HIK MIKRO CUP

 HIK MIKRO CUP
SØNDAG d. 15. FEBRUAR


Hellerup Idræts Klub afholder søndag d. 15. februar vores sidste indendørsstævne i denne vinter med turneringen HIK MIKRO CUP. Turneringen er for U5-U8 hold, hvor de mindste spiller 3v3 og de ældste 5v5. Vi vægter spilletid højt, hvorfor alle hold som udgangspunkt vil få mindst 5 kampe.

De tilmeldte hold vil såvidt muligt blive fordelt på 6-holdspuljer, hvor alle mødes internt. Der vil være medaljer til samtlige deltagere.

STARTTIDSPUNKTER

3v3 - halv håndboldbane
09.00: U5/2010 & U6/2009 B/C (pulje 1)
10.20: U6/2009 A & U6/2009 B/C (pulje 2)
11.40: U7/2008 A & U7/2008 B/C

5v5 - fuld håndboldbane
13.15: U8 A
15.15: U8 B

RÆKKER & ANTAL PLADSER

U5/2010: 6 pladser
U6/2009 A: 6 pladser
U6/2009 B/C: 12 pladser
U7/2008 A: 6 pladser
U7/2008 B/C: 6 pladser

U8/2007 A: 6 pladser
U8/2007 B: 6 pladser

TILMELDING & PRIS

U5-U7, 3v3: 300 kroner pr. hold
U8, 5v5: 450 kroner pr. hold

Når holdet er bekræftet på staevner.dk bedes I indbetale deltagergebyret på følgende konto med tydelig angivelse af hold ID samt hold navn fra staevner.dk:

Reg.nr.: 5478
Konto.nr.: 0900728

KONTAKT

Claus Jørgensen
Claus.dj@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 (2010) Mixed 3 300 Søndag formiddag 17 0
U6 (2009) B/C Mixed 3 300 Søndag formiddag 16 1
U6 (2009) A Mixed 3 300 Søndag formiddag 9 0
U7 (2008) A Mixed 3 300 Søndag middag 7 0
U7 (2008) B/C Mixed 3 300 Søndag middag 9 2
U8 (2007) A Mixed 5 450 Søndag eftermiddag 8 1
U8 (2007) B Mixed 5 450 Søndag eftermiddag 13 4

Signetud teams

U5 (2010) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB D Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
A.G.F. Hviiee A Aakanden GF Logo Aakanden GF
U5 A Løverne
BSF U5 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Ishøj Bk C Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub

U6 (2009) B/C 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HIK Eagles B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FC Holte B FC Holte Logo FC Holte
B1903 1 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 2 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 3 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Farum 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 Amager C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Glostrup B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Ishøj Bk C Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
HIK Bears B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB U6A 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U6 (2009) A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HIK Lions A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Kloagger A
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
A.G.F. Hvid A Aakanden GF Logo Aakanden GF
farum 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Greverne A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FBI A Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
HIK Bulldogs A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U7 (2008) A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
HIK 08 Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
HIF 1 A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
BSV 2008 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
SIF 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U7 (2008) B/C 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
B 93 OD Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B 93 OD 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HUI gult hold B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
TFF Tårnby FF Logo Tårnby FF
Kb Barca Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U8 (2007) A 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HIK 07 A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Espergærde if A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Husum 1 A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B93 rune A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 (2007) B 6 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HIK 07 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KB's hurtigste Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FIX 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
SIF Rødderne B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
AGF blå B Aakanden GF Logo Aakanden GF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
February 15 2015

Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
Maglegårdshallen
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview