Østjylland Open - Fodboldfabrikken Århus

?STJYLLAND OPEN i indefodbold 22. Marts 2015 AIA Tranbjerg og Fodboldfabrikken byder velkommen til ?rets sidste indefodboldturnering. Vi gentager sidste ?rs fantastiske slut-st?vne i en endnu forbedret udgave. Vi har udviddet med U11 og U12 og samtidig spiller vi niveau-opdelt i drenger?kkerne fra U8 til U12. Der forventes at man stiller med f?rste hold i A r?kken, hvis man skal stille op i B-r?kken ogs?. Sidste ?r m?tte vi melde total udsolgt ret hurtigt og da vi har begr?nset rammer kan vi kun tilr?de hurtig tilmelding og betaling, s? i sikre jer pladsen til den store indefinale. Vi spiller 4 mod 4 med max 2 udskiftere, der er bander/net hele vejen rundt om banerne, s? bolden hele tiden er i spil. Alle er garanteret min. 4 kampe samt en flot pr?mie ! Her er link til tv klip fra sidste ?rs turnering: https://www.youtube.com/watch?v=m_YDwgOPs0c Tilmeldingen er f?rst endelig n?r betalingen er modtaget. Der skal indbetales til: 7110-0001963529 Vi gl?der os til at se en masse glade b?rn og voksne til en uforglemmelig dag. Med sportslig hilsen AIA Tranbjerg og Fodboldfabrikken Kontakt:madsw@nordistic.com Hovedsponsor: Jydsk Emblem Fabrik - vi pr?mierer sporten
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Drenge A Mixed 6 400 7 1
U9 Drenge B Mixed 6 400 11 0
U8 Drenge A Mixed 6 400 23 3
U8 Drenge B Mixed 6 400 29 2
U7 Drenge Mixed 6 400 21 5
U6 Drenge Mixed 6 400 18 0
U12 Piger Mixed 6 400 8 0
U11 Piger Mixed 6 400 5 1
U10 Drenge A Mixed 6 400 4 0
U12 Drenge A Mixed 6 400 2 0
U12 Drenge B Mixed 6 400 0 0
U11 Drenge A Mixed 6 400 2 0
U10 Drenge B Mixed 6 400 10 1
U10 Piger Mixed 6 400 1 0
U9 Piger Mixed 6 400 0 0
U8 Piger Mixed 6 400 0 0
U11 Drenge B Mixed 6 400 8 1

Signetud teams

U9 Drenge A 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BGIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
ATI fodbold A
Virup 1 A Virup IF Logo Virup IF
Stensballe ik 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK

U9 Drenge B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornsyld IF 1 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Buy Best Solution B
HIF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
sportigan B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Lyseng 3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Virup 2 B Virup IF Logo Virup IF
studstrup B studstrup
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U8 Drenge A 18 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østbirk A Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
BIF-A A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
IF Lyseng A 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Bmi A A Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
IF Lyseng A 2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng A 3 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
tmg a A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
tmg b B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Lystrup IF 1-A A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Romalt IF 1 A Romalt IF Logo Romalt IF
Team DRØN A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hovedgård IF A A Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
AIA Tranbjerg 1 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VIK1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK

U8 Drenge B 22 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Horsens KFUM 2 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Stautrup 2 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
BIF-B B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Freja 2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Bmi B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
IF Lyseng B B IF Lyseng Logo IF Lyseng
BIF-B2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Lystrup IF 2-B B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 3-B B Lystrup IF Logo Lystrup IF
solbjerg 1 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Romalt IF 2 B Romalt IF Logo Romalt IF
HEI Turbo B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI´s hurtige drenge B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Stautrup 1 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Hovedgård IF B B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
AIA Tranbjerg 4 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 5 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 3 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Vri2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
VIK2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK

U7 Drenge 15 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brabrand IF B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
ASA3 A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
solbjerg 1 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
ASA1 A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA2 A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 4 IF Lyseng Logo IF Lyseng
HSK (1) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK (2) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hørning 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
AIA Tranbjerg 1 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 2 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg

U6 Drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tranbjerg 1 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Tranbjerg 2 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
HEI U6 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
ASA1 A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA2 A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
STIF B Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
TST 1 tst/Sabro Logo tst/Sabro
TST 2 tst/Sabro Logo tst/Sabro
TST 3 tst/Sabro Logo tst/Sabro
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Galten FS A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Brabrand if 2 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand if 1 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U12 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIA. 2 B AIA-Tranbjerg
Stensballe A Stensballe IK Logo Stensballe IK
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
AIA. 1 B AIA-Tranbjerg
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U11 Piger 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U11 Stars A
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
FC Horsens H A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens C B FC Horsens Logo FC Horsens

U10 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BMI A BMI
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
FC Horsens A A FC Horsens Logo FC Horsens

U12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge B 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
BMI1 B BMI
FC Horsens B1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Bredballe if 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe if 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Brabrand 2 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand 1 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U10 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge B 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Låsby B 1 B Låsby B
Låsby 2 B Låsby B
Grejs B Grejs IF Logo Grejs IF
ASA 1 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA 2 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
March 22 2015

Organisation
IF AIA Tranbjerg
Place
Fodboldfabrikken
Address
Ceres Allé 1
Postalcode
8000
City
Aarhus C
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview