BorderShop pinsecup 2015

kære alle. så er vi igen klar med årets pinsecup for U10 tilU12 drenge i Nykøbing Falster. d. ¤ Februar er tæt på at melde alt udsolgt, skriv evt til pinsecup@pinsecup hvis i har interesse så ringer vi.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 12 A Mixed 8 2000 23-25 Maj 2015 15 0
U 12 B Mixed 8 2000 23-25 Maj 2015 19 0
U 10 D begynder Mixed 8 2000 23-25 Maj 2015 12 0
U 12 C Mixed 8 2000 23-25 Maj 2015 31 0
U 12 D Mixed 8 2000 23-25 Maj 2015 0 0
U 11 A Mixed 8 2000 23-25 Maj 2015 18 0
U 11 B Mixed 8 2000 23-25 Maj 2015 16 0
U 11 C Mixed 8 2000 23-25 Maj 2015 29 0
U 10 A Mixed 8 2000 23-25 Maj 2015 12 0
U 10 B Mixed 8 2000 23-25 Maj 2015 20 0
U 10 C Mixed 8 2000 23-25 Maj 2015 27 0

Signetud teams

U 12 A 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23-25 Maj 2015

Teamname LVL Logo Club
Vanløse IF A Vanløse IF Logo Vanløse IF
Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Farum BK A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Lyngby Boldklub A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
AFK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
FA2000 - A A FA 2000 Logo FA 2000
LSF B1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Himmelev Veddelev Boldklub A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvidovre IF, U12A A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC

U 12 B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23-25 Maj 2015

Teamname LVL Logo Club
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
RB 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Fremad Amager 1 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Nivå-Kokkedal fodboldklub B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Lyngby Boldklub B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
AFK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
FA2000 - B B FA 2000 Logo FA 2000
LSF B2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Hvidovre IF, U12B B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Vallensbæk IF 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Nakskov B Nakskov Boldklub Logo Nakskov Boldklub

U 10 D begynder 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23-25 Maj 2015

Teamname LVL Logo Club
Aik 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
RB 1906 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Nfc Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Marstal IF C Marstal IF Logo Marstal IF
Tingsted Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Vordingborg IF Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U 12 C 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23-25 Maj 2015

Teamname LVL Logo Club
Basserne C Borup IF Logo Borup IF
Vanløse IF C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Næstved C Næstved IF Logo Næstved IF
RB 1906 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Stenløse C Stenløse BK Logo Stenløse BK
Fremad Amager 2 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Farum BK C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Rishøj Boldklub C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Nivå-Kokkedal Fodboldklub C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Lyngby Boldklub C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
AFK 2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FC Jonstrup C FC Jonstrup Logo FC Jonstrup
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 2 C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
B 1938 C B1938 Logo B1938
Rishøj 2 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Tingsted Boldklub C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
HUI 1 ( U12) C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 (U-11) C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Vallensbæk IF 2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Toreby C Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub

U 12 D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23-25 Maj 2015

Teamname LVL Logo Club

U 11 A 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23-25 Maj 2015

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Farum BK-T A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
AIK 65 Strøby A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Glostrup Fodbold A Glostrup FK Logo Glostrup FK
hvb A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Lyngby Boldklub A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
VSB1 A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Nykøbing FC A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Helsinge 1 A Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Helsinge 2 A Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
U-11,2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U 11 B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23-25 Maj 2015

Teamname LVL Logo Club
Blovstrød IF B Blovstrød Idrætsforening Logo Blovstrød Idrætsforening
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Europhoner B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Farum BK Vest B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Rishøj Boldklub B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Glostrup B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Nivå-Kokkedal fodboldklub B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Lyngby Boldklub B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
VSB2 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Nykøbing FC B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Humlebæk BK B Humlebæk BK Logo Humlebæk BK
U-11,3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U 11 C 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23-25 Maj 2015

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Viby IF C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
AIK 65 Strøby DHL C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 Strøby ACTAS C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Borup C Borup IF Logo Borup IF
Farum BK Vest C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Stenløse Boldklub C Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse Boldklub C Stenløse BK Logo Stenløse BK
Glostrup FK 1 C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Glostrup FK 2 C Glostrup FK Logo Glostrup FK
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Nivå-Kokkedal Fodboldklub C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Lyngby Boldklub C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
VSB3 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Helsinge C Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Nykøbing FC C Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Allerød FK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Køge BK 1 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
U-11,4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hvidovre IF 1 C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HVidovre IF 2 C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Væggerløse BK C Væggerløse BK

U 10 A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23-25 Maj 2015

Teamname LVL Logo Club
Farum Vest A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
fARUM bk øST A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Rishøj Boldklub A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
B.93 (1) A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 (2) A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FA 2000(1) A FA 2000 Logo FA 2000
U-10,2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Benløse IF A Benløse IF Logo Benløse IF

U 10 B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23-25 Maj 2015

Teamname LVL Logo Club
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
AFK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Borup B Borup IF Logo Borup IF
Vibys Bedste Boldspillere B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Køge Boldklub B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Farum Vest B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
RB 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Helsinge Fodbold 2005 B Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Lyngby Boldklub B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B.93 (3) B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
FA 2000(2) B FA 2000 Logo FA 2000
Østerbro Rød B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Glostrup FK B Glostrup FK Logo Glostrup FK

U 10 C 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23-25 Maj 2015

Teamname LVL Logo Club
HVB 2 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
AFK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Farum Vest C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HSI 2 C Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Farum BK Øst C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Rishøj Boldklub C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
IFK Hässleholm 2 Gul C IFK Hässleholm
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Nivå-Kokkedal Fodboldklub C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Lyngby Boldklub C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
AFK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
B 1938 C B1938 Logo B1938
U-10,3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
U-10,4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
AFK 3 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Rostocker FC C RFC 1895
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
FA 2000 C FA 2000 Logo FA 2000

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
22. - May 25 2015

Organisation
Lolland-Falster Alliancen
Place
Nykøbing Falster NFC Syd
Address
Østre Alle' 123
Postalcode
4800
City
Nykøbing Falster
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview