Møgeltønder Cup

 Møgeltønder Cup

 

Tilmelding: senest 5. juli

 

Præmier:

til klubben i seniorrækkerne: Pokal til nr. 1-2-3
 
til klubben i ungdomsrækkerne: 
nr. 1 får yderligere en kampbold
nr. 2 får yderligere en fodboldtaske
 
til spillerne:
Ungdomsspillere spillere desuden om guld,- sølv,- og bronzemedaljer.
 
 

Overnatning

Der er overnatningsmuligheder på Møgeltønder Campingplads og / eller på Møgeltønder skole

 

Stævneafvikling

MUIF forbeholder sig ret til at optage de første betalende hold i hver række

 

Spilletid

Lørdag: Det tilstræbes, at alle kampe afvikles over 1x25min

Søndag: Det tilstræbes, at alle kampe afvikles over 1x20 min

U6 & U7 dog 2x 8 min

 

Regler 1

Der spilles efter DGI´s regler for 7-mandshold - dog således at:

  • en advarsel giver 5 min. udvisning
  • rødt kort giver min. én kamps karantæne
  • en spiller kan kun deltage på ét hold i Møgeltønder Cup
  • der spilles efter 3-point systemet

 

Regler 2

Følgende er gældende, såfremt ét eller flere hold står lige

  1. målforskel
  2. flest scorede mål
  3. resultat i indbyrdes kamp
  4. straffespark

 

Protester

Indsigelser mod en kamps afvikling skal meddeles dommeren inden spillerne forlader banen. Protest over eventuelt ulovligt spillere o.a. afleveres omgående til officiakteltet på stadion, hvorefter den vil blive behandlet af protestudvalget.

Fællesspisning og dans

lørdag d. 5 sep. kl 19.00 i festteltet

Pris: 160,- kr 

 

Stævnets kontaktperson

Vagn Petersen

Tel: 23739821

Mail: vagn@bbsyd.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6. Årg. 2010 Mixed 3 175 søndag 3 0
U-7. Årg. 2009 Mixed 3 175 søndag 9 0
U-8. Årg. 2008 Mixed 5 225 søndag 0 0
U-8. Årg. 2008 Mixed 5 225 søndag 5 0
U-9. Årg. 2007 Mixed 5 225 søndag 2 0
U-9. Årg. 2007 Mixed 5 225 søndag 6 0
U-10. Årg. 2006 Mixed 5 225 søndag 3 0
U-10. Årg. 2006 Mixed 5 225 søndag 5 0
U-11. Årg 2005 Mixed 5 225 søndag 3 0
U-11. Årg. 2005 Mixed 5 225 søndag 2 0
U-12/13. Årg 2003-04 Mixed 7 275 søndag 4 0
U-12/13. Årg 2003-04 Mixed 7 275 søndag 4 0
U14/15. Årg 2001-02 Mixed 7 275 søndag 3 0
U14/15. Årg 2001-02 Mixed 7 275 søndag 0 0
U16/17/18. Årg 98-00 Mixed 7 375 lørdag 1 0
U16/17/18. Årg 98-00 Mixed 7 375 lørdag 1 0
Damer. 1997 el. før Mixed 7 375 lørdag 0 0
Herrer. 1997 el før Mixed 7 375 lørdag 7 0
Old Girls1988 el før Mixed 7 375 lørdag 0 0
Old Boys1983 el. før Mixed 7 375 lørdag 4 0
veteraner1975 el før Mixed 7 375 lørdag 4 0
Fællesspisning Mixed 160 lørdag aften 0 0
Morgenmad/overnatnin Mixed 60 fredag/lørdag 0 0
Morgenmad/overnatnin Mixed 60 lørdag/søndag 0 0

Signetud teams

U-6. Årg. 2010 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Tønder 1 Tønder SF Logo Tønder SF
MUIF B Moegeltonder

U-7. Årg. 2009 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro IF Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
SUB 2 (2009) B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 1 (2009) B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Tønder SF 1 A Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder SF 2 B Tønder SF Logo Tønder SF
MUIF B Moegeltonder
MUIF B Moegeltonder

U-8. Årg. 2008 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U-8. Årg. 2008 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
TSF 2 B Tønder SF Logo Tønder SF
TSF 1 B Tønder SF Logo Tønder SF
Ò Hojst B O Hojst
BNS Sonderborg B Sonderborg
MUIF B Moegeltonder

U-9. Årg. 2007 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro IF Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Team Vest B Team Vest

U-9. Årg. 2007 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Abild IF B Abild
tarp 1 B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
O Hojst O Hojst
TSF B Tonder
MUIF B Moegeltonder

U-10. Årg. 2006 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
team Vest B Team Vest
MUIF B Moegeltonder
TSF B Tønder SF Logo Tønder SF

U-10. Årg. 2006 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Abild IF B Abild
Vamdrup IF A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U-11. Årg 2005 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
De Seje fra Hellevad Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
MUIF B Moegeltonder
TSF Tønder SF Logo Tønder SF

U-11. Årg. 2005 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
MUIF B Mogeltonder

U-12/13. Årg 2003-04 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
TSF B Tønder SF Logo Tønder SF
MUIF B Moegeltonder

U-12/13. Årg 2003-04 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde IF B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
TSF B Tønder SF Logo Tønder SF
Kerteminde IF B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
MUIF B Moegeltonder

U14/15. Årg 2001-02 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
BIG B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Ravsted/O Hojst O Hojst
MUIF B Mogeltoender

U14/15. Årg 2001-02 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U16/17/18. Årg 98-00 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ravsted/ O Hojst O Hojst

U16/17/18. Årg 98-00 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Abild IF B Abild

Damer. 1997 el. før 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

Herrer. 1997 el før 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
TSV Amrum TSV Amrum
Møgeltønder UIF B Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Herreklubben B
O Hojst O Hojst
O Hojst O Hojst
Møgeltønder Wolves

Old Girls1988 el før 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

Old Boys1983 el. før 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lynge-Uggeløse IF B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
TSV Böklund Altliga TSV Böklund

veteraner1975 el før 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Risum Lindholm B Risum
Lynge-Uggeløse IF B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Møgeltønder UIF B Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Gorslev IF Gorslev

Fællesspisning 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

Morgenmad/overnatnin 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag/lørdag

Teamname LVL Logo Club

Morgenmad/overnatnin 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag/søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
5. - September 6 2015

Organisation
No Club
Place
Møgeltønder Sportsplads
Address
Møllevej 9b
Postalcode
6270
City
Tønder
Sport
Soccer
Type
Unknown
Møgeltønder Cup map

Tournament overview