverskov Hvid B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Ålholm A B Ålholm If Logo Ålholm If
Holmens Sønner B Dalby IF Logo Dalby IF
KB1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 10 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Ålholm C Ålholm If Logo Ålholm If
KB2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 11 Drenge 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve U11-2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Værløse 1 C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
værløse 2 C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
GVI 1 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
gvi 2 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
FC Storebælt B FC Storebælt Logo FC Storebælt
Skjold 2004 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Nr.Lyndelse/søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Ryslinge BK C Ryslinge Boldklub Logo Ryslinge Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Baaring C Båring Gymnastikforening Logo Båring Gymnastikforening
SB B Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
BSV Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Ålholm B C Ålholm If Logo Ålholm If
Herlufsholm B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Lunderskov Drenge U11 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Sanderum Boldklub A A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub B B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Ålholm A B Ålholm If Logo Ålholm If
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 2 B Herning Fremad Logo Herning Fremad

U 12 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvidebæk IF C Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Glamsbjerg B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Havdrup A Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Hornsyld If B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Nr.Lyndelse/søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Herfølge 3 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Ålholm B C Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm A C Ålholm If Logo Ålholm If
DIF/EUI A Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
EUI/DIF B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
KB1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KFUM,s BK B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Langeskov B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U 13 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvidebæk IF B Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Humlebæk B Humlebæk
Herfølge 02-4 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Lunderskov Drenge U13 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Munkebo boldklub B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Marienlyst Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Langeskov B Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 14 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Nr.Lyndelse/søby A Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
SB B Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Ålholm B Ålholm If Logo Ålholm If
KE Fodbold B Krarup/Espe SG og I
Klinte Grindløse IF A Klinte Grindløse IF Logo Klinte Grindløse IF
Odder B Odder OIGF
Engum UI A Engum UI Logo Engum UI
Engum UI C Engum UI Logo Engum UI
Båring GF B Båring Gymnastikforening Logo Båring Gymnastikforening
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF

U 15 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Kammeraterne B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Glamsbjerg A Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Glamsbjerg B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Nr.Lyndelse/søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Sørens drenge A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold

U 7 MIX 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: enkeltdags stævne

Teamname LVL Logo Club
Fjordager 1 Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 3 Fjordager IF Logo Fjordager IF
KB 1 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 2 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 3 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Dalby Dalby IF Logo Dalby IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
26. - June 28 2015

Organisation
Kerteminde Boldklub
Place
Kerteminde Stadion
Address
Enggade 19
Postalcode
5300
City
Kerteminde
Sport
Soccer
Type
Unknown
Kerteminde Cup 2015 map

Tournament overview