Åbne Århus Mesterskab Ude 2015

 

Så er det snart tid til at finde det bedste fodboldhold i Århus.


Vi gentager successen fra sidste år og afholder ÅM ude igen.

Det afholdes i weekenden 20-21. juni 2015 på HEI’s baneanlæg i Skæring.

Alle hold spiller minimum 3 kampe og alle rækker spilles færdige samme dag.

Resultater af alle kampe kan ses på nettet løbende (live opdatering).


Præmier:
Alle deltagere modtager en personlig præmie
Der er præmier til nr. 1 og 2, samt deltagerne i begge semifinaler
Mestrene bliver iført den eftertragtede vinder T-shirt
Der vil være konkurrencer under stævnet med fine præmier
Der er pokal til finalens bedste spiller i alle rækker


Tilmelding:
Der er plads til 8 hold i hver række, så tilmelding sker efter ”først-til-mølle-princippet”
Angiv klub, hold og evt. niveau på følgende måde: Klubnavn efterfulgt af D (for drenge) eller P (for piger) efterfulgt af række og eventuelt niveau (eksempelvis HEI DU13B).
Betaling indsættes på konto i Djurslands Bank, reg. nr. 7264 konto nr. 1108153 (se priser næste side)
Tilmelding er først gyldig når betaling er modtaget.
Seneste tilmelding/betaling er fredag 22. maj 2015

Kampprogram:
Kampprogram sendes til alle tilmeldte og kan hentes på www.hei-fodbold.dk, samt på Staevner.dk
Spørgsmål kan sendes til email: HEI-Fodbold@outlook.dk
Se næste side for regler omkring tilmelding.


Stævneinformation:
Vi spiller således:
Holdgebyr for 5 mands hold er 550 kr. og max. 8 spillere. Heraf 1 kvartalsspiller. 

Holdgebyr for 8 mandshold er 750 kr. og max. 11 spillere. Heraf 2 kvartalsspillere.

Der spilles i A og B rækker for alle drenge årgange. Hos pigerne er der ikke niveau inddeling.

Der spilles 2 x 12 min. i alle rækker.

Regler for deltagelse:
• Rækker uden niveau deling: Hver klub må tilmelde 1 hold, gerne det stærkeste.

• A og B rækkerne, årgange der spiller 5:5 og 8:8
Hver klub må tilmelde 1 hold i A og 1 hold i B. Såfremt der kun tilmeldes 1 hold, skal det tilmeldes i A.

• Alle spillere skal være medlem af klubben og spilleberettiget i henhold til DBU Jyllands regler.

Det er ikke muligt at lave holdsamarbejde ved ÅM.


Vi ses i juni til en masse lækker fodbold!!
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Piger U8 Mixed 8 550 Lørdag 2 0
Piger U9 Mixed 8 550 Lørdag 5 0
Piger U10 Mixed 8 550 Lørdag 4 0
Piger U11 Mixed 11 750 Søndag 1 0
Piger U12 Mixed 11 750 Søndag 1 0
Piger U13 Mixed 11 750 Søndag 2 0
Drenge U7 Mixed 8 550 Lørdag 8 0
Drenge U7 Mixed 8 550 Lørdag 8 0
Drenge U8 Mixed 8 550 Lørdag 9 0
Drenge U8 Mixed 8 550 Lørdag 8 0
Drenge U9 Mixed 8 550 Søndag 8 0
Drenge U9 Mixed 8 550 Søndag 5 0
Drenge U10 Mixed 8 550 Søndag 8 0
Drenge U10 Mixed 8 550 Søndag 6 0
Drenge U11 Mixed 11 750 Lørdag 6 0
Drenge U11 Mixed 11 750 Lørdag 6 0
Drenge U12 Mixed 11 750 Søndag 7 0
Drenge U12 Mixed 11 750 Søndag 6 0
Drenge U13 Mixed 11 750 Lørdag 2 0
Drenge U13 Mixed 11 750 Lørdag 2 0

Signetud teams

Piger U8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lyseng1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng

Piger U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
hei 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
solens piger A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Snakkehovederne B Lystrup IF Logo Lystrup IF
TMG A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

Piger U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup if B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
VIK A VIK

Piger U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

Piger U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BMI pigerne B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening

Piger U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

Drenge U7 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Virup IF 1 A Virup IF Logo Virup IF
ASA1 A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Skødstrup SF A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
AIA 1 - U7 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Lyseng A A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hornslet if 1 A Hornslet IF Logo Hornslet IF

Drenge U7 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Virup IF 2 B Virup IF Logo Virup IF
ASA2 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Skødstrup SF B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
AIA 2 - U7 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Lyseng B B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hornslet if 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF

Drenge U8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
AIA Tranbjerg A A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AGF 1 A Århus GF Logo Århus GF
If Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skødstrup sf A
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF

Drenge U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
AIA Tranbjerg B B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AGF 2 B Århus GF Logo Århus GF
IF Lysen B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skødstrup sf B
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Brabrand-drengene B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

Drenge U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup DU9A A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Aabyhøj IF A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Sif A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
VIK A VIk

Drenge U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup DU9B B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng

Drenge U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Brabrand 1 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
VRI A A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hornslet 1 A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
IF Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Vik A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Aarhus Fremad A Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad

Drenge U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AGF B Århus GF Logo Århus GF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Brabrand if B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
VRI B B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hornslet if 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Overlund GF B Overlund GF Logo Overlund GF

Drenge U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
BIF A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

Drenge U11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lyseng A2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Aarhus Fremad B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad

Drenge U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
VRI-1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hot Spurs A Lystrup IF Logo Lystrup IF
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Åbyhøj A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
AGF A Århus GF Logo Århus GF

Drenge U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Åbyhøj B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
IF. Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen

Drenge U13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HEI DU13A A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
AIA/Tranbjerg 1 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg

Drenge U13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HEI DU13B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
AIA/Tranbjerg 2 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
20. - June 21 2015

Organisation
Hjortshøj Egaa IF
Place
HEI Fodbold
Address
Skæring Skolevej 200
Postalcode
8250
City
Egå
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview