DGI Engum Cup

I forbindelse med Engum UI's store sommerfest afholder Engum UI i samarbejde med DGI Sydøstjylland et hyggeligt breddefodboldstævne for piger og drenge. Sidste år var der 75 hold tilmeldt og det antal håber vi at stikke i år! 

EN SJOV DAG MED FODBOLD OG FÆLLESSKAB

DGI ENGUM CUP 2015

Holdene inddeles efter niveau, så notere venligst om dit hold er A, B eller C-niveau.

Der kan tilmeldes i følgende rækker: 

8-mands:

U12 drenge 

U12 piger 

5-mands:

U11 drenge 

U10 drenge

U10 piger

U9 drenge

U8 drenge

U8 piger

3-mands:

U7 drenge/mix

U6 drenge/mix

TILMELDINGSFRIST: 27. maj.

Yderligere info: Kontakt Peter Kristensen, DGI - peter.kristensen@dgi.dk 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12dr - 8m Mixed 11 450 6 0
U12pi - 8m Mixed 11 450 8 0
U11dr - 5m Mixed 8 350 2 0
U10dr - 5m Mixed 8 350 9 0
U9dr - 5m Mixed 8 350 23 0
U8dr - 5m Mixed 8 350 23 0
U7 - 3-bold Mixed 6 250 17 0
U10pi - 5m Mixed 8 350 8 0
U6 - 3-bold Mixed 6 250 13 3
U8pi - 5m Mixed 8 350 2 0

Signetud teams

U12dr - 8m 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Taulov/Skærbæk IF A Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
SS Skjold Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI

U12pi - 8m 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Hedensted if B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Juelsminde IF B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Mejrup U-11 B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI

U11dr - 5m 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BGIF 1 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U10dr - 5m 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe if C2 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe if C1 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
VSF-B B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Bredballe if B1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Engum UI 1 A Engum UI Logo Engum UI
Engum UI 2 B Engum UI Logo Engum UI
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
VSF-C C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Bredballe if B2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U9dr - 5m 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Jelling fs B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
vejle fc C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Vinding SF 4 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Young Boys A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
SS Skjold A Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Hornsyld IF C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Vi gir den gas B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Vinding SF 5 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 3 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Team Goalshow B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Engum UI C Engum UI Logo Engum UI
Engum UI A Engum UI Logo Engum UI
Løsning IF 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
Løsning IF 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Skibet IF Skibet IF Logo Skibet IF
Taulov-Skærbæk 2 C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Taulov-Skærbæk 1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
SSIF B Smidstrup-Skærup Idrætsforening Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening

U8dr - 5m 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Skibet IF 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Lindved-Grejsdalen 2 C Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Lindved-Grejsdalen 1 B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Engum UI Engum UI Logo Engum UI
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Sole IF B Sole IF Logo Sole IF
BIF 2 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
BIF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vinding SF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 3 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VInding SF 4 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U7 - 3-bold 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Rårup B Rårup GIF Logo Rårup GIF
KB2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Smidstrup-Skærup IF 1 Smidstrup-Skærup Idrætsforening Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening
Smidstrup-Skærup IF 2 Smidstrup-Skærup Idrætsforening Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening
Egebjerg 1 Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg 2 Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
SIK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Daugård IF 1 Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
JIF Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI

U10pi - 5m 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Girlpower B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Gauerslund 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Hedensted Hardhitters B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Green Girls B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Gauerslund 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI

U6 - 3-bold 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rårup 1 A Rårup GIF Logo Rårup GIF
Rårup 2 C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Bredballe IF C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Lindved GF B Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
BNY Elektronik B Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Smidstrup-Skærup IF 1 Smidstrup-Skærup Idrætsforening Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening
Engum UI Engum UI Logo Engum UI
Smidstrup-Skærup IF 2 Smidstrup-Skærup Idrætsforening Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening
Engum UI Engum UI Logo Engum UI
Stouby GIF Stouby GIF Logo Stouby GIF

U8pi - 5m 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Engum UI Engum UI Logo Engum UI
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 14 2015

Organisation
Engum UI
Place
Engum Stadion
Address
Engum Møllevej 7
Postalcode
7120
City
Vejle Øst
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview